Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ostatni dzień trwania zapisów do kursu Akademii Dobrego Pisania – weź udział już teraz!

Dzisiaj o godz. 23:59 zamykamy możliwość zapisów do Akademii Dobrego Pisania – całkowicie darmowego kursu pisarskiego dedykowanego specjalnie dla naszych czytelników. Nie przeocz tej niesamowitej okazji i zapisz się już teraz!

Kilka miesięcy temu odbyły się pierwsze dwa cykle ADP. Przeanalizowaliśmy szczegółowo zalety i wady naszych wykładów, a także pytaliśmy kursantów o opinie dotyczących każdych zajęć. Wyciągnęliśmy wiele wniosków i przedstawiamy Wam trzeci, znacznie ulepszony cykl ADP.

Czym jest ADP?

Na czym ma polegać cała inicjatywa? Naszym zadaniem będzie wprowadzenie Was w tajniki sztuki pisarskiej oraz nauczenie, byście byli w stanie swobodnie posługiwać się swoimi umiejętnościami tworzenia tekstów. Wiedza, którą do tej pory trzymaliśmy w redaktorskim gronie od teraz dostępna będzie na wyciągnięcie ręki. Niezliczone szkolenia zewnętrzne, które przeszliśmy, warsztaty czy dyskusje sprawiły, że dysponujemy nie tylko teoretyczną wiedzą, ale i praktycznymi umiejętnościami.

Specjalnie dla Was zostanie zorganizowane kilkanaście spotkań, podczas których będziemy omawiać wszelakie aspekty, które pomogą Wam tworzyć swoje teksty od A do Z. Dzięki prezentacjom mamy zamiar pomóc Wam doszlifować każdy element swojego warsztatu i wprowadzić Was na ścieżkę Dobrego Pisania. Waszym jedynym zadaniem jest tak naprawdę wyciągnięcie maksymalnych korzyści dla Was samych – wymagamy jedynie regularnej obecności, rzetelności, sumiennej pracy oraz chęci do współpracy z naszymi instruktorami. Będziemy wymagali od Was regularnego przygotowywania prac domowych oraz (o ile to możliwe) obecności na wszystkich zajęciach. Gwarantujemy jednak, iż po ostatnich zajęciach zakończycie kurs z zupełnie nowym zapasem umiejętności pisarskich.

Zainteresowani? Doskonale! Przejdźmy teraz do rozpiski zajęć. Kliknijcie tutaj, by poznać plan zajęć ADP.

Kilka informacji dotyczących przedstawionego powyżej planu:

 • Wszystkie terminy nie są jeszcze w 100% pewne – każde zajęcia zostaną skonsultowane z kursantami i instruktorami, by mogli znaleźć się na nich wszyscy lub jak największa ilość uczestników.
 • Ten cykl ADP zostanie podzielony na dwie grupy – zajęcia dla grupy I odbywają się o godz. 18:30. Zajęcia dla grupy II odbywają się o godz. 20:15. Wszystkie osoby zgłaszające się otrzymają priorytet do grupy I. W przypadku zapełnienia miejsc, można zostać przypisanym do grupy II (grupa II jest dedykowana głównie osobom niedawno przyjętym do redakcji oraz zgłaszającym się do kwietniowej rekrutacji).
 • Wykłady oznaczone jako “ETAPY” są obowiązkowe i każdy kursant musi wziąć w nich udział. Zajęcia dodatkowe są tylko dla osób chętnych – sami decydujecie, w których będziecie uczestniczyć.
 • Po ukończeniu kursu nie tylko zyskacie poszerzenie umiejętności pisarskich – najlepsi mogą zostać na stałe przyjęci do redakcji portalu How2Win. Osoby zainteresowane wstąpieniem do redakcji uzyskają także dostęp do Etapu VII.
 • W tym cyklu udział może wziąć maksymalnie 18 osób.

Zapisy do pierwszego cyklu

Jesteście zainteresowani? To świetnie! Na Wasze zgłoszenie do kursu czekamy do 16 maja (godz. 23:59). Dzień później za pomocą wiadomości mailowej zostanie podana lista pierwszych uczestników.

Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres kuszlyk@how2win.pl. Tytuł wiadomości powinien mieć nazwę “ADP: zgłoszenie <Wasz login na portalu how2win.pl>”. W treści maila zadbajcie, by znalazły się następujące punkty:

 • Napiszcie artykuł o wielkości (minimum 300 słów, maksymalnie 600 słów) na dowolny temat, niekoniecznie związany z League of Legends.
 • Opcjonalnie napiszcie krótki tekst na temat swojej osoby. Nie jest to obowiązkowe.

Pamiętajcie, że zapisując się do kursu mamy od Was kilka wymagań:

 • Przede wszystkim oczekujemy rzetelności i sumienności – kurs będzie miał sens tylko wtedy, gdy sami wykażecie zaangażowanie. Obecność na wszystkich zajęciach, odrabianie prac domowych oraz chęć współpracy to podstawy, by móc osiągnąć oczekiwany rezultat.
 • Konto na portalu How2Win – jest ono obowiązkowe, abyście uzyskali dostęp do WordPressa – systemu używanego przez portal How2Win do tworzenia tekstów. Będziecie się nim posługiwać na czas trwania kursu. Jeśli nie posiadacie konta, możecie się w każdej chwili zarejestrować.
 • Konto Google – zajęcia odbywać się będą za pomocą Google Hangouts. Jest to darmowy program z wszystkimi niezbędnymi funkcjonalnościami. Aby uzyskać do niego dostęp, konieczne jest posiadanie konta Google (lub innymi słowy e-maila w domenie @gmail.com). Założenie konta zajmie kilka minut.
 • Ciągłego kontaktu mailowego – Na czas kursu chcemy mieć z Wami na bieżąco jakiś sposób porozumiewania się. Będzie nim poczta e-mail. Sprawdzajcie go kilka razy dziennie, by nie przeoczyć od nas żadnej istotnej wiadomości.

Czekam na Wasze zgłoszenia! 17 maja podamy listę przyjętych osób do pierwszego cyklu. W przypadku jakichkolwiek pytań napiszcie w komentarzu lub bezpośrednio na adres kuszlyk@how2win.pl.

Całkowicie za darmo wynosimy jakość polskiego piśmiennictwa na nowy poziom - skorzystaj z okazji i bądź częścią rozwijającego się community dzięki darmowym kursom ADP!

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.