Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych w Lidze Legend

Riot Games wydało pewne oświadczenie dotyczące ochrony danych. A brzmi ono następująco:

Witajcie, przywoływacze

Jeżeli pochodzicie z Europy, mogliście usłyszeć o czymś takim jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Jeżeli nie, Unia Europejska jakiś czas temu wprowadziła przepisy regulujące sposób w jaki firmy,takie jak Riot Games, obchodzą się z naszymi danymi.

Co powinniście wiedzieć?

Większość z graczy nie odczuje zbyt mocno owych zmian, nawet w Europie

Od strony serwera, firmy wprowadzą nowe procesy oraz osłony mające na celu strzeżenie waszych danych, i od teraz będziecie mieli większe możliwości dotyczące tego w jaki sposób spółki zarządzają waszymi danymi(na przykład usuwanie waszych danych personalnych zgromadzonych przez nich).

Zmiany wycelowane były głównie w UE ale Riot będzie chciał podtrzymywać zaufanie graczy na całym świecie, więc korzystamy z tego aby oszacować a następnie poprawić metody zarządzania informacjami o graczach z każdego regionu.

Jednym ze sposobów w jakim OROOD widzi szansę na poprawę protekcji danych jest zwiększenie minimalnego wieku, który upoważnia do przetwarzania danych, do 16 lat. Umożliwia to członkom niektórych państw na przejście lokalnego przepisu dotyczącego wymagania wiekowego, w wieku niższym niż to powinno, co już miało miejsce, o ile nie jest to liczba niższa niż 13 lat. Aby usprawnić weryfikację tych zmian, sprawdzamy czy gracze spełniają wymagania wiekowe poprzez zapytanie o zgodę rodziców. Więcej na ten temat niżej.

Skąd mam wiedzieć czy jestem pod wpływem zmian wymagań wiekowych?Jeżeli nie jesteś z Europy lub/i jesteś starszy niż 16 lat, nie będziesz musiał robić nic i będziesz mógł grać normalnie.

Jeżeli jesteś jednak młodszy niż 16 i pochodzisz z Europy, będziemy dążyć do tego aby uzyskać zgodę rodzicielską od twoich opiekunów lub rodziców abyś mógł grać w Ligę Legend. Wiek uprawniający do gry może się wahać, w zależności od kraju więc sprawdź tutaj https://support.riotgames.com/hc/articles/360001196228/, jakie wymagania nakłada twój kraj.

Jak to działa?

Po 25 maja, będziemy zmuszeni zawiesić konta graczy, którzy nie spełniają wymagań wiekowych dla danego regionu, dopóki nie otrzymamy zgody rodzicielskiej.

Jeżeli twoje konto jest jednym z tych, które potrzebują takiej zgody, otrzymasz w cliencie gry powiadomienie na tydzień przed wprowadzeniem tychże zmian. Zostaniesz przekierowany na stronę internetową, gdzie będziesz mógł odblokować konto, od razu kiedy będzie to możliwe. Jeżeli to prawo nie ma na ciebie wpływu, nie zobaczysz żadnego powiadomienia i nie będziesz musiał podejmować żadnych działań.

Czy jest miejsce gdzie znajdę więcej informacji o OROOD?

Tak, sprawdź tutaj https://support.riotgames.com/hc/articles/360001196228/ w celu uzyskania informacji oraz odpowiedzi na pytania.

 

źródło: https://na.leagueoflegends.com/en/news/riot-games/announcements/gdpr-improved-data-security-worldwide

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.