Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Opis patcha 5.5 / Patch 5.5 patchnotes

Witajcie, przywoływacze!

Ciuch, ciuch! To odgłos pociągu ze wzmocnieniami w patchu 5.5, który pędzi po szynach. Musieliśmy wprowadzić kilka osłabień. Powinniśmy zrobić to już dawno, ale większość zmian jest pozytywna. Choć wysłanie każdego patcha na pokładzie „Wzmocnienia” wydaje się świetnym pomysłem, to bardzo uważnie dobieramy zmiany, biorąc pod uwagę specyfikę każdego z bohaterów. To bardzo, bardzo ważne, aby bohaterowie różnili się strategicznie między sobą, więc zawsze staramy się podkreślić silne (lub słabe) strony w każdej aktualizacji.

Na czym się dziś skupiamy? Tym razem na dżungli. Powiemy prosto z mostu, nie komunikowaliśmy się w sprawie dżungli odpowiednio dobrze. Dodatkowo, gdywprowadzaliśmy zmiany, nie uwzględnialiśmy tego, co myślą gracze przy każdym patchu.

To powiedziawszy, skupiamy się na zwiększeniu różnorodności bohaterów w dżungli. Niektórzy mogą uważać, że nowe wzmocnienie Żar będzie „nachodzić” na wzmocnienia dżunglujących obrońców, ale mają one dwa różne cele. Żar Bami (i Żar) to przedmiot do środkowej i późnej fazy gry dla dżunglujących obrońców, a większość naszych zmian u bohaterów ma poprawić wczesną fazę gry. Trochę się martwimy, że niektórzy dżunglujący obrońcy (na was patrzymy, Sejuani i Amumu) mogą zacząć szaleć w dżungli, ale na razie przyjmujemy podejście „pożyjemy, zobaczymy”. Zostaliście ostrzeżeni.

Ale to nie wszystko! Poza zamianami dżungli mamy także nowy przedmiot z +120 pkt. mocy umiejętności, który wypełni lukę pozostawioną przez Objęcie Ognia. We wprowadzeniu nie możemy powiedzieć wiele więcej poza tym, co napiszemy przy samym przedmiocie, więc czytajcie opis.

PS Kończymy także betę zaktualizowanego Summoner’s Rift! Mimo że ciężko jest określić „punkt końcowy” takich rzeczy – ponieważ zawsze coś tam zmieniamy – dobrze jest przyczepić plakietkę „na razie wykonane zadanie”. Wprowadzamy także ostatnie zmiany do Summoner’s Rift (i animowane ekrany wygranej/porażki!), więc możecie spodziewać się dużego rozmiaru w porównaniu z normalnymi patchami. Doceniamy wszystkie wasze opinie w tym czasie!

To wszystko z naszej strony! W tym patchu jest dużo zmian i mamy nadzieję, że uda się wam przez nie przebić.

Ciuch, ciuch!

Chris „Pwyff” Tom i Patrick „Scarizard” Scarborough

Bohaterowie

Bard

Bard Wędrujący Opiekun, zostanie udostępniony w późniejszym czasie po premierze patcha 5.5!

Azir

Zwiększyliśmy zasięg ataku żołnierzy oraz przebicia włóczni, aby mogli uderzać dalej. Zwiększyliśmy także podstawową prędkość ataku.

Niedawne zmiany nie były zbyt korzystne dla Azira, więc zwiększamy trochę skuteczność Imperatora w dowodzeniu żołnierzami. Wzmocnienia te nie rozwiążą wszystkich problemów Azira, za to wzmocnienie jego obrażeń powinno sprawić, że nie zamieni się całkowicie w mumię.

Ogólne

PODSTAWOWA PRĘDKOŚĆ ATAKU0,600 jedn. 0,625 jedn.
ZASIĘG ATAKU ŻOŁNIERZY325 jedn. 375 jedn.
ZASIĘG PRZEBICIA WŁÓCZNI100 jedn. 50 jedn. (całkowity zasięg niezmieniony)

Gangplank

Dziwne błędy, stary.

Bierna – Ostrze Ociekające Grogiem

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że cele niewrażliwe na spowolnienie nie otrzymywały obrażeń w czasie.

Gragas

Zwiększenie podstawowej many oraz limitu obrażeń przeciwko potworom.

Mimo że głównie uchodzi za dżunglera, gdy pociąg do Wzmocnienia Górnego po drodze zatrzymuje się w Dżunglowie, uznaliśmy, że to odpowiednia okazja na cofnięcie kilku ograniczeń Graggy’ego, aby łatwiej mógł przepić Ponurnika i innych.

Ogólne

MANA300 pkt. 400 pkt.

W – Pijacka Furia

MAKSYMALNE OBRAŻENIA PRZECIWKO POTWOROM250 pkt. 300 pkt.

Karma

E – Nieustępliwość (Mantra)

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że sojuszniczy bohaterowie otrzymywali tarczę z Inspiracji, zamiast tarczy w wysokości połowy obrażeń od Nieustępliwości.

Karthus

W – Ściana Bólu

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że wrodzy bohaterowie mogli czasami doskoczyć przez Ścianę Bólu Karthusa, bez zostania spowolnionymi.

Kassadin

Czas odnowienia i koszt many R zostały zmniejszone, zasięg lekko zwiększony.

W poprzednim patchu trochę przesadziliśmy z Krokiem przez Wymiary. Celem tych zmian jest zmniejszenie natychmiastowej mobilności dostępnej dla Kassadina, bez zmieniania jego pełnej mobilności – w tym patchu modyfikujemy jego superumiejętność, aby ponownie dodać trochę mocy jego Krokowi przez Wymiary.

Ogólne

GRAFIKAZaktualizowano model, tekstury, animacje i efekty dla wszystkich skórek.
IKONYNowe ikony umiejętności

R – Krok przez Wymiary

CZAS ODNOWIENIA7/5/3 sek. 6/4/2 sek.
ZASIĘG450 jedn. 500 jedn.
KOSZT60 pkt. many 50 pkt. many

Lissandra

Zmniejszone obrażenia Q.

Na wszystkich poziomach rozgrywki Lissandra może być podsumowana jednym słowem: konsekwentna. W każdej alei, w której się pojawia, jest dość bezpieczna (dzięki swojej zdolności do zabijania grup stworów), co czyni z niej olbrzymie zagrożenie, biorąc po uwagę potężne ograniczenie kontroli Lodowego Grobowca. Nie chcąc przeginać, osłabiamy Odłamek Lodu, aby zmniejszyć jej obrażenia i zdolność do zabijania grup stworów (i przy okazji bezpieczeństwo) jednocześnie.

Q – Odłamek Lodu

OBRAŻENIA75/110/145/180/215 pkt. obrażeń magicznych70/100/130/160/190 pkt. obrażeń magicznych

Nautilus

Zmniejszenie obrażeń W, skrócenie czasu odnowienia i działania spowolnienia E oraz obniżenie kosztu many.

Będąc podstawą jego ataku oraz obrony, Gniew Tytana sprawia, że styl gry Nautilusa jest bardzo binarny – albo zniszczycie jego tarczę i nie stanowi on zagrożenia, albo będziecie cierpieć, jeżeli się to wam nie uda. Przeniesienie siły na Prąd Morski umożliwia mu szybsze czyszczenie dżungli i podejmowanie większej liczby działań podczas walk drużynowych, a to dwie rzeczy, w których uważamy, że sobie nie radził.

W – Gniew Tytana

OBRAŻENIA40/55/70/85/100 pkt. obrażeń magicznych 30/40/50/60/70 pkt. obrażeń
WSPÓŁCZYNNIK7/9,5/12/14,5/17% maksymalnego zdrowia9/11/13/15/17% maksymalnego zdrowia

E – Prąd Morski

CZAS ODNOWIENIA10 sekund na wszystkich poziomach -> 7/6,5/6/5,5/5 sek.
KOSZT60/70/80/90/100 pkt. many 40/50/60/70/80 pkt. many
PROPORCJA0,5 pkt. mocy umiejętności 0,3 pkt. mocy umiejętności
CZAS DZIAŁANIA SPOWOLNIENIA2 sekundy 1,5 sekundy

Nidalee

Obrażenia pułapki to teraz stałe obrażenia magiczne, zamiast niskich podstawowych obrażeń + obrażeń zależnych od obecnego poziomu zdrowia.

Po wprowadzeniu zmian, obrażenia od Pułapki zależne od aktualnego zdrowia miały osłabić cele i przygotować je do wykończenia albo dania wizji do Polowania. Teraz jest jednym z najlepszych dżunglerów w grze, ponieważ ma najszybszy czas oczyszczenia dżungli. Ponieważ jest to tak wszechstronna umiejętność, zmieniamy zadawane przez nią obrażenia. Wciąż pozostanie skuteczna z mocą umiejętności, ale jednocześnie nie sprawi, że walka z silnymi potworami stanie się łatwa.

W – Pułapka

OBRAŻENIA10/40/60/80/100 (+10/12/14/16/18 (+0,02 pkt. mocy umiejętności)% aktualnego zdrowia) pkt. obrażeń magicznych40/80/120/160/200 (+0,2 pkt. mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych

Rek’Sai

E – Tunel

LICZNIK TUNELITeraz wykorzystuje interfejs totemów, aby pokazać: liczbę istniejących tuneli, maksymalną liczbę tuneli oraz który z nich zostanie zniszczony po osiągnięciu limitu.

Shyvana

Zwiększenie obrażeń efektu E!

Gdy konduktor sprawdzał bilet Shyvany w pociągu do Wzmocnienia Górnego, postanowiliśmy, że wystarczy jej ogólne poprawienie skuteczności. Jest często używana ze względu na swoje mieszane obrażenia oraz wysokie statystyki obronne. Najbardziej lubimy ją, gdy musi stłuc kogoś na kwaśne jabłko, aby wygrać walkę – i to właśnie tu wzmacniamy!

E – Ognisty Podmuch

DODATKOWE OBRAŻENIA DLA OZNACZONYCH CELÓW2% maksymalnego zdrowia przy każdym automatycznym ataku 2,5% maksymalnego zdrowia przy każdym automatycznym ataku

Singed

To jest „Substancja Klejąca”, a nie „Substancja Lekko Klejąca”. Rzucajcie spokojnie, przywoływacze.

E – Rzut

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono sytuacje, w których Rzucenie przeciwnika w Substancję Klejącą nie unieruchamiało go natychmiast.

Sion

Koszt many Q zmniejszony, współczynnik lekko zwiększony. Zwiększony koszt many E na wyższych poziomach.

Jeżeli chodzi o obrońców walczących w górnej alei, podoba nam się, co Sion daje drużynie i w jaki sposób wchodzi w interakcję z przeciwnikami, z wyjątkiem fazy walki w alejach. Utrzymujemy więc rzeczy trochę „neutralnie” dla dużego zombiaka. Zmiana siły z krzyczenia na stwory na walenie przerażonych przeciwników w głowę toporem oznacza, że wygranie walki będzie wymagało czegoś więcej niż nieskończonego zasobu many.

Q – Dziesiątkujące Uderzenie

KOSZT45/50/55/60/65 pkt. many 45 pkt. many na wszystkich poziomach
WSPÓŁCZYNNIK0,6-1,8 całkowitych obrażeń od ataku 0,65-1,95 całkowitych obrażeń od ataku

E – Ryk Zabójcy

KOSZT35 pkt. many na wszystkich poziomach 35/40/45/50/55 pkt. many

Skarner

Zwiększone obrażenia Q (hej, one się kumulują, stary), zwiększone obrażenia E na późniejszych poziomach.

Nie jesteś jedynym, który tęskni za swoją rasą, Skarnerze. Kolejny, który korzysta na skupieniu się na dżungli w tym patchu. Skupiamy się na zwiększeniu obrażeń zadawanych przez skorpiona, zwłaszcza w późnej fazie gry, gdzie awanse mogą wydawać się słabe.

Q – Kryształowe Cięcie

OBRAŻENIA18/28/38/48/58 pkt. obrażeń fizycznych 20/30/40/50/60 pkt. obrażeń fizycznych
DODATKOWE OBRAŻENIA MAGICZNE18/28/38/48/58 pkt. obrażeń magicznych za każdy ładunek Kryształowej Energii 20/30/40/50/60 pkt. obrażeń magicznych za każdy ładunek Kryształowej Energii

E – Złamanie

OBRAŻENIA MAGICZNE40/60/80/100/120 ⇒ 40/75/110/145/180

Sona

Od jakiegoś czasu normalizujemy koszty many superumiejętności i teraz nadeszła pora Sony. Wzmocnienia dla Sony. Nie myślałem, że tego dożyję.

Bierna – Akord Potęgi

NAPRAWIENIE BŁĘDUNie znika po trafieniu totemu z niebieskiego talizmanu lub Strażnika Kalisty.

R – Crescendo

KOSZT100/150/200 pkt. many 100 pkt. na wszystkich poziomach

Soraka

Q – Deszcz Gwiazd

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że obrażenia Deszczu Gwiazd zadawane w epicentrum nie mnożyły dodatkowych obrażeń z mocy umiejętności Soraki.

Tristana

Czas odnowienia Szybkiego Ostrzału zmniejsza się o sekundę za każdym razem, gdy trafi przeciwnika z Ładunkiem Wybuchowym.

Mówiąc najprościej, jak to możliwe, dla superprowadzących strzelców liczy się tylko jedno – podstawowe ataki. Ponieważ jest to główne źródło jej obrażeń, Tristanie trudno było przerywać atakowanie, aby użyć Ładunku Wybuchowego i zobaczyć, jak przeciwnicy uciekają, zanim wykorzysta ona pełnię jego obrażeń. Dodanie zachęty w postaci skrócenia czasu odnowienia powinno jej to wynagrodzić oraz dać coś do roboty, gdy będzie zmuszona do strzelania do wojowników i obrońców, którzy próbują przebić się przez linię frontu.

Q – Szybki Ostrzał

NAJSZYBSZY OSTRZAŁKażdy podstawowy atak przeciwko celowi z Ładunkiem Wybuchowym skraca czas odnowienia Szybkiego Ostrzału o sekundę.

Trundle

Zwiększono zasięg umiejętności biernej, aby dopasować go do zasięgu zdobywania doświadczenia. Wzmocnienie leczenia W jest teraz takie samo na wszystkich poziomach, a R zostało lekko wzmocnione dzięki naprawieniu błędu.

Czymże jest obrońca dla króla? Mimo że większość tych zmian opiera się na naprawieniu błędów i poprawieniu wrażeń, uznaliśmy, że niesprawiedliwe byłoby zajęcie się tak dużą liczbą obrońców i pomagających im, bez zwrócenia uwagi na ich naturalnego łowcę. Skupienie się na utrzymywaniu się w alei i regeneracji powinno pomóc Trundlowi nadążać za przeciwnikami, czekając na właściwy moment, aby zacząć ich pałować i zabierać statystyki.

Bierna – Królewski Trybut

ZASIĘG1000 jedn. 1400 jedn.

W – Zamarznięte Terytorium

WZMOCNIENIE LECZENIA8/11/14/17/20% 20% na wszystkich poziomach

R – Zniewolenie

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że Zniewolenie wykradało tylko 36% pancerza i odporności na magię celu, zamiast 40%.

Urgot

Tarcza Urgota skaluje się teraz także od maksymalnej many, a czas odnowienia R skrócono na późniejszych poziomach.

Urgot będzie potrzebował znacznie więcej pomocy, zanim będzie mógł walczyć na szczycie, ale w międzyczasie uznaliśmy, że możemy pomóc mu choć trochę. Skalowanie od many na W czyni go jeszcze lepszym, gdy skupia się na wytrzymałości i skróceniu czasu odnowienia, umożliwiając mu pozostanie na dłużej w walce bez jednoczesnego wzmacniania go, gdy zacznie namierzać przeciwników Kwasowymi Łowcami. Mimo że jego przeszłość jest mroczna i tajemnicza, nawet pociąg do Wzmocnienia Górnego nie mógł zignorować pierwszego kraba League.

W – Kondensator Terroru

PODSTAWOWA TARCZA80/130/180/230/280 pkt. 60/100/140/180/220 pkt.
NOWOŚĆWSPÓŁCZYNNIK MANY8% całkowitej many

R – Hiperkinetyczny Odwracacz Pozycji

CZAS ODNOWIENIA120/110/100 sek. 120/100/80 sek.

Varus

Umiejętność zaczyna się odnawiać, gdy napnie cięciwę.

Zmiana ta ma na celu sprawienie, że grający Varusem powinni być zachęceni do pełnego napięcia cięciwy, zamiast uważać to za karę.

Q – Przebijająca Strzała

IONIAŃSKI SNAJPERTeraz zaczyna się odnawiać przy napięciu cięciwy, a nie po wystrzeleniu strzały.

Veigar

Trochę zmniejszono opóźnienie pojawienia się ścian E. Q jest około 14% szybsze!

Jedną z największych zmian dla niego przy aktualizacji 5.4 było zmniejszenie niezawodności, w zamian za stworzenie większej ilości fajnych momentów dla dobrych graczy, którzy grają Veigarem. Wygląda na to że przestrzeliliśmy (to nie żart dotyczący wzrostu), więc wprowadzamy kilka zmian, aby Veigar nie czuł się jak na patelni, gdy sytuacja zrobi się gorąca. Dodajmy do tego trochę zgubnych zmian do Horyzontu Zdarzeń i Panicz Zła będzie mógł złowieszczo się śmiać niczym prawdziwy złoczyńca podczas drogi do wrogiego nexusa.

Q – Złowrogie Uderzenie

PRĘDKOŚĆ POCISKU1750 jedn. 2000 jedn.(około 14% szybciej)
NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że Złowrogie Uderzenie nie zostawało rzucone, gdy Veigar został trafiony efektem ograniczenia kontroli podczas rzucania.

E – Horyzont Zdarzeń

OPÓŹNIENIE PRZED POJAWIENIEM SIĘ ŚCIAN0,75 0,5
WYŚWIETLANIE CZĄSTECZEK OSTRZEGAWCZYCHPo rzuceniu Podczas rzucania

Vi

Zmniejszenie prędkości ruchu, obniżenie obrażeń R na pierwszym i drugim poziomie.

Znana z tego, że najpierw wali (a potem pyta, podczas spuszczania łomotu), Vi nigdy nie dawała przeciwnikom dużej szansy na kontratak. Bardzo trudno jest się jej pozbyć, gdy już się przyczepi (i przeprowadza skuteczne ganki), przez co walki przeciwko niej wydają się niesprawiedliwe – osłabiamy ją trochę, aby wyrównać szanse.

Ogólne

PRĘDKOŚĆ RUCHU350 jedn. 345 jedn.

R – Atak i Pobicie

OBRAŻENIA FIZYCZNE200/325/450 pkt. 150/300/450 pkt.

Viktor

E – Zabójczy Promień

NAPRAWIENIE BŁĘDUNaprawiono błąd, który sprawiał, że wybuch ulepszonego Zabójczego Promienia przerywał automatyczne ataki Viktora.

Volibear

Ugryź potwora, a odzyskasz połowę czasu odnowienia. Zwycięstwo!

W – Szał

NOWOŚĆSMAKUJE JAK BRZYTWODZIÓBPrzywraca połowę czasu odnowienia po użyciu na potworze

Xin Zhao

Podstawowe leczenie W zwiększone na wczesnych poziomach, obrażenia E zwiększone na późniejszych poziomach.

Ponieważ jest dość skutecznym dżunglerem, wzmacniamy odrobinę jego najlepsze cechy (zdolność utrzymania się i pojedynki), aby mógł lepiej brać się do roboty.

W – Okrzyk Bojowy

PODSTAWOWE LECZENIE26/32/38/44/50 pkt. 30/35/40/45/50 pkt.

E – Zuchwała Szarża

OBRAŻENIA70/105/140/175/210 pkt. obrażeń magicznych70/110/150/190/230 pkt. obrażeń magicznych

Zac

Kawałki skracają teraz czas odnowienia W, nawet jeżeli użyje go chwilę po podniesieniu kawałka. E podrzuca na dłużej.

Wygładzenie skrócenia czasu odnowienia Niestabilnej Materii i podwojenie czasu podrzucenia E sprawia, że grając jako Zac, gracze będą mogli czuć się lepiej, robiąc to, co zawsze: lekkomyślnie rzucać się w sam środek wrogiej drużyny.

W – Niestabilna Materia

ODŁAMKOWYPodniesienie kawałka przez Zaca daje mu „rezerwę” skrócenia czasu odnowienia, nawet jeżeli użyje W w ciągu sekundy od podniesienia kawałka.

E – Elastyczna Proca

CZAS DZIAŁANIA PODRZUCENIA0,5 sekundy ⇒ 1 sekunda.

Zilean

Skrócony czas odnowienia Q.

Podobnie jak w przypadku wszystkich modyfikacji, które zwiększają złożoność i wymagany poziom umiejętności, dość poważnie zmieniliśmy Zileana w poprzednim patchu. Mimo że chcemy dać graczom więcej czasu na nauczenie się odpowiedniego używania go, ta zmiana umożliwia korzystanie z kombinacji Q+W+Q, do której przyzwyczajeni są gracze.

Q – Bomba Zegarowa

CZAS ODNOWIENIA12/11/10/9/8 sek. 10/9,5/9/8,5/8 sek.

Masowa zmiana tekstur (część 8)

Kontynuujemy aktualizowanie starszych tekstur postaci w grze. Tak jak przy poprzednich zmianach, naszym celem jest utrzymanie ich na równi z nowszymi postaciami oraz upewnienie się, że wszyscy będą wyglądać dobrze na nowym Rift. Przypominamy: zmiana tekstur nie ma na celu zastąpić – i nie opóźnia – dużych aktualizacji.

Cho’Gath

  • Podstawowy, Dżentelmen, Jurajski, z Loch Ness, Koszmarny

Janna

  • Podstawowa, Lodowa Królowa, Hextechowa, Burzowa, Zwycięska

Taric

  • Podstawowy, w Zbroi z Piątego Wieku, Krwawych Kamieni, Szmaragdowy

Warwick

  • Podstawowy, Wielki Zły, Dziki, Ognisty Kieł, Szary, Hiena, Śnieżny, Wilk w Foczej Skórze

Przedmioty

NOWOŚĆ

Echo Luden

TO SIĘ DZIEJE!!!

Nasz nowy przedmiot z +120 pkt. mocy umiejętności, który wypełni lukę po Objęciu Ognia (niech spoczywa w spokoju). Oto nasze cele. Chcemy stworzyć wyjątkowy przedmiot, który pomaga polegającym na ruchu magom, takim jak Lux czy Akali, a nawet Karthus. Sprawdźcie go w akcji i dajcie nam znać, jakie kombinacje wam pasują – będziemy uważnie przyglądać się nowym eksperymentom. Należy zwrócić uwagę, że działa to przy trafieniach zaklęciami, a nie przy podstawowych atakach!

PRZEPISAbsurdalnie Wielka Różdżka + Eteryczny Duszek + 650 szt. złota (całkowity koszt: 3100 szt. złota)
MOC UMIEJĘTNOŚCI120 pkt.
PRĘDKOŚĆ RUCHU7%
UNIKALNE BIERNEPoruszanie się i rzucanie zaklęć generuje ładunki. Po uzbieraniu 100 ładunków, następne trafienie zaklęciem zużywa wszystkie ładunki, aby zadać dodatkowo 60 (+5 za każdy poziom bohatera) pkt. obrażeń magicznych maksymalnie 4 celom. Nakłada efekty zaklęć (np. wampiryzm zaklęć, Rylai itp.).

Badawcza Soczewka (czerwony talizman 2. poziomu)

Gdy wydłużyliśmy czas odnowienia ulepszonego czerwonego talizmanu, nie zauważyliśmy, że talizman ze środkowej półki miał teraz krótszy czas odnowienia niż przedmiot, do którego się ulepszał. W poprzednim patchu zmieniliśmy opis, a teraz wprowadzamy właściwązmianę.

CZAS ODNOWIENIA NA POZ. 9+60 sek. 75 sek.

Totemy

GRA AKTORSKATotemy Widzenia i Wizji bez skórek mają teraz animacje pojawienia i śmierci, aby lepiej przekazywać informacje. Nie dajcie się zdekoncentrować.

Przedmioty do walki w dżungli

NOWOŚĆ

Żar Bami

Mała Słoneczna Peleryna.

Wspominaliśmy o tym wcześniej, ale jednym z naszych celów przy wprowadzeniu tego nowego obronnego wzmocnienia do dżungli, było stworzenie przedmiotu, który nie tylko daje cenne statystyki obronne, ale także pomaga dżunglerom w czyszczeniu dżungli na wczesnym i środkowym etapie gry. Musieliśmy bardzo ostrożnie zrównoważyć bohaterów z tym nowym przedmiotem (np. Amumu i Sejuani prawdopodobnie nie potrzebują nic poza Żarem), ale jesteśmy ciekawi, jakie nowe możliwości się pojawią. Chcesz grać dżunglerem-obrońcą? PODJARAJ SIĘ.

PRZEPISRubinowy Kryształ + 600 szt. złota (1000 szt. złota łącznie)
ZDROWIE300 pkt.
UNIKALNE BIERNEPożoga – Zadaje pobliskim przeciwnikom 5 (+ 1 za każdy poziom bohatera) pkt. obrażeń magicznych. Zadaje stworom i potworom 50% dodatkowych obrażeń.
NOWOŚĆ

Wzmocnienie Żar

Kolosa zastąpiono Żarem.

Przeczytajcie powyższe wyjaśnienie, dotyczące obronnego przedmiotu, który przyspiesza czyszczenie dżungli. To właśnie taki przedmiot. Zwróćcie też uwagę na 25% dodatkowego zdrowia. Zwróćcie uwagę. I doceńcie.

PRZEPISPrzedmiot dżunglerów 2. poziomu + Żar Bami + 350 szt. złota (2200 szt. złota łącznie)
ZDROWIE350 pkt.
UNIKALNE BIERNEDaje 25% dodatkowego zdrowia
UNIKALNE BIERNEPożoga – Zadaje pobliskim przeciwnikom 16 (+ 1 za każdy poziom bohatera) pkt. obrażeń magicznych. Zwiększa się wraz z czasem walki do 24 (+ 1,5 za każdy poziom bohatera) pkt.

Słoneczna Peleryna

Teraz składa się z Żaru Bami zamiast Pasa Giganta.

To niewielka zmiana, która ma podkreślić, że Słoneczna Peleryna ma ułatwić obrońcom zabijanie grup stworów. Jest trochę mniej zdrowia podczas tworzenia przedmiotu, abyście mogli szybciej dobrać się do obszarowego palenia.

PRZEPISKamizelka Kolcza + Żar Bami + 850 szt. złota (2600 szt. złota łącznie [bez zmian])
STATYSTYKIBez zmian. Żebyście wiedzieli.
NOWOŚĆBIERNEJest teraz UNIKALNE, aby nie można było tego kumulować.

Przedmioty strategiczne

Płaszcz Raptora

WZMOCNIENIA!

Ponieważ te dwie ścieżki przedmiotów są dość sytuacyjne, chcemy, aby gracze czuli się lepiej, pozostając przy Płaszczu Raptora.

PANCERZ30 pkt. 40 pkt.
NOWOŚĆUNIKALNE BIERNESzybkonogi – Teraz zyskujesz prędkość ruchu w pobliżu zniszczonych wież.

Portal Zz’rot

WIĘCEJ WZMOCNIEŃ!

Teraz, gdy gracze mają dobre sposoby na radzenie sobie z tym (moc umiejętności zadaje budowlom obrażenia itp.), postanowiliśmy wprowadzić kilka wzmocnień. Prosimy także – nie kupujcie tego przeciwko Nasusowi. Zaufajcie nam.

PANCERZ50 pkt. 60 pkt.
ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ50 pkt. 60 pkt.
NOWOŚĆUNIKALNE BIERNESzybkonogi – Teraz zyskujesz prędkość ruchu w pobliżu zniszczonych wież.
PODSTAWOWE OBRAŻENIA POMIOTÓW PUSTKI PRZECIWKO BUDOWLOM50 pkt. 100 pkt.
PODSTAWOWE OBRAŻENIA POMIOTÓW PUSTKI PRZECIWKO CELOM NIEBĘDĄCYM BUDOWLAMI20 pkt. 50 pkt.
CZAS DO ZANIKAMIA POMIOTÓW PUSTKI4 sek. 5,5 sek.
ZASIĘG NAMIERZANIA POMIOTÓW PUSTKI PRZECIWKO INHIBITOROM300 350
ZASIĘG NAMIERZANIA POMIOTÓW PUSTKI PRZECIWKO NEXUSOWI300 450

Omowy Niszczyciel

OFIARA WZMOCNIEŃ PŁASZCZA RAPTORA

NOWOŚĆUNIKALNE BIERNESzybkonogi – Teraz zyskujesz prędkość ruchu w pobliżu zniszczonych wież.

Słuszna Chwała

Ten przedmiot jest bardzo bliski idealnego miejsca. Wzmacniamy go odrobinę, aby zakup we wczesnej fazie gry poprawił jego synergię z Żarem.

ZDROWIE+500 pkt. ⇒ +650 pkt.

Sztandar Dowódcy

Ten przedmiot jest dość blisko idealnego miejsca. Przydaje się do przerywania oblężeń Anivii lub Ziggsa, i jest dużym wzmocnieniem dla waszych oblężeń ze wzmocnieniem Barona. Mówimy o tym tylko po to, aby oznajmić, że przyglądamy się, czy będą potrzebne zmiany w przyszłych patchach. Innymi słowy, tylko sobie gadamy. Cześć, jak się macie? Bardzo dobrze.

BEZ ZMIANBEZ ZMIAN. Chcieliśmy tylko porozmawiać o Sztandarze Dowódcy.

Zmiany na Summoner’s Rift

Wieże inhibitorów

Wieże inhibitorów dają mniej złota i zero doświadczenia.

Będzie to trochę gadka projektantów, ale lecimy: główną zaletą zniszczenia laserowej wieży jest zmiana stanu gry – to znaczy, uzyskanie dostępu do inhibitora lub nexusa. Ponieważ zniszczenie (lub niezniszczenie) tych wież głównie umożliwia dostęp do budynków strategicznych, dawane przez nie złoto było dodatkową nagrodą, a nie zachętą do podjęcia dalszych działań. Wyjaśniamy to! Koniec gadki projektantów.

ZŁOTO ZA ZNISZCZENIE WIEŻ INHIBITORA175 szt. 50 szt.
DOŚWIADCZENIE ZA ZNISZCZENIE LASEROWYCH WIEŻ INHIBITORA100 PD 0 PD

Wieże nexusa

Laserowe wieże dają mniej złota i zero doświadczenia.

Patrzcie wyżej! Możemy zrobić kopiuj–wklej, będzie OK: teraz to trochę gadka projektantów, ale lecimy: główną zaletą zniszczenia laserowej wieży jest zmiana stanu gry – to znaczy, uzyskanie dostępu do inhibitora lub nexusa. Ponieważ zniszczenie (lub niezniszczenie) tych wież głównie umożliwia dostęp do budynków strategicznych, dawane przez nie złoto było dodatkową nagrodą, a nie zachętą do podjęcia dalszych działań. Wyjaśniamy to! Koniec gadki projektantów.

ZŁOTO ZA ZNISZCZENIE LASEROWYCH WIEŻ NEXUSA150 szt. 50 szt.
DOŚWIADCZENIE ZA ZNISZCZENIE LASEROWYCH WIEŻ NEXUSA120 szt. 0 szt.

Wieże z tarczą (wewnętrzne wieże)

Wewnętrzne wieże w środkowej alei nie mają już tarcz. Górne i dolne wieże mają słabsze tarcze, ale wszystkie wieże są bardziej wytrzymałe.

Celem wież z tarczami zawsze było osłabienie uciążliwości nękających drużyn, gdy załapią właściwy rytm. To powiedziawszy, tarcze dają trochę zbyt dużą przewagę drużynie broniącej, bardzo często widzimy więc przestoje przy wewnętrznych wieżach w środkowej alei. Dzięki tej zmianie nadal chcemy nagradzać samotne nacieranie oraz przemieszczanie się po mapie jako kontry na drużyny, które skupiają się na powstrzymywaniu, ale wprowadzamy tu drobne osłabienie, aby uniknąć sztucznego przeciągania rozgrywki.

USUNIĘTODUŻE NĘKANIEWewnętrzne wieże w środkowej alei nie osłaniają już pobliskich bohaterów
WYTRZYMAŁOŚĆ TARCZ WIEŻ W GÓRNEJ I DOLNEJ ALEI200 pkt. 30 pkt.
WYTRZYMAŁOŚĆ WEWNĘTRZNEJ WIEŻY2000 pkt. 2300 pkt.

Zdrowie stworów

Potwory mają więcej zdrowia, ale wieże zadają im takie same obrażenia.

Niedocenieni bohaterowie oblężeń w League of Legends: stwory. To powiedziawszy, aktualnie nie wykorzystują w pełni swojego potencjału i są zabijane, zanim oblężenie zacznie się na dobre. Zdając sobie z tego sprawę, posłaliśmy je na siłownię, aby były bardziej wytrzymałe podczas wędrowania alejami. Naszym celem nie była zmiana zabijania pod wieżą (stąd ta dziwna zmiana obrażeń wież), ale błąd sprawił, że następowało około 1,5 min przesunięcia w czasie. Innymi słowy, od 9:00 do 10:30, gdy zabijasz stwory pod wieżą, stwory walczące mają 6 pkt. zdrowia więcej, gdy są w „przedziale zabicia” (np: po dwóch strzałach wieży), stwory czarujące – 3 pkt. zdrowia więcej (po jednym strzale wieży), a stwory oblężnicze – 9 pkt. zdrowia więcej.

STWORY CZARUJĄCEZdrowie stworów czarujących zwiększa się o 3 pkt. po 9 min, a następnie o 3 pkt. co 90 sek.
STWORY WALCZĄCEZdrowie stworów walczących zwiększa się o 6 pkt. po 9 min, a następnie o 6 pkt. co 90 sek.
STWORY OBLĘŻNICZEZdrowie stworów oblężniczych zwiększa się o 9 pkt. po 9 min, a następnie o 9 pkt. co 90 sek.
STWORY OBLĘŻNICZEZdrowie stworów oblężniczych zwiększa się o 3 pkt. po 10,5 min, a następnie o 3 pkt. co 90 sek.

Obozy w dżungli

Różnice między niektórymi obozami w dżungli były zbyt widoczne, przez co niektóre ścieżki czyszczenia dżungli okazały się znacznie lepsze niż inne. Ponieważ jednym z naszych celów w sezonie 2015 było upewnienie się, że nie ma najlepszej drogi przez dżunglę, oraz to, że dżunglerzy powinni zmieniać swoje trasy (i wzmocnienia) w zależności od przebiegu gry, wprowadzamy zmiany. W skrócie: Obozy będą łatwiejsze.

OBRAŻENIA OD ATAKU PONURNIKA90 pkt. 83 pkt.
OBRAŻENIA OD DUŻEGO BRZYTWODZIOBA55 pkt. 45 pkt.
OBRAŻENIA OD MAŁEGO BRZYTWODZIOBA20 pkt. 16 pkt.
NAGRODA ZA DUŻEGO WILKA48 szt. złota 53 szt. złota
NAGRODA ZA MAŁEGO WILKA14 szt. złota 16 szt. złota

Wzmocnienie wzmocnienia Ponurnika

Powiedzcie to szybko trzy razy. Wzmocnienie Ponurnika skaluje się teraz z dodatkowym zdrowiem, aby dżunglujący obrońcy mogli lepiej czyścić dżunglę nawet bez Żaru.

TRUCIZNA PONURNIKA4 + (8 x poziom) pkt. 10 + 10% dodatkowego zdrowia

Wzmocnienie prędkości Wędrującego Kraba

Zaliczają się do tego wszystkie rzeczy uznawane za „zwierzątka”, a więc Tibbers, pusklęta, a nawet klony. Technicznie jest to także wzmocnienie Shaco, co jest trochę martwiące.

NOWOŚĆNADCHODZI TIBBERSKaplica prędkości Wędrującego Kraba wpływa teraz na zwierzątka.
NOWOŚĆ

Licznik wzmocnień smoka w trybie obserwatora

Liczy wzmocnienia, a nie zabicia. Dodatkowo się świeci, gdy drużyna zdobędzie 5 ładunków. Bardzo ekscytujące.

NOWOŚĆISTNIEJEJest teraz dostępne

Zakończenie bety Summoner’s Rift

Patch 5.5 oznacza zakończenie bety Summoner’s Rift, którą rozpoczęliśmy w listopadzie! Świętujemy tę okazję poprawą kolorów oraz animowanymi ekranami zwycięstwa/porażki, które zaprezentowaliśmy w filmie zapowiadającym betę.

Mimo że beta się zakończyła, cały czas szukamy okazji do zaktualizowania Rift. Dziękujemy za wszystkie wasze uwagi. Mamy nadzieję, że razem stworzyliśmy z Summoner’s Rift mapę, na której chcecie grać.

Zmiana graficzna

Otrzymaliśmy dużo uwag od graczy w związku ze stylem graficznym zaktualizowanego Rift: wielu z was uważa, że nowa mapa nie jest tak żywa, jak oryginalna. Pracujemy nad poprawą kolorów, aby przywrócić trochę życia ze starego Summoner’s Rift, bez naruszania przejrzystości oraz czytelności aktualizacji.

ODCIEŃ I NASYCENIEZostały wzmocnione, aby otoczenie było bardziej ciepłe, oraz by pomóc wyróżnić się bardziej kolorowym elementom mapy.
ZAKRES WARTOŚCIZostał powiększony, jednocześnie zachowano kontrast między bohaterami i efektami cząsteczkowymi, a otoczeniem.
SZCZEGÓŁY NA MAPIEDodano ich więcej, aby pomóc umiejscowić bohatera na mapie w podobny sposób, jak dzieje się to przy odróżnianiu każdego regionu dżungli dzięki wyjątkowemu wyglądowi. Dodaliśmy także kaczora, ale jest on dość nieśmiały, więc pewnie nie zobaczycie go zbyt często.
OŚWIETLENIE I CIENIEZostały zmienione, aby były bardziej konsekwentne na mapie oraz dawały większe poczucie kierunku i trzech wymiarów.

Ekrany zwycięstwa i porażki

Wyglądają fajnie, ale mieliśmy trochę problemów technicznych przy rozpoczęciu bety, więc wystartowaliśmy bez nich. To… w zasadzie tyle.

EKRANY ZWYCIĘSTWA I PORAŻKIObrazy Animowane

Artykuły na głównej stronie

Wprowadzamy zmianę do głównej strony, która umożliwi czytanie artykułów w kliencie, bez przełączania do przeglądarki. Musimy przeprowadzić trochę testów po premierze patcha 5.5, więc nie będzie to dostępne z marszu, ale możecie spodziewać się wprowadzenia tej zmiany w najbliższych tygodniach!

Nadchodzące skórki

Następujące skórki pojawią się w różnych odstępach czasu po premierze patcha 5.5:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.