logo

Oficjalne zmiany patcha 8.22

Witajcie w ostatnim patchu przed przedsezonem! Ostatnich parę miesięcy było względnie cichych, ale patch 8.22 znowu odpala rozgrywkowy silnik i serwuje kilka większych zmian (Pyke i Zaginający Czas Tonik). Mistrzostwa dobiegły końca, a podstawy, na których będzie budowane League of Legends w przyszłym roku, pojawią się za kilka tygodni, więc zbierzcie siły i jeszcze raz spróbujcie osiągnąć swoje cele na rok 2018!

 Paul „Aether” Perscheid

Patch w skrócie

Bohaterowie

Akali

Usunięto pomoc przy ostatnich ciosach. Dłuższy czas odnowienia W na niższych poziomach. Zmniejszone obrażenia R na niższych poziomach, zwiększone na wyższych.

Większość graczy nauczyła się już mniej więcej (ponownie), jak grać Akali, więc zmniejszamy wiele marginesów błędu. Mniej solidny przychód, trudniejszy dostęp do ochrony zapewnianej przez Osłonę i słabsze wykańczanie bohaterów w alei zmusi Skrytą Zabójczynię do cięższej pracy, jeśli będzie chciała osiągnąć przewagę we wczesnej fazie gry. Z drugiej strony wzmocnienie obrażeń w późnej fazie gry pozwoli każdej Akali, która stawi czoła tym wyzwaniom, na jeszcze lepsze wykorzystywanie uprzednio zyskanej przewagi.

Ogólne

USUNIĘTOOSZUST, HAKERNie ma już pomocy przy ostatnich ciosach, która wynosiła 4 pkt. obrażeń.

W — Osłona Zmierzchu

CZAS ODNOWIENIA17/15,5/14/12,5/11 sek. 21/18,5/16/13,5/11 sek.

R — Skrytobójcze Wykończenie

OBRAŻENIA PODSTAWOWE100/150/200 pkt.  85/150/215 pkt.

Fiora

Mała poprawka w zakresie obierania celów przez Wypad.

Ktoś nam powiedział: „Hej, to dziwne, że Wypad nie atakuje celu, którego śmierć da Fiorze duże, leczące koło”. A my na to: „No, to dziwne”, po czym wprowadziliśmy tę zmianę.

Q — Wypad

PRIORYTETYWypad wciąż przedkłada Wrażliwe Punkty z superumiejętności nad Wrażliwe Punkty z umiejętności biernej, ale teraz priorytetowo traktuje najbliższy cel objęty superumiejętnością, nawet jeżeli nie będzie miał Wrażliwego Punktu.
MNIEJSZE PRIORYTETYPo opisanym powyżej przypadku Wypad będzie starał się trafić bohatera o niskim poziomie zdrowia w zasięgu, stwora w zasięgu, któremu można zadać ostatni cios, bohatera w zasięgu, a potem najbliższą jednostkę (bez zmian)

Jhin

Naprawianie błędów.

Tematycznie odpowiednia liczba naprawionych błędów związanych z Jhinem.

Umiejętność bierna — Szept

RAZPremia do prędkości ruchu, jaką Jhin otrzymuje po trafieniu krytycznym, zależy teraz od jego prędkości ruchu w momencie wystrzelenia ataku, a nie w momencie jego trafienia.
DWAJeżeli Jhin trafi krytycznie kilka razy z rzędu, premia do jego prędkoścu ruchu jest teraz ponownie przeliczana przy każdym trafieniu krytycznym. Premia pierwszego trafienia krytycznego nie będzie już odświeżana przez każde następne trafienie krytyczne.
TRZYNaprawiono błąd sprawiający, że Jhin otrzymywał wzmocnione przyspieszenie z pierwszego ataku Nawałnicy Mieczy (tego, który ją aktywował). Jest to poprawka do zmiany, którą wprowadziliśmy w patchu 8.20 i która skorygowała tylko część tej interakcji związaną z obrażeniami od ataku.
CZTERYNaprawiono błąd sprawiający, że Jhin NIEotrzymywał wzmocnionego przyspieszenia ze swojego trzeciego ataku Nawałnicy Mieczy.

LeBlanc

Zmniejszone obrażenia W.

Jeżeli myślicie, że to dziwnie małe osłabienie LeBlanc… to macie rację. Oszustka wciąż będzie silna w patchu 8.22. Przedsezonowe zmiany z następnego patcha będą niebezpośrednim osłabieniem dla LeBlanc, ponieważ dadzą delikatnym celom sposób na załadowanie się do gry ze znaczną ilością odporności na magię. (Spojler!).

W — Zniekształcenie

OBRAŻENIA PODSTAWOWE85/125/165/205/245 pkt. 75/115/155/195/235 pkt.

Maokai

Krótszy czas odnowienia E, zwiększone obrażenia E na niższych poziomach.

Choć ta zmiana jest ogólnie użyteczna dla Maokaia, to szczególnie pomoże mu czyścić dżunglę.

E — Rzut Sadzonką

OBRAŻENIA6/6,5/7/7,5/8% maksymalnego zdrowia celu 7/7,25/7,5/7,75/8% maksymalnego zdrowia celu
CZAS ODNOWIENIA11 sek.  10 sek.

Nunu i Willump

Zwiększone obrażenia od ataku. Zwiększone leczenie Q w przypadku bohaterów.

Od czasu aktualizacji Nunu i Willump znajdują się w lekko nieciekawej sytuacji. Drobne zmiany z poprzedniego patcha nie pomogły im wystarczająco, więc traktujemy Chłopca i Jego Yeti bardziej bezpośrednio, żeby mogli stanąć na nogi i zacząć rywalizować z innymi bohaterami.

Podstawowe statystyki

PODSTAWOWE OBRAŻENIA OD ATAKU57 pkt.  61 pkt.

Q — Pożarcie

PODSTAWOWE LECZENIE37,5/60/82,5/105/127,5 pkt. (+0,35 pkt. mocy umiejętności)(+5% dodatkowego zdrowia) 60/96/132/168/204 pkt. (+0,56 pkt. mocy umiejętności)(+8% dodatkowego zdrowia)
LECZENIE W WYPADKU JEDNOSTEK NIEBĘDĄCYCH BOHATERAMI200% podstawowego leczenia  125% podstawowego leczenia (wartości bez zmian)

Pyke

Szare zdrowie nie skaluje się już z maksymalnym zdrowiem, ale skaluje się lepiej z obrażeniami od ataku. Zmniejszona prędkość ruchu W. W skaluje się z destrukcją, a nie z obrażeniami od ataku. Ogłuszenie E skaluje się z destrukcją, a nie z poziomem. R skaluje się z destrukcją.

Wpakowaliśmy dużo użyteczności w zestaw umiejętności Pyke’a, żeby umocnić styl gry polegający na tym, że duże ryzyko równa się dużym zyskom, ale że jego zestawy przedmiotów dość często skłaniają się ku przedmiotom defensywnym, to Rozpruwacz z Krwawego Portu wcale nie ryzykuje za wiele. Poniższe zmiany zwiążą jego użyteczność z ofensywnym skalowaniem, a nie podstawowymi wartościami, więc bezpieczniejsze zestawy nie będą oferowały takich samych wybuchowych konsekwencji, jak w przypadku Pyke’a skupiającego się na agresji. Zmniejszenie kosztów many powinno pomóc mu odejść od Starożytnej Monety i Mroźnego Serca na rzecz bardziej ryzykownych przedmiotów.

Ogólne

POLECANE PRZEDMIOTYZaktualizowano!

Umiejętność bierna — Dar Topielców

MAKSYMALNE SZARE ZDROWIE25% maksymalnego zdrowia + 21% za każde 100 pkt. obrażeń od ataku, do maks. 50% 80 pkt. zdrowia + 8 pkt. zdrowia za każdy 1 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku, do 60% maksymalnego zdrowia

W — Nur w Upiorne Wody

KOSZT75 pkt. many  50 pkt. many
PRĘDKOŚĆ RUCHU60/65/70/75/80% (+4% za każde 100 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku)  40% na wszystkich poziomach (+1,5% za każdy 1 pkt. destrukcji)

E — Widmowy Odpływ

KOSZT50 pkt. many  40 pkt. many
CZAS DZIAŁANIA OGŁUSZENIA1,1/1,2/1,3/1,4/1,5 sek.  1,1 sek. na wszystkich poziomach + 0,1 sek. za każde 10 pkt. destrukcji

R — Śmierć z Głębin

NOWOŚĆSKALOWANIE Z DESTRUKCJĄPróg wykończenia (i zadawane obrażenia, jeżeli zdrowie celu przekracza ten próg) zwiększa się o 1,5 pkt. za każdy 1 pkt. destrukcji

Trundle

Zwiększone obrażenia Q.

Poprzednie osłabienia odgryzły zbyt duży kawał siły Króla Trolli, więc przywracamy mu nieco zdolności do pojedynkowania się, którą odebraliśmy wcześniej w tym sezonie. Chaps, chaps.

Q — Chaps

OBRAŻENIA PODSTAWOWE20/30/40/50/60 pkt. 20/35/50/65/80 pkt.
SKALOWANIE0/0,1/0,2/0,3/0,4 pkt. całkowitych obrażeń od ataku  0,1/0,2/0,3/0,4/0,5 pkt. całkowitych obrażeń od ataku

Viktor

Zmniejszone obrażenia podstawowe wyładowania Q na wyższych poziomach, zwiększone skalowanie. Zmniejszone obrażenia R, skalowanie zwiększone.

Przenosimy trochę obrażeń Viktora z podstawowych wartości w skalowanie tak, żeby musiał ponieść większą cenę za kupowanie przedmiotów zapewniających wytrzymałość i użyteczność zamiast tych, które dają możliwości ofensywne.

Q — Wyssanie Mocy

OBRAŻENIA PODSTAWOWE WYŁADOWANIA20/50/80/110/140 pkt.  20/45/70/95/120 pkt.
SKALOWANIE WYŁADOWANIA1,0 pkt. całkowitych obrażeń od ataku + 0,5 pkt. mocy umiejętności  1,0 pkt. całkowitych obrażeń od ataku + 0,55 mocy umiejętności

R — Burza Chaosu

OBRAŻENIA PODSTAWOWE KAŻDEGO DRAŚNIĘCIA150/250/350 pkt. 130/210/290 pkt.
SKALOWANIE DRAŚNIĘĆ0,7 pkt. mocy umiejętności  0,85 pkt. mocy umiejętności

Runy

ZAKTUALIZOWANO Zaginający Czas Tonik

Większość efektu regenerującego mikstur i ciastek zachodzi na początku, ale nie jest on już wydłużany. Nie wpływa już na eliksiry.

Podoba nam się runa, która zmienia wasz sposób myślenia o przedmiotach zaopatrzeniowych, ale Zaginający Czas Tonik dawał tak dużo dodatkowego utrzymywania się środkowym i górnym (za pośrednictwem Mikstury Skażenia), że stał się on niemal obowiązkowy dla bohaterów skalujących się do późnej fazy gry. Ponadto Zaginający Czas Tonik wzmacniał siłę Dostawy Ciastek do takiego stopnia, że te runy niemal zawsze były wybierane w parze, co praktycznie eliminowało wybór innych run w ścieżce Inspiracji. Sprawienie, że efekt przedmiotów zaopatrzeniowych będzie w większości działał na początku, a nie był wydłużony, zmieni charakter Toniku z pomocnego w alei (utrzymywał wasze zdrowie i manę na wysokim poziomie przez dłuższy czas) na użyteczny w walce (użyj mikstury, by się trochę uleczyć).

PS Nikt za bardzo tego nie zauważył, ale trzy minuty z prędkością ruchu zwiększoną o 5% były dość absurdalne. Usuwamy interakcję Toniku z eliksirami, zanim stanie się ona sporym problemem, który będzie nadużywany przez wszystkich.

NOWOŚĆŻŁOPANIEUżycie mikstury lub ciastka natychmiastowo przyznaje 50% ich efektu przywracającego zdrowie i/lub manę, ale sprawia, że dany przedmiot zaopatrzeniowy nie będzie mógł zostać ponownie użyty, dopóki jego efekt się nie skończy. Wartość przywracanego co pół sekundy zdrowia lub many jest następnie zmniejszana o połowę do końca działania mikstury lub ciastka.
USUNIĘTOPOPIJANIEMikstury, ciastka i eliksiry nie trwają już o 20% dłużej.
CUKROWE SZALEŃSTWO Wciąż otrzymujecie 5% prędkości ruchu, kiedy jesteście pod wpływem mikstur lub ciastek.
USUNIĘTOZROBIONY W BUTELKĘZaginający Czas Tonik nie wpływa już na eliksiry.

Naprawione błędy

 • Kennen nie zatrzymuje się już po rzuceniu W — Porażenia Elektrycznego.
 • LeBlanc znów posiada efekty wizualne i dźwiękowe podczas Q — Znaku Złośliwości.
 • Pudełka Shaco i żołnierze Azira nie odtwarzają już odgłosu śmierci swojego bohatera zamiast własnego odgłosu śmierci.
 • E — As z Rękawa Twisted Fate’a nie psuje się już, kiedy TF użyje ataku wzmocnionego tą umiejętnością na grzybie Teemo.
 • Krucza LeBlanc znów posiada efekty dźwiękowe umiejętności biernej, gdy przestaje się ukrywać.
 • Przywrócono efekty dźwiękowe Czarodziejki Gwiazd Soraki.
 • Przywrócono efekty dźwiękowe Q — Wnyków na LinieHrabiego Kleduli.
 • Kij Ekko Cukierek albo Psikus ma teraz odpowiedni rozmiar przez całą animację jego żartu.
 • Heimerdinger Treser Smoków nie posiada już niepotrzebnych efektów dźwiękowych śmierci.
 • Heimerdinger Treser Smoków znów posiada efekty dźwiękowe tańca.
 • Ponowne połączenie się z grą, gdy aktywny jest efekt Obrony Terytorialnej, używając skórki dowolnej Czarodziejki Gwiazd nie sprawia już, że efekty dźwiękowe tej skórki utrzymują się dłużej niż powinny.
 • Pałka Posterunkowej Vi nie lata już bez ładu i składu na początku animacji.
 • Efekty wizualne R — Szalonego Rozrostu Basenowej i Czarodziejki Gwiazd Lulu nie psują się już na wzniesionym terenie.

Nadchodzące skórki i Barwy

Poniższe skórki pojawią się wraz z tym patchem. Portrety w pełnej rozdzielczości możecie zgarnąć, ściągając aplikację Kompozycje Pulpitu League!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top