Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Osłabienie Heala i o wizualnych aktualizacjach słów kilka


Po ostatnich zmianach Heal stał się bardzo popularnym Summoner Spellem (ostatnio podczas rozgrywek LCS bardzo popularna stała się taktyka z używaniem dwóch Heali na dolnej alei). W związku z tym Riot już planuje osłabienie tego spella w patchach 4.6. W nadchodzącym patchu najprawdopodobniej po jego użyciu będziemy posiadali debuffa, przez który inne uzdrowienia będą mniej efektywne (niewykluczone, że inne zmiany zostaną wprowadzone w patchu 4.7)


Za pośrednictwem Reddita kilka osób skierowało do Riotu pytanie o ewentualny VU Malphite’a. ZenonTheStoic zapowiedział, że tego typu aktualizacja na pewno zostanie przeprowadzona jednak wpierw VU otrzymają takie postacie jak Karthus, Sion czy Warwick (a być może także Poppy). Inny z pracowników Riotu skomentował prośby graczy o większą ilość VU.
Nie martwcie się jesteśmy świadomi potrzeby przeprowadzania aktualizacji graficznych postaci. Nie da się zliczyć jak często słyszałem “Ugh, chciałbym żebyśmy mieli czas naprawić tę brzydką animację” czy “Mam nadzieję, że ta postać wkrótce otrzyma VU”.

Problem jednak leży w tym, że mamy obecnie naprawdę wiele rzeczy do zrobienia i wymagają one dużego nakładu czasu.

Nie chcemy tworzyć graficznych aktualizacji bez przemyślenia co tak naprawdę podoba się ludziom w danej postaci. Mamy specjalną ekipę , która pracuje nad naprawieniem i ulepszeniem dawnego contentu. Przeprowadzamy wiele badań, ankiet i testów żeby upewnić się że nasze aktualizacje są odpowiednie.

Jeśli pamiętacie VU Garena to z pewnością pamiętacie też kontrowersje na temat jego animacji autoattacku (nie uderzał on już dłużej z pięści) czy tego, że nie robi on już dłużej fikołka przy atakowaniu z Q. To pokazuje, że nawet najmniejsza rzecz (która wydaje się nieznacząca) może okazać się bardzo ważna dla graczy. Nie da się przewidzieć co się w danej postaci podoba ludziom i jak zareagują oni na ewentualne zmiany. Okazuje się, że animacja autoattacku Garena nadal jest przedmiotem dyskusji.

Morde dostanie VU (wierzcie mi nie zapomnieliśmy o nim), jednak w mojej opinii nadal kilka postaci zasługuję na tego typu aktualizację bardziej od niego .

Rioterzy także są graczami i odczuwają te same problemy co wy. To jest główny powód, dla którego stworzyliśmy ekipę zajmującą się reworkami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.