Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Oficjalne zmiany patcha 8.7

Witajcie, przywoływacze.

Witamy w patchu 8.7 — tym, w którym osłabiamy Irelię. A nie, przepraszam, aktualizujemy Irelię. Lubiana przez wszystkich Tańcząca z Ostrzami przybywa na Summoner’s Rift z nowym modelem i umiejętnościami.

Kontynuujemy zmiany z ostatniego patcha związane z Mrocznym Ostrzem, przyglądając się zabójcom, na których wpłynęły one w mniejszym lub większym stopniu, niż się tego spodziewaliśmy.

Na koniec zajmujemy się Tabi Ninja. Te buty stały się niezwykle popularne i kupowanie ich ma sens w przypadku obrońców, ale jednocześnie nie powinny być aż tak atrakcyjnym wyborem dla strzelców.

Ruszajcie więc na Summoner’s Rift, bawcie się dobrze i powodzenia.

Mattias „Gentleman Gustaf” Lehman Paul „Aether” Perscheid

Patch w skrócie

Bohaterowie

Irelia

Irelia, Tańcząca z Ostrzami, pojawi się później w patchu 8.7! Rozpocznijcie występ i tanecznym krokiem udajcie się pod te odnośniki:

Irelia i wszystkie jej skórki zostały zaktualizowane i mają nowe portrety, które są dostępne w Kompozycjach Pulpitu League!

Gragas

Zwiększone skalowanie Q z mocą umiejętności. Zwiększone skalowanie W z mocą umiejętności. Zmniejszenie obrażeń W skaluje się z mocą umiejętności. Skrócony czas działania zmniejszenia obrażeń W.

Podobnie jak w przypadku Galio, fajnie jest, jak Gragas może kupić sobie parę przedmiotów z mocą umiejętności, kiedy zdobędzie przewagę. Tak czy siak, przydałoby mu się trochę mocy, więc dajemy mu ciut więcej przestrzeni na wybieranie bardziej agresywnych przedmiotów.

Q — Toczenie Beczki

SKALOWANIE OBRAŻEŃ 0,6 pkt. mocy umiejętności 0,7 pkt. mocy umiejętności

W — Pijacka Furia

SKALOWANIE 0,3 pkt. mocy umiejętności 0,5 pkt. mocy umiejętności
nowośćNIE CZUJ BÓLU Pijacka Furia zapewnia Gragasowi dodatkowe zmniejszenie obrażeń w wysokości 4% za każde 100 pkt. mocy umiejętności.

Elise

Zwiększone obrażenia podstawowe Q w Pajęczej Postaci. Skrócony czas odnowienia E na niższych poziomach w Ludzkiej Postaci.

Elise zawsze była popularną bohaterką w dżungli, ale od dłuższego czasu nie widzieliśmy żadnych pająków pełzających po Summoner’s Rift. Wzmacniamy zatem jej podstawowe umiejętności — dorzucimy jej trochę więcej jadu do ugryzienia i parę kokonów, co powinno jej pomóc stanąć na nogach. Albo odnóżach.

Q — Jadowite Ugryzienie

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 60/100/140/180/220 pkt. 70/110/150/190/230 pkt.

E — Kokon

CZAS ODNOWIENIA 14/13/12/11/10 sek. 12/11,5/11/10,5/10 sek.

Hecarim

Zwiększone leczenie W.

Bohater walczący w zwarciu, który lubi kupować zarówno przedmioty zapewniające zdrowie, jak i te zapewniające obrażenia, musi być trochę bardziej wytrzymały, jeżeli ma przetrwać w przeciągającej się walce drużynowej. Większe leczenie z W powinno ułatwić mu przechodzenie z kłusu w cwał w niektórych grach.

W — Duch Postrachu

LECZENIE 20% obrażeń otrzymanych przez wrogów 30% obrażeń otrzymanych przez wrogów

Ivern

Zwiększony zasięg rzucenia W. Stokrotka bardziej agresywnie wybiera cele. Zmniejszenie obrażeń obszarowych otrzymywanych przez Stokrotkę teraz dotyczy również obrażeń pochodzących od potężnych potworów.

Przedsezonowe zmiany ułatwiły czyszczenie obozów w dżungli. Zważywszy na to, jak dużo mocy Iverna ma związek z jego unikalną mechaniką „zabijania” potworów, te zmiany sprawiły, że nie radzi sobie najlepiej. Z ogromną ostrożnością wybieramy części zestawu umiejętności Zielonego Ojca, w które pakujemy moc, więc zaczynamy od kilku drobnych zmian, a kolejne wprowadzimy w przyszłych patchach, jeśli będą konieczne.

Q — Zaklinacz Korzeni

NAPRAWIONY BŁĄD Doskakiwanie przez ściany do potworów w dżungli teraz działa lepiej.

W — Siewca Zarośli

ZASIĘG RZUCENIA 800 jedn. 1000 jedn.

R — Stokrotka!

STOKROTKO! BIERZ ICH Stokrotka bardziej agresywnie wybiera wrogów do zaatakowania.
KWIETNA SIŁA Zmniejszenie obrażeń obszarowych otrzymywanych przez Stokrotka teraz chroni ją również przed potężnymi potworami.

Karthus

Zwiększone obrażenia podstawowe Q.

Jest to dość znaczny przypływ mocy dla Karthusa, ale właśnie taki był mu potrzebny. Aktualnie zbyt łatwo jest pomiatać nim w alei, więc chcemy dać mu więcej mocy w potyczkach.

Q — Zrównanie z Ziemią

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 40/60/80/100/120 pkt. 50/70/90/110/130 pkt.

Kayn

Umiejętność bierna otrzymuje więcej punktów we wczesnej fazie gry, a mniej w późnej.

Umiejętność bierna Kayna (a szczególnie długi czas, którego potrzebuje, by zacząć sprawnie działać) powoduje, że jego dokonania we wczesnej fazie gry wydają się mieć niewielki wpływ na grę. Po pierwsze, mała liczba punktów, które dostaje we wczesnej fazie gry, sprawia, że gankowanie i walczenie w tej fazie jest mniej atrakcyjne, niż powinno być. Po drugie, duża liczba punktów, które dostaje w późnej fazie gry, powoduje, że walki w tej fazie nabierają ogromnego znaczenia, przez co przeważają nad wcześniejszymi potyczkami. Dokonujemy przemeblowania sposobu, w jaki działa umiejętność bierna Kayna tak, by jego dokonania we wczesnej fazie gry miały większe znaczenie.

Umiejętność bierna — Kosa Darkinów

WCZESNA PRZEWAGA Zwiększono liczbę punktów uzyskiwanych za wchodzenie w interakcję z wrogimi bohaterami przed 10 minutą.
TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ Zmniejszono liczbę punktów uzyskiwanych za wchodzenie w interakcję z wrogimi bohaterami po 15 minucie.

Q — Koszące Cięcie

RAZ, DWA, CIACH Inne umiejętności mogą teraz być kolejkowane podczas rzucania Q.

Leona

Fakt, że Leona może resetować swój atak, sprawia, że obrażenia od ataku są dla niej dość cenne, więc od teraz jej domyślną statystyką adaptacyjną będą właśnie obrażenia od ataku.

SŁOŃCE ŚWIECI NAD NAMI Leona domyślnie wybiera obrażenia od ataku na swoją statystykę adaptacyjną.

Lux

Zwiększony zwrot czasu odnowienia R przy zabójstwie bohatera na niższych poziomach. Teraz działa również na bohaterach, którzy zginą niedługo po tym, jak trafi ich Ostatnia Iskra.

Kiedy dodaliśmy zwrot czasu odnowienia do superumiejętności Lux, chcieliśmy ułatwić jej przekształcanie zdobytej przewagi w zwycięstwo. Obecnie mija zbyt wiele czasu, nim to odniesie efekt.

R — Ostatnia Iskra

ZWROT CZASU ODNOWIENIA PRZY ZABÓJSTWIE 10/30/50% 30/40/50%
ISKRA, KTÓRA ROZNIECA OGIEŃ Zwrot czasu odnowienia zostaje przyznany, gdy jeden lub więcej wrogich bohaterów zginie od Ostatniej Iskry zginie w ciągu 1,75 sek. od trafienia Ostatnią Iskrą.

Malphite

Zwiększony przyrost obrażeń od ataku. Zwiększone skalowanie E. Krótszy czas odnowienia R.

Malphite jest niczym pewien cebulasty ogr — ma warstwy. Niektórzy grając nim, kupują przedmioty dla obrońców, inni przedmioty z mocą umiejętności, a niektórzy sięgają nawet po Moc Trójcy. Obecnie Malphite’owi nie idzie najlepiej, więc chcemy dać mu więcej mocy dopasowanej do wszystkich powyższych stylów.

Podstawowe statystyki

PRZYROST OBRAŻEŃ OD ATAKU 3,375 pkt. 4 pkt.

E — Wstrząśnienie Ziemi

SKALOWANIE 0,20 pkt. mocy umiejętności 0,60 pkt. mocy umiejętności

R — Niepowstrzymana Siła

CZAS ODNOWIENIA 130/115/100 sek. 130/105/80 sek.

Nocturne

Zwiększona premia do obrażeń od ataku, kiedy Nocturne jest na Śladzie Zmierzchu.

Zmiany w Mrocznym Ostrzu dały się we znaki Nocturne’owi trochę bardziej, niż zakładaliśmy, więc lekko wzmacniamy jego obrażenia.

Q — Zwiastun Zmierzchu

DODATKOWE OBRAŻENIA OD ATAKU NA ŚLADZIE 15/25/35/45/55 pkt. 20/30/40/50/60 pkt.

Olaf

Zmniejszona premia do prędkości ruchu R na niższych poziomach.

Ponieważ gracze coraz częściej wybierają Drapieżnika, jasne się stało, że w połączeniu z efektem użycia tej runy, R Olafa jest zbyt skuteczne w rozpoczynaniu walk.

R — Ragnarok

PRĘDKOŚĆ RUCHU W KIERUNKU WROGICH BOHATERÓW 50/60/70% 20/45/70%

Quinn

Naprawiono kilka błędów związanych z R.

R — Za Linią Wroga/Powietrzne Uderzenie

NAPRAWIONY BŁĄD Naprawiono błąd, w którym R — Powietrzne Uderzenie nie włączało się, jeżeli zostało rzucone po tym, jak Quinn się odrodziła.
NAPRAWIONY BŁĄD Naprawiono błąd, w którym R — Za Linią Wroga nie mogło zostać rzucone, dopóki Quinn nie odrodziła się lub nie powróciła do platformy startowej, jeżeli jej E — Doskok został przerwany.
NAPRAWIONY BŁĄD Naprawiono błąd, w którym Q — Oślepiający Nalot przenikał przez inne cele, jeżeli został rzucony podczas R — Za Linią Wroga.

Rengar

Zwiększone podstawowe obrażenia od ataku. Q Rengara nie anuluje już jego akcji w niektórych przypadkach.

Usprawnialiśmy Rengara od czasu powrotu do jego starego Q (i zmian w Mrocznym Ostrzu). Już prawie udało nam się doprowadzić go do przyzwoitego stanu, ale wciąż brakuje mu trochę mocy we wczesnej fazie gry.

Podstawowe statystyki

PODSTAWOWE OBRAŻENIA OD ATAKU 65 pkt. 68 pkt.
ROZKOJARZONY KOT Naprawiono wiele przypadków, w których Rengar po prostu przestawał atakować i stał w miejscu po użyciu Q na wrogim bohaterze.

Rumble

Zwiększone obrażenia Q na niższych poziomach, obrażenia zadawane stworom zmodyfikowane tak, by pozostały mniej więcej na takim samym poziomie.

Rumble’owi przydałoby się trochę więcej mocy w wymianach, ale jednocześnie nie chcemy za bardzo wzmacniać jego zdolności czyszczenia fal.

Q — Ogniopluj

OBRAŻENIA PODSTAWOWE 135/180/225/270/315 pkt. 175/210/245/280/315 pkt.
OBRAŻENIA ZADAWANE STWOROM 75% 60/65/70/75/80%

Sejuani

Zmniejszony przyrost zdrowia. Krótszy czas działania ogłuszenia E na wyższych poziomach.

Sejuani miała być obrończynią, która najlepiej sprawdza się w małych potyczkach i jest trochę słabsza w dłuższych walkach drużynowych, ale jej wytrzymałość i liczba efektów kontroli tłumu sprawiają, że całkiem nieźle radzi sobie również w walkach 5 na 5.

Podstawowe statystyki

PRZYROST ZDROWIA 95 pkt. 88 pkt.

E — Odmrożenie

CZAS DZIAŁANIA OGŁUSZENIA 1/1,25/1,5/1,75/2 sek. 1/1,1/1,2/1,3/1,4 sek.

Shaco

Zmniejszone skalowanie Q z dodatkowymi obrażeniami, skrócony czas na aktywację dodatkowych obrażeń i uzyskanie skrócenia czasu odnowienia.

W ostatnim patchu daliśmy Podstępowi dużo mocy w ramach rekompensaty za zmiany w Mrocznym Ostrzu. Okazało się, że trochę przegięliśmy, więc skracamy czas, podczas którego Shaco może korzystać z owej mocy.

Q — Podstęp

MUSISZ SIĘ LEPIEJ SKRADAĆ Następny podstawowy atak Shaco w ciągu 2,5 sek. 0,25 sek. po zakończeniu niewidzialności zada dodatkowe obrażenia i skróci czas odnowienia Podstępu (czas odnowienia po aktywacji wciąż skraca się o 2,5 sek.).
SKALOWANIE WZMOCNIONEGO ATAKU 0,7 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku 0,4 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku

Swain

Dłuższy czas odnowienia Q na niższych poziomach. Zmniejszone obrażenia podstawowe Q.

Ups. Swain wreszcie stał się „zbyt silny”, więc pora trochę zmniejszyć jego siłę.

Umiejętność bierna — Krwiożercze Stado

STADO SIĘ GROMADZI Teraz można zasygnalizować Krwiożercze Stado, by pokazać sojusznikom czas odnowienia, jaki pozostał do użycia przyciągnięcia.

Q — Ręka Śmierci

CZAS ODNOWIENIA 5,5/4,75/4/3,25/2,5 sek. 7,5/6,25/5/3,75/2,5 sek.
OBRAŻENIA PODSTAWOWE 65/85/105/125/145 pkt. 55/75/95/115/135 pkt.

Warwick

Q Warwicka nie zadaje już obrażeń dwukrotnie w niektórych przypadkach.

Q — Kły Bestii

NAPRAWIONY BŁĄD Naprawiono błąd, w którym Q Warwicka czasami zadawało obrażenia dwukrotnie.

Zed

Zwiększone obrażenia Q zadawane jednostkom trafionym po pierwszej.

Zmiany w Mrocznym Ostrzu dały się we znaki Zedowi trochę bardziej, niż zakładaliśmy, więc zwracamy mu trochę mocy, którą zabraliśmy w ostatnim patchu.

Q — Ostrze Shuriken

OBRAŻENIA ZADAWANE JEDNOSTKOM TRAFIONYM PO PIERWSZEJ 50% 60%

Przedmioty

Ostrze Gniewu Guinsoo

Większy koszt.

Ostrze Gniewu Guinsoo po aktualizacji jest trochę za dobre jak na swoją cenę, więc podnosimy ją trochę, by mieć pewność, że będzie pojawiać się w grze w bardziej odpowiednim momencie.

KOSZT 3000 szt. złota 3300 szt. złota

Naszyjnik Żelaznych Solari

Zmniejszona wytrzymałość podstawowa i wytrzymałość na poziom tarczy, zwiększone skalowanie z dodatkowym zdrowiem we wczesnej fazie gry, ale zmniejszone w późnej. Wydłużony czas odnowienia tarczy, a kary za kumulowanie tarcz są poważniejsze.

Naszyjnik jest obecnie bardzo silny i góruje nad innymi opcjami dla wspierających lub dżunglujących obrońców, więc znacznie osłabiamy moc tarczy.

WYTRZYMAŁOŚĆ PODSTAWOWA TARCZY 38 pkt. 30 pkt.
WYTRZYMAŁOŚĆ TARCZY NA POZIOM CELU 22 pkt. 15 pkt.
SKALOWANIE TARCZY Z DODATKOWYM ZDROWIEM 2-36% (na poziomach 1-18) 20%
CZAS ODNOWIENIA 90 sek. 120 sek.
WARTOŚĆ ZMNIEJSZENIA WYTRZYMAŁOŚCI PRZY KILKU TARCZACH 50% 75%
CZAS TRWANIA ZMNIEJSZENIA WYTRZYMAŁOŚCI PRZY KILKU TARCZACH 8 sek. 20 sek.

Tabi Ninja

Zmniejszony pancerz. Zwiększona redukcja obrażeń od ataków podstawowych.

Tabi Ninja w ostatnim czasie stały się wszechobecnym przedmiotem. Wszystko jest w porządku, jeżeli sięgają po nie obrońcy, bo, koniec końców, ich robota to przyjmowanie obrażeń, ale kiedy kupują je strzelcy, to coś jest nie tak. Chcemy, żeby Tabi Ninja pozostały podstawowym zakupem dla obrońców, którzy muszą być w stanie wytrzymywać obrażenia od strzelców i innych bohaterów posługujących się głównie atakami podstawowymi. Jednocześnie chcemy, żeby były mniej atrakcyjne dla strzelców, którzy chcą jedynie trochę pancerza, aby przetrwać ataki zabójców.

PANCERZ 30 pkt. 20 pkt.
REDUKCJA OBRAŻEŃ OD ATAKÓW PODSTAWOWYCH 10% 12%

Przedmioty z aurami

Duzi bohaterowie już nie stają się więksi niż aury ich przedmiotów.

Niektórzy bohaterowie stawali się tak duzi, że zajmowali całą przestrzeń aur swoich przedmiotów, więc kupowanie ich było dość bezsensowne. Dlatego też aury będą od teraz rosły wraz z tymi bohaterami. Zauważycie, że na liście nie ma Mroźnego Serca — żaden bohater nigdy nie stał się wystarczająco duży, by „zepsuć” jego aurę.

SORKI, CHO Aury następujących przedmiotów teraz zwiększają się, gdy ich użytkownik się zwiększa:
 • Żar Bami, Słoneczna Peleryna, Peleryna Ognia Kuźni i Zaklęcie: Żar
 • Maska Otchłani i Maska Piekieł
 • Słuszna Chwała (sprawdzenie, czy przeciwnik jest w pobliżu)

Przedmioty powiązane z Reliktową Tarczą

Zmniejszony bierny przychód złota.

Reliktowa Tarcza wciąż radzi sobie zbyt dobrze w porównaniu z innymi przedmiotami dla wspierających.


Reliktowa Tarcza

ZŁOTO CO 10 SEK. 2 szt. 1 szt.

Bransoleta Targonu

ZŁOTO CO 10 SEK. 4 szt. 1 szt.

Pozostałość po Aspektach

ZŁOTO CO 10 SEK. 4 szt. 1 szt.

Runy

Ścieżka Determinacji

Premie ścieżki dają mniej zdrowia we wczesnej fazie gry, ale więcej w późnej.

Ścieżka Determinacji daje trochę za dużo wytrzymałości we wczesnej fazie gry. Odbieramy jej trochę i przenosimy do późnej fazy gry.

DETERMINACJA JAKO GŁÓWNA ŚCIEŻKA 65 pkt. zdrowia 15-135 pkt. zdrowia (na poziomach 1-18)
DETERMINACJA + INSPIRACJA 130 pkt. zdrowia 30-270 pkt. zdrowia (na poziomach 1-18)
INSPIRACJA + DETERMINACJA 140 pkt. zdrowia 35-300 pkt. zdrowia (na poziomach 1-18)
zaktualizowano

Opaska Przepływu Many

Trafianie wrogich bohaterów zaklęciami daje wam punkty maksymalnej many (nie więcej niż 10 razy). Kiedy osiągniecie maksymalną liczbę ładunków, Opaska Przepływu Many przywraca wam brakującą manę co 5 sekund.

Opaska Przepływu Many jest jedną z najsilniejszych run dla bohaterów, którzy wykorzystują ją w pełni. Aby stała się bardziej przystępna, wiążemy jej działanie z umiejętną grą i trafianiem zaklęciami, a nie tylko ich kosztem.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZATrafienie wrogiego bohatera zaklęciem daje 25 pkt maksymalnej many, do maks. 250 pkt. many.
CZAS ODNOWIENIA 15 sekund
MISTRZPo uzyskaniu 250 pkt. many Opaska Przepływu Many przywraca 1% brakującej many co 5 sek.
zaktualizowano

Rozwój Myśli

Biorąc udział w zabójstwach wrogów odzyskujesz 20% swojej maksymalnej many, a czas odnowienia twojej superumiejętności skraca się o 10%.

Rozwój Myśli jest niezwykle cenną runą dla niektórych bohaterów, a inni ledwie zauważają efekty jej działania. Bohaterowie z długimi czasami odnowienia nie odnoszą korzyści z obecnego efektu, więc czynimy ją trochę bardziej pospolitą, tak aby działała podobnie u wszystkich bohaterów.

SUPERODNOWIENIE MANY Biorąc udział w zabójstwach wrogich bohaterów odzyskujesz 20% swojej całkowitej many, a czas odnowienia twojej superumiejętności skraca się o 10%.

Legenda: Nieustępliwość

Rzadko wybierana i niezbyt skuteczna.

NIEUSTĘPLIWOŚĆ 5% + 1,5% za każdy ładunek 5% + 2,5% za każdy ładunek
MAKSYMALNA NIEUSTĘPLIWOŚĆ 20% przy 10 ładunkach 30% przy 10 ładunkach

Odcięcie

Chcemy zwiększyć obrażenia zadawane bohaterom, którzy skupiają się na wytrzymałości.

MNOŻNIK OBRAŻEŃ 4-10% (przy 150-2000 pkt. różnicy w maksymalnym zdrowiu) 4-12% (przy 150-2000 pkt. różnicy w maksymalnym zdrowiu)

Zombi Totem

Efekt Zombi Totemu — zapewnienie wizji po odebraniu jej wrogom, jest zbyt dobry dla drużyny, która ma przewagę.

CZAS DZIAŁANIA ZOMBI TOTEMU 60-180 sek. (na poziomach 1-18) 30 sek. na poziomach 1-4, 36-120 sek. na poziomach 5-18

Prędkość Zbliżeniowa

Aktualnie przegrywa z „konkurencyjnymi” runami.

PRĘDKOŚĆ RUCHU 10% 15%

Całkowite Skupienie

NAPRAWIONY BŁĄD Teraz wyświetla w opisie, ile statystyk zapewnia na poziomie 1.

Stwory

Stwory walczące w zwarciu i stwory oblężnicze są warte więcej złota. Stwory czarujące są warte mniej złota.

Stwory oblężnicze są niezwykle ważne w trakcie gry niczym minicele, o które trzeba walczyć. Teraz będą warte trochę więcej złota, ale też trudniejsze do zabicia, aby podbić stawkę.


Stwory walczące w zwarciu

PODSTAWOWE ZŁOTO 20 szt. 21 szt.
PRZYROST ZŁOTA CO 3 FALE 0,125 szt. 0 szt.

Stwory czarujące

PODSTAWOWE ZŁOTO 17 szt. 14 szt.
PRZYROST ZŁOTA CO 3 FALE 0,125 szt. 0 szt.

Stwory oblężnicze

PODSTAWOWE ZŁOTO 45 szt. 60 szt.
PRZYROST ZŁOTA CO 3 FALE 0,35 szt. 3 szt.
PODSTAWOWE ZDROWIE 828 pkt. 900 pkt.
PRZYROST ZDROWIA CO 3 FALE 23 pkt., zwiększone do 32 pkt. od 16 fali 50 pkt., zwiększone do 60 pkt. od 16 fali

Superstwory

Złoto za superstwory powinno być równe temu za stwory oblężnicze.

PODSTAWOWE ZŁOTO 45 szt. 60 szt.
PRZYROST ZŁOTA CO 90 SEK. 0,35 szt. 3 szt.

Herb Żaru

Obrażenia, jakie dżungler zyskuje dzięki czerwonemu wzmocnieniu, znacznie wpływają na jego zdolność atakowania wieży po skutecznym ganku i mogą stanowić różnicę między zniszczeniem wieży a sprowadzeniem jej do połowy wytrzymałości. Nie wiąże się to z interesującą rozgrywką, po prostu czasami wpływało na to, jak szybko upadały wieże. Dlatego to usuwamy.

KAMIEŃ NIE MOŻE PŁONĄĆ Efekt palenia Herbu Żaru nie zadaje już obrażeń wieżom.

Ruch ataku na kursorze

NO PRAWIE Ustawienie „Ruch ataku na kursorze” sprawdza teraz większy obszar w poszukiwaniu poprawnego celu, nim przejdzie do atakowania jednostki najbliżej bohatera.

Czat głosowy

Jako że czat głosowy został puszczony wolno, wprowadzamy parę drobnych poprawek, opierając się na waszych opiniach. Nie przejmujcie się, usłyszeliśmy je głośno i wyraźnie.

Do tych zmian należą: lepsze powiadomienia dźwiękowe, kiedy gracz dołącza do waszej grupy lub anuluje swoje wyciszenie, rozdzielenie ustawień czatu głosowego od tablicy wyników i automatyczne wyciszenie, kiedy odchodzicie od komputera.

Bip-bop Powiadomienia dźwiękowe, które włączają się, kiedy gracz dołącza do waszej grupy i czatu głosowego, teraz działają lepiej w całym kliencie.
Bop-bip Powiadomienia dźwiękowe teraz włączają się, kiedy członek grupy ponownie połączy się z czatem głosowym.
Świadome rozdzielenie Wchodząc w ustawienia, teraz możesz oddzielić panel ustawień czatu głosowego w grze od tablicy wyników.
Wyciszenie po 10 Jeżeli odejdziesz od klienta (czyli przez 10 minut niczego w nim nie zrobisz), twój mikrofon automatycznie się wyciszy. Kiedy powrócisz, włączy się ponownie.

Naprawione błędy

 • Naprawiono błąd, w którym Diadem Żelaznych Solari (Naszyjnik Żelaznych Solari ulepszony przez Ornna) nie dawał tarcz jednostkom, na które niedawno zadziałał Diadem lub Naszyjnik Żelaznych Solari.
 • Ptakio nie ma już niepotrzebnego efektu wizualnego białej ścieżki po użyciu E — Ciosu Sprawiedliwości.
 • Efekty wizualne Q — Wichrów Wojny Ptakio nie znajdują się już w złym miejscu, gdy zostaną rzucone z niżej położonego terenu na teren położony wyżej.
 • Cassiopeia teraz poprawnie odtwarza efekt dźwiękowy, kiedy trafi cel podstawowym atakiem.
 • Przywrócono efekty wizualne kuli krwi Władcy Krwi Vladimira przy animacji jego bezczynności.
 • Ekran gracza Nocnego Łowcy Rengara znów posiada niebieski efekt graficzny, gdy R — Zew Łowów jest aktywny.
 • Przywrócono podpis Wolfa przy powrocie SKT T1 Nami.
 • Podstawowy żart Czarodziejki Gwiazd Ahri już się nie włącza, gdy w przeciwnej drużynie również jest Ahri.
 • Linie dialogowe DJ Sony w wersji wstrząsającej nie są już ucinane.
 • Znowu można zobaczyć orła cień usłyszeć orła głos, gdy Wujek Ryze używa R — Zagięcia Czasoprzestrzeni.
 • Kostury klasycznej, Złodziejki Czarów, Czarodziejki i Imperialnej Lux znów mają błyszczący efekt wizualny!
 • Przywrócono efekty wizualne powrotu Kosmicznego Pirata Dariusa.
 • Noga Bogini Broni Miss Fortune nie deformuje się już podczas niektórych animacji.
 • Ręce Bogini Broni Miss Fortune teraz zachowują się normalnie podczas animacji jej tańca.
 • Dostawczyni Pizzy Sivir nie korzysta już z klasycznych efektów dźwiękowych i wizualnych, kiedy używa ataków podstawowych.
 • Pocisk podstawowego ataku Dostawczyni Pizzy Sivir nie znajduje się już w złym miejscu.
 • R — Wielkie Wejście klasycznego i Kochanego Rakana zostało zoptymalizowane, co usunie zgłaszane problemy z płynnością gry.
 • Łańcuchy, które przykuwają Hextechowego Alistara do ziemi podczas animacji jego powrotu, nie zmieniają już pozycji, jeżeli umiejętność bierna — Triumfalny Ryk zostanie aktywowana podczas powrotu.
 • Księżycowa Cesarzowa Lux znów posiada świetliste efekty wizualne przy śmierci.
 • Kiedy w grze jest dwóch Singedów, ten wrogi nie kradnie już efektów wizualnych E — Rzutu Singeda Pszczelarza.
 • Paszcza M.W. Cho’Gatha Prime nie jest już krzywo ustawiona, gdy używa on swoich emotek.
 • Bard nie przypomina już litery T, gdy się śmieje.
 • Śnieżny Bard i Bard z Prastarej Kniei nie używają już podstawowego efektu wizualnego, gdy umieszczają W — Ołtarz Opiekuna.
 • Bard i Bard Bard znowu posiadają linie zbliżania się do portalu, gdy klikają na E — Magiczną Podróż, by do niego wejść.
 • Tekstury broni Sir Kleda nie znajdują się już w złym miejscu na jego toporze.
 • Druga strona liści Ciernioplujów Ognistej Zyry ma teraz własną, pełną teksturę.
 • Do minimum ograniczono linie szwów na Króliczku Teemo, Urf Kenchu, Destruktorze Światów Nasusie, Gragasie z Oktoberfest, Pantheonie Perseuszu i Siepaczu Xinie Zhao.
 • Broda Miaukaia została dostosowana tak, aby uniknąć dziwnego nakładania się tekstur.
 • Jakość tekstury przepaski na biodrach Lorda Dariusa jest bardziej spójna przy różnych ustawieniach graficznych.
 • Promienny Wukong nie zachowuje już kamiennego efektu wizualnego, kiedy się odradza.
 • Przywrócono animację Obrony Terytorialnej Promiennego Wukonga.
 • Naziemny wskaźnik W — Zasłony Dymnej Śnieżnego Gravesa teraz poprawnie pojawia się na nierównym terenie.
 • Osłona Riot Gravesa jest teraz całkowicie nieprzezroczysta.

Nadchodzące skórki i emotki

Następujące skórki pojawią się w patchu 8.7:

Następujące emotki pojawią się w patchu 8.7:

Warsztat hextech

Doskonała Skrzynia

Nowe, czysto „kosmetyczne” skrzynie [225 RP za każdą, 1125 RP za zestaw 5 (plus dodatkowa esencja) lub 2250 RP za zestaw 10 (plus dodatkowa esencja)] zostaną udostępnione w sklepie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.