Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Podejrzenie oszustwa wśród najlepszych europejskich zespołów

Istnieją przesłanki świadczące o tym, że wśród najlepszych zespołów serwera EUW w trybie 3v3 doszło do ustawienia spotkania.Zamieszane w sprawę są zespoły U w0t m8 ill av u (miejsce 3.) oraz Akillezz (miejsce 21.).

Zacznijmy więc od początku. Dnia 10 listopada pomiędzy obydwoma ekipami zostało rozegrane spotkanie w kolejce drużynowej. Z pozoru nic niezwykłego, ale warto zagłębić się w szczegóły. Zawodnikami zespołów byli następujący gracze:

U w0t m8 ill av u (miejsce 3)
Akillezz
MagiFelix
wewillfailer
Akillezz (miejsce 21)
Ancientkill
KamishiniNoNearo
datproplayero

WwfTutaj możecie zobaczyć także wynik spotkania: U w0t m8 ill av u vs Akillezz.

Już w pierwszej chwili uwagę przykuwa Pantheon, który w ogóle nie dołączył do spotkania. Jednak co prawda na tak wysokim poziomie takie sytuacje zdarzają się raczej rzadko to nie są całkowicie wyeliminowane. Wśród graczy wyróżnia się jeden znajomy nick – wewillfailer jest byłym supportem ekip takich jak Against All Authority, Millenium, Team Solo Mebdi, Lemondogs czy SHC. Ciekawiej zaczyna się robić, kiedy zorientujemy się, że konto datproplayero jest drugim kontem tego właśnie zawodnika. Przyjrzyjmy się jednak całej sprawie jeszcze dokładniej.

Oto pełna lista zawodników U wot m8 ill av u:

U w0t m8 ill av u
Êxii
Akillezz
MagiFelix
wewillfailer

Tymczasem tutaj możemy zobaczyć pełną listę graczy drugiego z zespołów (Akillez failing):

Akillezz failing
Akillezz
Êxii
wewillfailer
MagiFelix
datproplayero
Ancientkill
KamishiniNoNearo

3v3Druga drużyna jest po prostu smurfem pierwszej, co samo w sobie nie jest zabronione. Warto jednak tu nadmienić, że datproplayero opuścił u w0t m8 ill av u tego samego dnia, którego rozegrany był owiany podejrzeniem mecz. Natomiast zarówno Ancientkill oraz KomishiniNoNearo, którzy także grali w tym spotkaniu po stronie Akillezz failing nie dość, że zostali dołączeni do zespołu w dniu spotkania (10 listopada) to także ich pozycja na SoloQ była stosunkowo niska jak na grę na tak wysokim poziomie. Nie posiadają oni również doświadczenia w trybie 3v3. Można się o tym przekonać tutaj.

Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że mecz został ustawiony w celu zapewnienia sobie przez U w0t m8 ill av u pewnego 3. miejsca w tabelce Challengera (które przed rozegraniem spotkania było zagrożone).Dowody wydają się być jednoznaczne i Riot już przygląda się tej sprawie.

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.