Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Polak dołączy do Origen?

Przed rozpoczęciem wiosennego splitu EU LCS liczba polaków grających w tych rozgrywkach została ograniczona do zaledwie jednego występującego w H2k-Gaming Marcina “Jankos” Jankowskiego, jednak według najnowszych doniesień już wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie.

Wszystko dzięki planowanym zmianom w składzie nie radzącego sobie w tym sezonie w LCS Origen, których konieczność podjęcia została ogłoszona przez sam zespół za pośrednictwem Twittera już po zakończeniu poprzedniego tygodnia tych rozgrywek, kiedy to znowu nie udało się tej drużynie zwyciężyć w chociażby jednym meczu.

Według najnowszych doniesień jedną z planowanych modyfikacji ma być pozyskanie do podstawowego składu drużyny polskiego junglera Jakuba “Cinkrof” Rokickiego, który kojarzony może być między innymi ze swoich występów w kwalifikacjach do EU Challenger Series w barwach Szef+6, czy w hiszpańskim LVP gdzie to był on częścią takich zespołów jak The Penguins Mafia, a także ThunderX3 Baskonia. W swojej nowej drużynie Cinkrof ma zastąpić Koreańczyka Kima “Wisdom” Tae-wana, jednak póki co nadal nie wiadomo czy i kiedy dokładnie transfer ten dojdzie do skutku. Wprawdzie samo Origen miało dogadać się już w tej sprawie z Baskonią, z którą związany pozostaje polak, a także zespół ten zdążył już zapłacić za niego ustaloną kwotę, jednak w ostatniej chwili wątpliwości w sprawie samego transferu miał zgłaszać sam zawodnik odstraszony słabą postawą tego teamu w obecnych rozgrywkach. Sama sprawa została już zgłoszona do Riotu, który ma w najbliższym czasie rozstrzygnąć ten spór, a póki co Cinkrof ma w związku z całym incydentem mieć zakaz występów w LVP co pokrywa się z informacjami jakie udzielił on w ostatnim czasie swoim fanom na Twitterze.

Nie ma być to jednak jedyna zmiana jaka jest szykowana w rosterze Origen, jako że do powrotu na środkową aleję szykować ma się właściciel organizacji Enrique “xPeke” Cedeño Martínez. Oznaczałoby to, że zająłby on miejsce w składzie zajmowane dotychczas przez Yoo “NaeHyun” Nae-hyuna, jednak według tych samych doniesień Koreańczyk ma się przenieść na pozycję supporta, gdzie zastąpi on nie radzącego sobie za dobrze w tym splicie Aleksiego “Hiiva” Kaikkonena, który obecnie ma najsłabsze KDA wśród wszystkich graczy występujących w EU LCS równe zaledwie 0.95. Z powodu zamieszania związanego z tymi zmianami nie wiadomo jednak czy zostaną one wprowadzone w życie już przed szóstym tygodniem tych rozgrywek.

źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/5widcz/source_cinkrof_replaces_wisdom_in_origen_spanish/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.