Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Opis patcha 5.10

Witajcie, przywoływacze!

Oto opis patcha 5.10 – tego, w którym wspierający dostają trochę wzmocnień. Podczas podróży naszym sterowcem różnorodności wciąż oceniamy, jaki wpływ miały zmiany Żaru. Teraz więc zaczynamy się przyglądać wspierającym, skupiającym się na podtrzymywaniu oraz użyteczności. To powiedziawszy, zamiast kopać wszystkich agresywnych wspierających po kostkach (z wyjątkiem drobnej zmiany szerokości E Leony, aby efekt zgadzał się z grafiką), zdaliśmy sobie sprawę, że możemy dodać trochę nowych możliwości dzięki zmianom użytkowych specjalizacji, ulepszeniom przedmiotów dla wspierających specjalizujących się w podtrzymywaniu i użytkowym wzmocnieniom bohaterów, którzy działają w taki sposób.

Po drugie – mimo że wciąż przyglądamy się efektom zmian Żaru, nie oznacza to, że przestaniemy zajmować się dżunglą. Zauważyliśmy duży wzrost różnorodności, ale jasne jest, że kilku bohaterów jest po prostu silnych, więc podejmujemy trochę dodatkowych działań w tym patchu (patrzcie: Gragas, Sejuani, Rek’Sai). Poza kilkoma drobnymi, dodatkowymi poprawkami dla bohaterów, których zmienialiśmy w poprzednich patchach, to tyle, jeżeli chodzi o 5.10!

PS Scarizard wyruszył na poszukiwanie lepszej formy transportu niż sterowiec różnorodności (chyba udało nam się osiągnąć szczyt możliwości transportowych), więc opisy zmian bohaterów nie będą tak bogate. To w sumie tyle!

Chris „Pwyff” Tom

Polska lokalizacja

Ahri

Ogólne

DUBBINGW oparciu o wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy jakiś czas temu, zdecydowaliśmy się nagrać nowy głos dla Ahri w polskiej lokalizacji League of Legends. Nowy głos został wprowadzony już w poprzedniej aktualizacji, ale zapomnieliśmy o tym wspomnieć w informacjach o patchu. Przepraszamy!

Bohaterowie

Ekko

Ekko ─ Chłopiec, który ujarzmił czas, zostanie udostępniony w późniejszym czasie po premierze patcha 5.10!

Akali

Jeżeli Akali trafi kogoś Q, Taniec Cienia przeniesie ją znacznie bliżej celu. Ogólnie wszystkie jej doskoki z R będą przenosiły ją bliżej celu.

To nasz błąd. Poprawiamy trochę działanie doskoków Akali, aby dostosowywały one swój dystans zależnie od potrzeb.

R – Taniec Cienia

NOWOŚĆCZY CZUJECIE MIŁOŚĆ?Teraz zmniejsza o 50% dystans przekroczenia celu oznaczonego Znakiem Zabójcy
MINIMALNY DYSTANS PRZEKROCZENIA150 jedn. 100 jedn.
MAKSYMALNY DYSTANS PRZEKROCZENIA250 jedn. 200 jedn.

Cassiopeia

Mamy te dwie zmiany wymierzone w dwie różne rzeczy, więc je wyjaśniamy. Po pierwsze, mimo że chcieliśmy, aby Cass była niepowstrzymana w późnej fazie gry, skalowanie zdrowia przy Podwójnym Kle sprawiało, że była praktycznie nie do zabicia dla niektórych drużyn (szczególnie biorąc pod uwagę, jak może kontrolować obszar). Po drugie, gdy szukaliśmy sposobów na zmniejszenie mocy Cass, zauważyliśmy, że jej aktualizacja została wypuszczona tuż przed zmianą regeneracji many przy sezonie 2015 (przez którą większość bohaterów miało trochę mniejszą regenerację). Oryginalne liczby były modyfikowane wokół środkowych, którzy pojawiali się najczęściej (i zwiększonych efektów regeneracji many, jak np. Bluźnierczy Graal Athene), więc postanowiliśmy to zmienić. Cass wciąż będzie zadawała duże obrażenia w późnej fazie gry – chcemy tylko dać więcej okazji jej przeciwnikom na wykorzystanie sytuacji.

Bierna – Postać Węża

BIERNA PREMIAPrzy 100 ładunkach Podwójny Kieł uzdrawia za 6/8/10/12/14/16 pkt. +0,1 pkt. mocy umiejętności +0,06 pkt. mocy umiejętności

E – Podwójny Kieł

ZWROT MANYJeżeli Podwójny Kieł zabije cel, przywraca wydaną na niego manę plus 3% maksymalnej many Cassiopei 1,5% maksymalnej many Cassiopei

Gragas

Odchudzone Natarcie.

Podążając za zmianami Żaru, wciąż uważamy, że Graggy zajmuje trochę za dużo miejsca w dżungli, więc trochę go odchudzamy (niedosłownie). Może nie jest to ta zmiana, która ułatwi jego rywalom w dżungli walkę, ale dopasowanie efektu działania do grafiki jest dobrym początkiem.

E – Natarcie

PROMIEŃ KOLIZJI RUCHU200 jedn. 180 jedn.
PROMIEŃ KOŃCOWEJ KOLIZJI250 jedn. 210 jedn.

Jinx

Jeżeli chodzi o zmiany siły postaci, zmniejszy to trochę siłę Jinx we wczesnej fazie gry i zwiększy ją w późniejszej. Chcemy nadal podkreślać potęgę Jinx w późnej fazie gry, ale zauważyliśmy, że błyskawicznie niszczy ona wieże we wczesnej fazie gry, gdy się rozkręci. Taką zmianę możecie nazwać Zmieniankiem! siły, ale wtedy musielibyśmy wam przywalić za zbyt usilne próby.

Q – Zmienianko!

PREMIA PRĘDKOŚCI ATAKU DZIAŁKA30/55/80/105/130% 30/40/50/60/70%
NOWOŚĆROZWÓJ PIF PAFDziałko zyskuje teraz 0/2/4/6/8/10/15/20/25/30/35/40/45/50/55/60/65/70% dodatkowej prędkości ataku zależnie od poziomu Jinx

Karma

Trafienie bohaterów umiejętnościami czy podstawowymi atakami skraca czas odnowienia Mantry znacznie bardziej na wyższych poziomach. W lepiej skaluje się z mocą umiejętności i może być używane na potworach. E ma krótszy czas odnowienia, mniejszy koszt many i mniejszą wytrzymałość tarczy na późniejszych poziomach. Zamiast dodatkowych obrażeń, W wzmocnione Mantrą wydłuża czas unieruchomienia, a E wzmocnione Mantrą znacznie zwiększa siłę podstawowej tarczy i zwiększa zasięg tarczy obszarowej.

Pomówmy o Karmie.

W chwili obecnej Karma ma niewielką – ale wierną – grupę fanów. Jest jedną z postaci, którym przyglądaliśmy się pod względem wzmocnienia. Mimo że Karma dobrze robi wiele rzeczy (nękanie ze średniego dystansu, rozpoczynanie walki podczas ruchu, walki 1 na 1 w alei), nie wyróżniała się w żadnej z kategorii od jakiegoś czasu i nie skalowała się dobrze wraz z przebiegiem meczu. Prosto z mostu: te zmiany nie „naprawią” wszystkiego (żadna zmiana tego nie robi!) – chcieliśmy tylko podkreślić mocne strony Karmy (użyteczność i kontrola), jednocześnie dając możliwość skalowania w późnej fazie gry (zwiększenie odnowienia przy Rosnącym Ogniu oraz znacznie wzmocniona użyteczność przy R-W i R-E). Te zmiany osłabiają trochę zdolność Karmy do walki 1 na 1, musicie wiedzieć, że nie chcemy jej zmusić do grania w podwójnej lub solowej alei – chcemy po prostu wzmocnić jej późną fazę gry i uważamy, że możemy to zrobić wykorzystując jej wyjątkowe umiejętności. Drobna uwaga na temat usunięcia obrażeń z W i E wzmocnionych Mantrą – celem tego jest podejmowanie decyzji zależnie od sytuacji, co do tego, którą umiejętność wzmocnić Mantrą (silniejsze unieruchomienie? potężniejsza tarcza?), więc poszliśmy tą drogą. Dodatkowo, usunięcie obrażeń z R-E oznacza, że możemy wzmocnić skrócenie czasu odnowienia Rosnącego Ognia, bez oglądania Karmy rzucającej wzmocnione E co 6 sekund w ciasnych walkach drużynowych.

Bierna – Rosnący Ogień

SKRÓCENIE CZASU ODNOWIENIA MANTRY – UMIEJĘTNOŚĆ2 sekundy na wszystkich poziomach 2/2,5/3 sek. na poziomach 1/7/13
SKRÓCENIE CZASU ODNOWIENIA MANTRY – PODSTAWOWY ATAK1 sekunda na wszystkich poziomach 1/1,25/1,5 sek. na poziomach 1/7/13

W – Skupiona Wola

NOWOŚĆZAŁÓŻ MU SMYCZSkupiona Wola może być teraz także użyta na potworach
SKALOWANIE Z MOCĄ UMIEJĘTNOŚCI0,6 pkt. 0,9 pkt.

W – Odnowa (wzmocniona Mantrą Skupiona Wola)

NOWOŚĆUNIERUCHOMIĆ GOUżycie Odnowy wydłuża czas unieruchomienia Skupionej Woli – jeżeli zostanie aktywowane – o 0,5/0,75/1/1,25 sek.
USUNIĘTODODATKOWE OBRAŻENIA75/150/225/300 pkt. (+0,6 pkt. mocy umiejętności) Nie zadaje już dodatkowych obrażeń.

E – Inspiracja

CZAS ODNOWIENIA10 sekund na wszystkich poziomach 10/9,5/9/8,5/8 sekund
KOSZT60/70/80/90/100 pkt. many 60/65/70/75/80 pkt. many
TARCZA80/120/160/200/240 pkt. 80/110/140/170/200 pkt.

E – Nieustępliwość (wzmocniona Mantrą Inspiracja)

NOWOŚĆMOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE CHRONI PRZED ŚMIERCIĄUżycie Nieustępliwości wzmacnia tarczę głównego celu o 30/90/150/210 pkt. (+0,3 pkt. mocy umiejętności)
USUNIĘTOOBRAŻENIA60/140/220/300 pkt. (+0,6 pkt. mocy umiejętności) obrażeń magicznych Nie zadaje już obrażeń przeciwnikom
OBSZAROWA TARCZA30/70/110/150 pkt. 50% wartości tarczy głównego celu

Leona

Chude Ostrza Zenitu.

Szczupłe Ostrza Zenitu. Leona od niedawna pnie się w rankingach siły, więc trochę tu działamy. Ostrze Zenitu ma dość spory obszar działania, którego nikt nie zauważa (był bliski szerokości Crescendo Sony!), więc dopasowujemy go do grafiki.

E – Ostrze Zenitu

SZEROKOŚĆ POCISKU90 jedn. 70 jedn.

Lulu

Zwiększenie podstawowej regeneracji many, ale przyrost punktów many na poziom jest lekko zmniejszony.

Chcemy trochę poprawić Lulu bez wzmacniania solowej Lulu, która jest w dobrej sytuacji.

Ogólne

PODSTAWOWA REGENERACJA MANY6 pkt. 8,5 pkt.
ROZWÓJ REGENERACJI MANY0,8 pkt. 0,6 pkt.

Rek’Sai

Zmniejszenie podstawowego zdrowia.

Rek’Sai to jedna z tych postaci, która była bardzo silna od jakiegoś czasu i nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego, że pozostała skuteczna i silna po dwóch dużych zmianach w przedmiotach do dżungli (Wojownik i Żar). To powiedziawszy, nie chcemy wyrzucać jej z lasu skuteczności (sterowiec różnorodności nad nim leci), więc wprowadzamy drobną zmianę, aby osłabić skuteczność jej ganków na 3. poziomie.

Ogólne

POCZĄTKOWA WARTOŚĆ ZDROWIA611,2 pkt 570 pkt

Ryze

Zwiększone obrażenia Q na wyższych poziomach. Mistrzostwo Magii i Niszczycielskie Siły trwają 6 sekund na wszystkich poziomach.

Mamy kilka poprawek dla waszego ulubionego maga – dokładniej poprawiamy czasy działania wzmocnień.

Bierna – Mistrzostwo Magii

MISTRZOSTWO SUPERDOŁADOWANIAWszystkie wzmocnienia (ładunki, tarcze itp.) związane z Mistrzostwem Magii teraz aktywują się na końcu rzucenia czaru początku rzucenia czaru
CZAS DZIAŁANIA SUPERDOŁADOWANIA3/4/5/6 sek. (zależnie od poziomów R – Niszczycielskich Sił) 6 sekund na wszystkich poziomach

Q – Przeciążenie

PODSTAWOWE OBRAŻENIA65/90/115/140/165 pkt. obrażeń magicznych 65/95/125/155/185 pkt. obrażeń magicznych

R – Niszczycielskie Siły

CZAS DZIAŁANIA4/5/6 sek. 6 sek. na wszystkich poziomach

Sejuani

Dodatkowe obrażenia przy trafieniu W zależne od maksymalnego zdrowia celu są teraz mniejsze.

Uwaga: Ze względu na zakulisowy błąd zmieniliśmy tylko opis umiejętności, a nie obrażenia w grze. Innymi słowy, nie ma tu żadnej zmiany w sile, ale jej opis będzie mówił coś innego. Tę zmianę wprowadzimy w następnej poprawce lub patchu. Przepraszamy!Jak na opancerzoną i ograniczającą kontrolę postać, Sejuani zadaje dzikie (przepraszamy) obrażenia i do tego utrudnia przeciwnikom życie swoimi lodowymi mocami. Zmniejszenie tych obrażeń pozwala nam skupić Sej na tym, w czym jest najlepsza – byciu opancerzoną i ograniczaniu kontroli.

W – Korbacz Północnych Wiatrów

DODATKOWE OBRAŻENIA MAGICZNE4/5,5/7/8,5/10% maksymalnego zdrowia celu 4/4,5/5/5,5/6% maksymalnego zdrowia celu

Sion

Dziwne błędy, stary.

R – Niepowstrzymana Rzeź

UŻYWAJ SWOJEGO WŁASNEGO TOPORANaprawiono błąd, który sprawiał, że Niepowstrzymana Rzeź skalowała się z dodatkowymi obrażeniami od ataku celu, a nie Siona

Taric

Przepełnianie nigdy nie było tańsze.

Chcieliśmy poprawić trochę humor Klejnotu Rycerstwa i zdaliśmy sobie sprawę, że koszt Przepełnienia był zbyt wysoki. Więc go obniżyliśmy.

Q – Przepełnienie

KOSZT60/80/100/120/140 pkt. many 60/70/80/90/100 pkt. many

Przedmioty

Wydajność sklepu

W patchu 5.9 wprowadziliśmy zakulisową poprawkę wydajności, ale nie byliśmy pewni czy rozwiąże wszystkie problemy. Teraz, gdy miała cały patch na działanie, uważamy, że… daje radę? Dajcie nam znać, jeżeli natraficie na problemy z zawieszaniem się sklepu.

KONIEC ZAWIESZANIAWprowadziliśmy poprawkę wydajności sklepu, która (mamy nadzieję) powinna rozwiązać większość problemów z zawieszaniem – dajcie znać czy pomogła!

Ścieżka ulepszeń Starożytnej Monety

Krótka wersja: Starożytna Moneta jest w ciężkiej sytuacji. Nie dość, że daje mniej statystyk i złota niż jej bracia generujący złoto (czyli osłabiasz swoją pozycję w alei i nie dostajesz dużo w zamian), to Słuszna Chwała skradła funkcję „wciśnij klawisz i biegnij na nich szybko”. Nie odbierzemy Słusznej Chwale jej zasłużonej… chwały, ale chcemy wprowadzić trochę równowagi, jednocześnie zwiększając potencjał efektu „biegnę do ciebie szybko”, skracając czas odnowienia.


Starożytna Moneta

DODATKOWE ZŁOTO2 szt. za śmierć pobliskiego stwora 3 szt. za śmierć pobliskiego stwora
ZASIĘG ZEBRANIA ZŁOTA1100 jedn. 1400 jedn.

Medalion Nomada

DODATKOWE ZŁOTO3 szt. za śmierć pobliskiego stwora 4 szt. za śmierć pobliskiego stwora
PUNKTY ZDROWIA ZA ŚMIERĆ POBLISKIEGO STWORA5 pkt. 10 pkt.
REGENERACJA MANY25% 50%
ZASIĘG ZEBRANIA ZŁOTA1100 jedn. 1400 jedn.

Talizman Wstąpienia

DODATKOWE ZŁOTO3 szt. za śmierć pobliskiego stwora 4 szt. za śmierć pobliskiego stwora
PUNKTY ZDROWIA ZA ŚMIERĆ POBLISKIEGO STWORA5 pkt. 10 pkt.
ZASIĘG ZEBRANIA ZŁOTA1100 jedn. 1400 jedn.
CZAS ODNOWIENIA UŻYCIA60 sekund 40 sekund

Ognisty Trybularz

Ognisty Trybularz daje teraz trochę mniej prędkości ataku, ale zadaje dodatkowo 30 pkt. obrażeń magicznych przy trafieniu przez wzmocniony cel. No i nie działa już na stwory. Sorki, Alistarze.

Najważniejszą rzeczą jest tekst trafień krytycznych. Wygląda fajnie i satysfakcjonująco dla ludzi, którzy lubią wzmacniać inne osoby.

W każdym razie.

Gdy Ognisty Trybularz został wypuszczony, dawał duże możliwości bohaterom osłaniającym tarczami i leczącym. Często jednak znajdowali się w sytuacji, w której nie wiedzieli z czego zrezygnować, aby mieć przedmiot z prędkością ataku. Po rozważeniu stwierdziliśmy, że ten przedmiot może być sensownym wyborem, jeżeli będzie miał więcej zastosowań. Teraz działa jak mniejsza wersja Na Pomoc, Pix!, która skaluje się z prędkością ataku sojusznika!

NOWOŚĆWZMOCNIENIA WZMOCNIEŃPremia do prędkości ataku Ognistego Trybularza daje także 30 pkt. obrażeń magicznych przy trafieniu
WZMOCNIENIE PRĘDKOŚCI ATAKUTwoje uzdrowienia i tarcze użyte na innych jednostkach dają im 25% dodatkowej prędkości ataku 15% dodatkowej prędkości ataku
NOWOŚĆTEKSTOWA SATYSFAKCJAAktywacja obrażeń magicznych wyświetla tekst trafienia krytycznego dla bohatera, który wzmocnił sojusznika
USUNIĘTOSORKI, ALISTARZEWzmocnienie Ognistego Trybularza może być użyte tylko na bohaterach, ponieważ danie całej grupie stworów 30 pkt. obrażeń magicznych byłoby przegięciem

Kordelas z Bilgewater

Czytajcie niżej.

ZASIĘG UŻYCIA450 jedn. 550 jedn.

Ostrze Zniszczonego Króla

Dostaliśmy dość sporo „zgłoszeń błędów” dotyczących Ostrza Zniszczonego Króla, ale są one głównie związane z faktem, że zasięg użycia Ostrza jest trochę krótszy niż zasięgi podstawowych ataków dystansowych. Przedmiot miał kiedyś 550 jednostek zasięgu, ale było to straszliwe u bohaterów walczących wręcz. To powiedziawszy, ponieważ zmniejszyliśmy obrażenia efektu użycia, możemy przywrócić zasięg.

ZASIĘG UŻYCIA450 jedn. 550 jedn.

Sztandar Dowódcy

Zmieniamy trochę numerków. Wskaźnik pokazywał, że zasięg użycia wynosił 700 jednostek, a w rzeczywistości było to 1000 jedn. Zwiększamy go do 1200 jedn., aby dopasować do zasięgu aury.

ZASIĘG RZUCANIA1000 jedn. (wskaźnik pokazywał 700) 1200 jedn.

Specjalizacje użytkowe

Trochę to trudne do podsumowania – każda zmiana jest jasna, więc nie każemy wam tu nic czytać.

Aktualnie wydanie dużej liczby punktów w drzewku użytkowym nie jest zbyt skuteczne, więc staramy się coś z tym zrobić.


Medytacja

ZMIANAMedytacja zamieniła się miejscami z Powiększonym Umysłem w drzewku użytkowym
TRZEBA WYDAĆ, ŻEBY ZYSKAĆDaje 1/2/3 pkt. regeneracji many co 5 sekund Odnawia 0,5/1/1,5% brakującej many co 5 sekund

Powiększony Umysł

ZMIANAPowiększony Umysł zamienił się miejscami z Medytacją w drzewku użytkowym
SORKI, RYZEDaje 2/3,5/5% maksymalnej many Daje 25/50/75 pkt. many

Inspiracja

INSPIRUJĄCE WZMOCNIENIAPrzebywanie w pobliżu sojuszniczych bohaterów z wyższym poziomem daje 5/10 pkt. doświadczenia co 10 sekund 10/20 pkt. doświadczenia co 10 sekund

Bandyta (wręcz)

POWINNIŚMY TO NAZWAĆ KRADZIEŻĄ KIESZONKOWĄZabicia bohaterów i asysty dają dodatkowe 15 szt. złota Daje 8 szt. złota za każdym razem, gdy wrogi bohater zostanie zaatakowany (5 sekund odnowienia)

Inteligencja

WIĘKSZA INTELIGENCJASkraca czas odnowienia używanych przedmiotów o 4/7/10% 8/14/20%

Wędrowiec

WĘDROWNICZEKDaje 5% prędkości ruchu 20 jedn. prędkości ruchu (zmiana z wartości procentowej na stałą)

Summoner’s Rift

Superstwory

Kilka patchów temu wprowadziliśmy nic nie zmieniającą modyfikację superstworów. Krótkie wyjaśnienie: wzmacniały siebie swoją aurą zwiększającą pancerz, odporność na magię i obrażenia. Uznaliśmy to za trochę dziwne, więc zwiększyliśmy ich podstawowe statystyki i nie pozwalamy im na korzystanie ze swojej aury.

Wcześniej opisana zmiana nie ma związku z obecną – chcieliśmy tylko zwrócić na nią uwagę, aby poniższe numerki się zgadzały. Zdaliśmy sobie sprawę, że postacie czarujące nie mają dość obrażeń, aby poradzić sobie z tymi wytrzymałymi brutalami, więc zmniejszamy ich odporność na magię.


Ogólne

ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ40 pkt. -30 pkt.

Odciąganie potworów

Naprawiamy kilka przypadków, w których pojedynczy bohaterowie dystansowi mogli resetować agresję potworów, aby czyścić obozy bez otrzymania obrażeń. Teraz musicie uważać!

NOWOŚĆWYGŁUPY Z DYSTANSOWYM RESETOWANIEMGdy potwór straci zainteresowanie celem ze względu na zasięg, jego licznik odciągnięć wzrasta o 1 (tak samo, jak gdyby potwór zainteresował się innym bohaterem). Jeżeli potwór ponownie zainteresuje się celem dystansowym po zostaniu trafionym, także zwiększy to licznik odciągnięć o 1 (podobnie, jak gdyby potwór ponownie zainteresował się oryginalnym celem). Oznacza to, że atakujący z dystansu mogą teraz sami zresetować potwory 3 razy, zamiast 6.
ZASIĘG ODCIĄGNIĘCIA750 jedn. 700 jedn.
MAKSYMALNA LICZBA RESETOWAŃ5 6

Poprawki graficzne

Niektórzy gracze prosili nas o dodatkowe stworki. Inni prosili o ich zabranie. Więc… zróbmy obie rzeczy.

BEZ OZDÓBDodaliśmy opcję „Ukryj elementy dekoracji” w zakładce opcje gry w menu opcji. Wyłączenie tej opcji ukryje graficzne dodatki, takie jak stworki (te, które pojawiają się po czasie 1:55), kręgi na wodzie i inne ruchome elementy, które nie są związane z rozgrywką.
MAŁE ZOODodano trochę stworków na Summoner’s Rift!

Dodatkowo, pracowaliśmy nad niewielkimi poprawkami mapy w ciągu kilku ostatnich miesięcy (co obiecaliśmy przy okazji premiery zaktualizowanego Rift). Wolimy unikać podkreślania tych zmian przy każdym patchu, ale tym razem skorzystamy z okazji, aby potwierdzić, że nic wam nie jest: nora Barona nie od zawsze miała fioletowe runy dyskotekowe.

Howling Abyss

Naznaczenie / Doskok

Lubimy dobrą walkę na śnieżki, ale czasami dochodziło do absurdalnych sytuacji. Naszym głównym celem było danie śnieżek wytrzymałym postaciom, aby mogły szybciej dotrzeć w wir walki. Gdy jednak zobaczyliśmy Ashe z Naznaczeniem/Doskokiem, która próbowała wykończyć łatwego do zabicia przeciwnika w tylnym szeregu, stwierdziliśmy, że coś nie tak.

CZAS ODNOWIENIA20 sekund 40 sekund
PODZIAŁ OBRAŻEŃObrażenia są rozdzielone między Naznaczenie i Doskok w stosunku 33,3%/66,6% 50%/50%
RANY, TO BYŁ DALEKI ZASIĘG2500 jedn. 1600 jedn.

Powiadomienie o braku aktywności rankingowej

Spadek rankingowy to niezwykle ważny element systemu lig, ale nie czynił on dużo hałasu, gdy zbliżał się do zadziałania. Wcześniej gracze otrzymywali tylko jedno powiadomienie, gdy zbliżali się do spadku. Zwiększamy częstotliwość powiadomień o nieaktywności, aby gracze byli świadomi ryzyka spadku, dzięki czemu mamy nadzieję na uniknięcie sytuacji, w których gracze po prostu zapomnieli o zachowaniu rankingu.

Trochę wyjaśnienia dla poniższego tekstu: nie zmieniliśmy okresów nieaktywności, ale to dobra okazja, aby je przypomnieć.

JAK PRZYCISK DRZEMKIGracze, którym grozi spadek rankingowy, otrzymają powiadomienie o nieaktywności tylko raz za każdym razem, gdy się zalogują, dopóki nie będą znowu aktywni
MISTRZOWSKI I PRETENDENT SOLOSpadek zaczyna się po 10 dniach nieaktywności, a powiadomienia zaczną pojawiać się podczas ostatnich 3 dni
MISTRZOWSKI I PRETENDENT DRUŻYNOWESpadek zaczyna się po 28 dniach nieaktywności, a powiadomienia zaczną pojawiać się podczas ostatnich 9 dni
PLATYNA I DIAMENTSpadek zaczyna się po 28 dniach nieaktywności, a powiadomienia zaczną pojawiać się podczas ostatnich 9 dni (solo i drużynowe)
BRĄZ, SREBRO I ZŁOTOSpadek rankingowy ich nie dotyczy. Nie potrzeba powiadomień!

Hexakill Twisted Treeline

Hexakill Twisted Treeline powróci w patchu 5.10!

Naprawione błędy

  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że wrogie Totemy Ukrycia umieszczone i natychmiast wykryte przez Badawczą Soczewkę (lub jej ulepszenia), na chwilę stawały się niewidzialne w chwili, w której normalnie ukryłyby się po umieszczeniu.
  • Całun Banshee teraz prawidłowo blokuje efekt użycia Roszczenia Królowej Lodu.

Nadchodzące skórki

Następujące skórki pojawią się w różnych odstępach czasu po premierze patcha 5.10:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.