Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Perfekcja niedoskonałości – Copenhagen Wolves

Hej hej!

Serię wpisów o teamach grających w EU LCS chciałem zacząć od zespołu, który darzę szczególną sympatią. W europejskiej lidze Copenhagen Wolves gra już od 3 sezonu, jednak jak do tej pory nie udało im się osiągnąć żadnych sukcesów, cały czas trzymając się w tyle stawki. Inaczej jest jednak w tym sezonie, w którym grają dużo lepiej i znajdują się w środku tabeli.

Łowcy talentów

Organizacja Copenhagen Wolves posiada niesamowity talent do odnajdywania świetnych, ale nieznanych wcześniej graczy. Tu właśnie zaczynał Bjergsen, który teraz odnosi triumfy w NA LCS. To u nich prawdziwą karierę zaczynał FORG1VEN uważany teraz za jednego z najlepszych adc EU, a takze Woolite, który dostał tytuł “Rookie of the year”. CW było także pierwszym ważnym teamem dla Svenskerena i Shooka, którzy teraz są świetnymi junglerami. Problem z teamem jest jednak taki, ze mimo posiadania świetnych graczy dotychczas drużynie nie udało osiągnąć się spektakularnych sukcesów. Doprowadza to do tego, że ci świetni gracze szlifują swoje umiejętności w “wilkach”, po czym przechodzą robić karierę w “wielkich” teamach. Bjergsen przeszedł do TSM-u. Svenskeren do SK Gaming, Shook do Elements(Alliance). Organizacja mimo swoich świetnych umiejętności do wynajdywania talentów, nie potrafi ich u siebie zatrzymać, dokonując praktycznie co split zmian w rosterze.

Aktualny skład

Top – YoungBuck

Jungle – Airwaks

Mid – SorenXD

ADC – Freeze

Support – Unlimited
Trener – Dentist
Myślę, że najbardziej wyróżniającym się graczem w zespole jest aktualnie Freeze. Jak do tej pory największym teamem w jakim grał było NiP, z którym jednak nie osiągnął większych sukcesów. CW pozwala mu się jednak niezwykle dynamicznie rozwijać. Podczas meczu dużo wysiłku wkładane jest przede wszystkim w ochronę czeskiego adc. Wykorzystuje to, grając m. in. aktualnie jako jedyny w EU LCS Dravenem, którym z 4 meczy przegrał tylko 1. Często wygrane zespołu zależą od jego dyspozycji. Dodatkowo był jednym z pierwszych graczy, którzy grali w europejskiej lidze Kalistą. Jak dla mnie jeden z lepszych adc w Europie.
Jednak poza Freezem w CW znajduje się także drugi potrafiący efektownie i efektywnie carry’ować gry swojej drużynie – Soren. “Wilki” są pierwszym poważnym teamem w jakim gra i o ile w zeszłym sezonie nie zachwycał niczym konkretnym to w aktualnym sprawuje się naprawdę dobrze. To właśnie on wprowadził Cassiopeię na europejskiego mida – jak do tej pory na 3 zagrane nią mecze w LCS wygrał wszystkie. Jego świetną grę tą postacią można zauważyć m. in. w grze CW vs FNC podczas 2 dnia czwartego tygodnia EU LCS. Dla tych, którzy nie widzieli polecam skrót meczu, który wam samym pozwoli ocenić jego grę:


Mimo dużej krytyki, która od początku spływa na toplane’ra CW YoungBucka uważam, że jest on także ważnym graczem tej drużyny. Nie posiada on umiejętności, które pozwalają mu się mierzyć z czołowymi toplane’rami Europy co doprowadza do jego częstych śmierci na linii. Jego prawdziwą przydatność dla drużyny ujawnia się jednak dopiero w trakcie mid- i lategame’u. Jest głównym shoutcaller’em drużyny i posiada dobre wyczucie sytuacji – wie kiedy inicjować, kiedy czas na disengade, a także jak chronić główne carry drużyny. Dodatkowo ostatnio poprawiły się także jego występy w czasie laning phase’u. Zdecydowanie mniej umiera, a także jest w stanie poradzić się z przeciwnikami na linii. Dodatkowo uwagę warto zwrócić na jego champion pool – nie posiada on żadnej postaci, którą siałby postrach na Summoners Rift, jednak w team fightach jest w stanie wyciągnąć wiele z każdej postaci i trudno jest zmusić go do grania na czymś nie komfortowym.

Aktualny split

Aktualny split jest zdecydowanie lepszy dla duńskiej organizacji w porównaniu z dotychczasowymi. Mimo początkowego słabego startu systematycznie podnoszą się w tabeli zajmując aktualnie 5 miejsce z siedmioma wygranymi i przegranymi. Pierwszy raz nie grozi nad nimi póki co widmo spadku z najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek. Znajdują się także na miejscu, które potencjalnie gwarantuje im udział w play-off’ach.
Myślę, że zasługą tak lepszej gry w tym sezonie jest praca trenera – Dentista. Na początku splitu CW grało gorzej, z czasem ich dyspozycja się polepsza. Widać, że trener wypracował też z drużyna trochę inny styl gry w early – Airwaks poświęca teraz dużo czasu, żeby pomóc YoungBuckowi na górnej linii, co ułatwia grę toplanerowi “wilków” i wzmacnia go do późniejszych faz gry.

Styl gry

CW skupia się przede wszystkim na ochronie swoich carry. YoungBuck, Airwaks i Unlimited nie maja aspiracji by samemu carry’ować swój team i prawdopodobnie nie mają także takich umiejętności, dlatego cały ciężar spada na Sorena i Freeza. Często inni gracze poświęcają swoją farmę, żeby im ją oddać, a także starają się im oni zostawiać kille. Jest to opozycyjny styl do tega jakim gra SK Gaming, w którym każdy z graczy jest w stanie samodzielnie poprowadzić swój team do zwycięstwa i chwilowa niedyspozycja któregoś z nich nie przeszkadza teamowi w osiągnięciu zwycięstwa. W CW wszystko zależy od adc i midlane’ra. Dodatkowo często biorą oni championy, które dobrze skalują się do late’gamu jak wymienieni już Draven i Cassiopeia i skupiają się właśnie na tej fazie gry.

Mocne i słabe strony

+ Dobra gra drużynowa

+ Świetni adc i midlaner

+ Całkiem dobry shoutcall’ing

+ Szeroki champion pool
– Wciąż niestabilny laning phase YoungBucka

– Mała możliwość wygrania w przypadku słabej dyspozycji adc i midlanera

Podsumowanie

CW z teamu, z którego po trochę wszyscy żartowali i, na który patrzyli z przymrużeniem oka wyewoluowało w całkiem solidny zespół. Dodatkowo maja ogromny potencjał – Soren i Freeze mogą kiedyś zostać najlepszymi graczami na swoich pozycjach. Jeśli Copenhagen Wolves utrzyma swoją formę, uważam że mają szansę zająć miejsce w pierwszej piątce Spring Splitu. Mimo pewnych niedoskonałości potrafią skupić się na tym co wychodzi im dobrze i dzięki temu wygrywać gry nawet z większymi zespołami Europy.

Autorem wpisu jest McCasimi

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.