Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Plany dotyczące bohaterów: kwiecień 2018

Rok 2018 trwa już w najlepsze — a ostrza Irelii fruwają na głównych serwerach — dlatego pomyślałem, że to świetna okazja, by pomówić więcej o tym, co zespół zajmujący się bohaterami planuje na ten rok. Ale zanim przejdziemy do szczegółów, cofnijmy się o krok i spójrzmy z szerszej perspektywy na nasze plany dotyczące przyszłości.

O nowych i starych bohaterach

W zeszłym roku postanowiliśmy połączyć w jedną, dużą ekipę zespół ds. aktualizacji bohaterów i zespół ds. nowych bohaterów. Jednym z głównych powodów połączenia sił było to, że dzięki temu zyskamy większą elastyczność w naszym harmonogramie publikacji i będziemy mogli lepiej dostosowywać się z czasem do potrzeb graczy i League. W miarę ewoluowania gry okazywało się, że coraz więcej bohaterów jest przestarzałych i potrzebuje dużych przeróbek. Tymczasem w grze jest już 140 bohaterów i gwałtownie wzrosła presja, by tworzyć nowe postaci, które zapewnią graczom nowe, ekscytujące sposoby gry w League. Czy chodzi o permanentną transformację Kayna, umiejętność Zoe do kradzieży czarów Przywoływacza, czy unikalną synergię Xayah i Rakana, naszymi najbardziej udanymi bohaterami są ci, którzy pozwalają graczom doświadczyć rzeczy, których nigdy wcześniej nie robili w League.

Poprzeczka dla nowych bohaterów ustawiona jest wysoko i każdy wprowadzony w przyszłości bohater będzie oferował unikalne sposoby gry. Z tego powodu nieco zmniejszymy liczbę nowych bohaterów, których publikujemy, by upewnić się, że każdy z nich przełamuje schematy gry. Mimo wszystko wiemy, jak ważne jest to, by League było nowoczesne i świeże, dlatego zwiększymy liczbę naszych publikacji VGU, co pozwoli nam także nadgonić z bohaterami, którzy aktualnie są zaniedbani lub przestarzali. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą zmianą, ale dajcie znać w komentarzach poniżej, co myślicie.

Nie odwracajcie się plecami do morza

Zmieńmy odrobinę temat i przejdźmy od razu do następnego bohatera, którego dodajemy do składu. Stwierdziliśmy, że nadeszła pora, by wprowadzić nowego wspierającego z mrocznym, głębszym motywem niż u większości naszych wspierających. Ponadto chcieliśmy stworzyć agresywnego rozgrywającego — kogoś, kto nie ogranicza się tylko do ratowania tonącego sojusznika, ale zmusza wrogów, by sami się potopili…

Dbajcie o wysoki poziom zdrowia, nie spuszczajcie oka z morza i módlcie się o to, abyście nie byli na liście.

Śmierć to dopiero początek

Gdy ostatnim razem mówiłem o Aatroxie, powiedziałem, że dostanie tylko aktualizację rozgrywki. Jednak w miarę jak rozwijaliśmy jego nowy zestaw umiejętności w kierunku „posługującego się wielkim mieczem wojownika, który zawzięcie ściga wrogów”, zdaliśmy sobie sprawę, że wrażenie z gry nowym Aatroxem niespecjalnie pasowało do jego aktualnego wyglądu. Nowy projekt Aatroxa prezentuje bohatera potężniejszego, lepiej wyważonego i ogólnie po prostu bardziej imponującego. Uznaliśmy, że to wymaga pewnych aktualizacji modelu, który będzie pasował do wrażeń z gry postacią i będzie odpowiednio wyglądał. Tak czy inaczej, nie będzie to pełne VGU, ponieważ nie damy mu w 100% nowych animacji, ani nie przerobimy wszystkich jego skórek, chociaż pojawią się niewielkie poprawki w skórkach dopasowujące je do aktualizacji modelu podstawowego. Damy natomiast Aatroxowi nowe, brutalne audio, dzięki któremu zrówna się z naszymi nowszymi bohaterami. Kto by nie chciał usłyszeć, jak Aatrox fizycznie i werbalnie niszczy swoich wrogów?

Narzędzia pracy

Zejdźmy z udeptanej ścieżki i pomówmy nieco więcej o nadchodzącym VGU Akali. W ostatniej prezentacji planów wspomniałem, że chcieliśmy zachować Osłonę jako umiejętność, która zapewnia jej unikalność i pomaga wyróżnić się w klasie zabójców. Chociaż funkcjonalność podstawowa jest taka sama, wprowadziliśmy parę dość dramatycznych zmian do Osłony Akali, aby schemat gry „mocne uderzenie, zmiana pozycji i ponowne uderzenie” był bardziej zajmujący dla grających Akali. Poza Osłoną uznaliśmy, że ważne jest utrzymanie wysokiej mobilności, które szczególnie dobrze pasuje do jej motywu ninja. Nie musicie się więc obawiać, że motyw ten zniknie.

Kolejnym aspektem jej zestawu umiejętności, który chcieliśmy zachować, było podwójne skalowanie, które zapewnia Akali elastyczność i wrażenie, że bohaterka naprawdę opanowała szeroki wybór broni — zarówno magicznych jak i fizycznych. A skoro mowa o motywie: będziemy rozwijać jej obecną historię i przyglądać się, jak jej życie będzie wyglądało za kilka lat, gdy zacznie działać na własną rękę, gotowa pokazać światu swoje umiejętności jako ninja.

Prawdziwa moc przyjaźni

Nadszedł nareszcie czas, by wypuścić z worka Yeti i zacząć mówić o następnym dużym VGU, które zaplanowaliśmy. Nunu i Willump bardzo kiepsko znieśli upływ czasu, dlatego zrekonstruujemy ich od zera. Nie wyrzucimy wszystkiego od razu, ponieważ ten dynamiczny duet ma kilka charakterystycznych umiejętności, które warto zachować. Jednak uznaliśmy, że do Nunu i Willumpa pasują motywy radośniejsze i mniej poważne. Chcemy rozpalić związek tej dwójki i wyraźnie pokazać, co ich przyjaźń naprawdę dla nich oznacza.

Nunu i Willump powinni oddawać dziecięce uczucie jak podczas pierwszej walki na ścieżki albo ogrzewania się u boku bliskiego przyjaciela mroźnym zimowym wieczorem. Śnieżki i gorąca czekolada to jednak nie wszystko, ponieważ gdy nasi bohaterowie znajdą się w ślepym zaułku, Willump dobitnie pokaże swoim wrogom prawdziwą potęgę freljordzkiego olbrzyma.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.