Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Pierwsze plany Riotu związane ze zmianami w rankedach

Wszystko wskazuje na to, że biorąc pod uwagę nie najlepsze przyjęcie obecnego systemu rankedowego w League of Legends, Riot rozważa możliwość zmienienia go w pewien sposób przed nadejściem sezonu 2017. Taki wniosek można wysnuć między innymi na podstawie ankiety, którą w ostatnim czasie otrzymuje część graczy i w której zadawane są pytania właśnie o ewentualne modyfikacje w tym systemie.

Dokładniej rzecz ujmując pomysłem przedstawionym w ankiecie byłby podział obecnej drabinki rankingowej na drabinkę dla graczy grających solo/duo i drabinkę dla osób preferujących dynamic queue w grupach złożonych z trzech lub więcej zawodników. Pomysł ten zakłada również zmianę nazw lig znajdujących się poniżej diamentu dla drabinki dynamic queue i tak w jej przypadku brąz stał by się miedzią, srebro żelazem, złoto stalą, a platyna tytanem. Co istotne nagrody otrzymywane na koniec sezony takie jak obramówki różniły by się pomiędzy dwoma drabinkami i przykładowo nagroda za złoto różniłaby się od nagrody za stal. Według tego projektu poniżej diamentu zarówno solo gracze jak i premade’y byliby wkładani do tej samej kolejki co oznacza, że na tym poziomie nie byłoby praktycznie żadnej różnicy, jednak od diamentu dałoby się już grać tylko solo/duo, a od master tiera jedynie solo. W trakcie sezonu można by bez problemu zmieniać drabinkę w jakiej gramy, jednak należy pamiętać że nasze punkty naliczane byłyby osobno w każdej drabince przez co przykładowo chcąc grać zarówno solo queue jak i dynamic queue musielibyśmy dwukrotnie rozegrać placementy.

Należy podkreślić, że o ile same zmiany w systemie rankingowym wydają się być bardzo prawdopodobne o tyle niekoniecznie muszą one przyjąć dokładnie taki sam obraz jak tu przedstawiono i może się okazać iż żaden z proponowanych tutaj pomysłów nie zostanie ostatecznie wcielony w życie.

źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/4ychi5/possibly_new_ranked_format_for_season_7/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.