Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ostatni tydzień sezonu regularnego LCS NA

Dzisiaj wieczorem (o godzinie 22) rozpocznie się ostatni, dziewiąty tydzień rozgrywek LCS NA. Każda z drużyn z Ameryki Północnej zagra przez nadchodzące trzy dni po 5 meczów, które zdecydują o finalnym układzie w tabeli oraz przyszłych playoffach, które odbędą się pomiędzy 30 sierpnia, a 2 września podczas eventu PAX Prime Seattle 2013. Jak na razie tylko jeden zespół może być pewien swojego miejsca w tabeli i jest to Cloud9, które zdominowało rozgrywki z niesamowitym bilansem 21-2.

Dzięki świetnej formie C9 wywalczyło sobie pierwsze miejsce i będzie mogło potraktować ten niezwykle ważny tydzień dla LCS NA jako zwykły trening. Być może zobaczymy jakieś ciekawe, niestosowane wcześniej taktyki z ich stron. Możliwe jest też, że aktualni liderzy będą grali cały czas na 100%, aby zakończyć Summer Split z rekordowym wynikiem 26-2.

Oprócz Cloud9, jeszcze tylko Vulcun (15-8) jest pewne gry w playoffach na PAX Seattle. Reszta drużyn, w tym “wielka czwórka” amerykańskiego LoLa – Counter Logic Gaming, Team SoloMid, Dignitas oraz Team Curse – może zakończyć sezon poza czołową szóstką i spaść z ligi. Ze starszych zespołów najbliżej tego miejsca jest Team Curse, które obecnie razem z Coast dzielą ten sam bilans na pozycjach 6/7.

Teoretyczne szanse na playoffy ma nawet Velocity eSports, ale są one bardzo minimalne i zakładałyby niesamowity zbieg okoliczności i serię porażek Coast/Curse.

Superweek rozpocznie się dzisiejszej nocy o 22:00. Poniżej terminarz wszystkich trzech dni rozgrywek. Obecna tabela znajduje się w bocznym panelu naszej strony.

[accordion][pane title=””][/pane] [pane title=”LCS NA Week 9″][/pane][/accordion]
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.