Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Pomoc w sprawie honoru i sezonu 2018

Witajcie,
wreszcie rozpoczyna się sezon 2018, a razem z nim pojawią się pewne zmiany w systemie honoru. W tym sezonie chcielibyśmy odpowiedzieć na najczęstsze pytania, które pojawiają się na forach.

Oby nasze odpowiedzi pomogły wam wykonać pierwsze kroki i rozpocząć kolejną podróż w roku 2018!

GRY RANKINGOWE

Tak jak w poprzednich sezonach, wasza ranga zostanie zresetowana na początku sezonu. Wasza nowa ranga będzie oparta o wasze obecne MMR i rezultaty 10 meczów rozstawiających.
Oto część najczęściej zadawanych pytań nt. meczów rozstawiających:


W porównaniu do poprzedniego roku moja ranga jest niższa, niż powinna być

Na początku sezonu niemal wszyscy zaczynają niżej w rankingu niż skończyli poprzedni. Przy ustalaniu twojej pozycji bierzemy pod uwagę rangę z ostatniego sezonu oraz mecze rozegrane w przedsezonie. Pamiętaj, że początkowe miejsce to jedynie początek twojej podróży!


Rozegrałem(-am) mecze rozstawiające wspólnie ze znajomymi, ale uzyskaliśmy różne rangi

Przy ustalaniu twojej pozycji bierzemy pod uwagę twoje MMR z ostatniego sezonu oraz mecze rozegrane w przedsezonie. Możliwym jest więc, że rozegrasz wszystkie 10 meczów z danym graczem, ale otrzymasz inną rangę niż on. Z tego samego powodu możliwe jest, że uzyskasz lepsze bądź gorsze wyniki podczas meczów rozstawiających, a twoi znajomi zdobędą wyższą lub niższą rangę od ciebie.


Czy możecie zresetować moje rozstawienie lub MMR?

Nie możemy tego zrobić w żadnym wypadku. Pamiętaj, że to punkt wyjścia w nowym sezonie, a nie koniec podróży. Masz więc cały sezon, aby walczyć o awans w rankingu w każdej grze!


Nie mogę dołączyć do kolejki ze znajomymi

Ograniczenia meczów rozstawiających zależą od twojej rangi z poprzedniego sezonu. Jeśli nie udało ci się uzyskać rangi, trafisz do Kręgu Srebra. Tutaj znajdziesz kompletną listę ograniczeń dot. kolejek.

HONOR

Podobnie jak w grach rankingowych, honor również resetuje się na początku sezonu, abyście mogli odblokować nagrody, które awansują razem z wami. Ponadto wprowadziliśmy też odnowiony system honoru, a poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Wszystkie potrzebne informacje są na stronie honoru oraz sesji pytań i odpowiedzi na ten temat.

W jaki sposób zresetuje się mój honor, jeśli był na 3., 4., czy 5. poziomie?

Wszyscy zaczynają między 2. a 3. poziomem honoru. Jeśli udało ci się wejść na wysoki poziom honoru przed rozpoczęciem nowego sezonu, w kolejnych rozgrywkach znajdziesz się bliżej otrzymania ulepszonych nagród. Punkty kontrolne honoru znajdziesz tutaj, w sekcji „Reset poziomu honoru”.


Jeśli zresetuję honor do poziomu 2.3, to czy nie przegapię punktów kontrolnych między 2. a 3. poziomem?

Poczynając od 2.3, punkt kontrolny pozwoli ci wcześniej wejść na wyższy poziom honoru. Dzięki temu uzyskasz lepsze nagrody takie jak kule honoru, które zaczną się pojawiać po osiągnięciu punktów kontrolnych na 3. i wyższych poziomach honoru. Ponadto, choć po 5. poziomie honoru nie ma już punktów kontrolnych, wciąż będziesz otrzymywać kule honoru 5. poziomu w takich samych odstępach czasu, ponieważ punkty kontrolne i rozpoczęcie od wyższego punktu pozwoli ci wcześniej wejść na odpowiedni poziom.


W jaki sposób zresetuje się mój poziom honoru, jeśli był on poniżej 2.?

Jeśli na końcu poprzedniego sezonu twój poziom honoru był niższy niż 2., na początku sezonu pozostanie on bez zmian.


Czy wszystkie fragmenty kluczy nadal można zdobyć tylko przez honor?

Tak. Gdy zaktualizowaliśmy honor w zeszłym roku, zdecydowaliśmy, że fragmenty kluczy będą do zdobycia w ramach nowej opcji. Ta decyzja pozostaje aktualna, nawet jeśli w tym sezonie system honoru uległ odnowieniu.


Czy w tym sezonie będzie można zdobyć zarówno Średniowiecznego Twitcha, jak i Szarego Warwicka, skoro otrzymać można tylko jedną Kapsułę 5. poziomu?

Nie, nie można zdobyć obydwu skórek w jednym sezonie, więc otrzymasz tylko jedną z nich. Kompromis polega na tym, że zdobycie jednej z nich jest teraz gwarantowane, a nie było tak w zeszłym sezonie. Wcześniej nie gwarantowaliśmy zdobycia żadnej z tych skórek, a w tym roku znajdziesz jedną z nich w Kapsule honoru 5. poziomu.


W przypadku jakichkolwiek pytań daj nam znać! Powodzenia i do zobaczenia na Summoner’s Rift!

Powrót na górę

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.