Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Oficjalne zmiany patcha 7.2

Witajcie, Przywoływacze.

Witamy w patchu 7.2, który jest kontynuacją przedsezonowych zmian, ale też czymś zupełnie nowym. Serio.

Gdy opadł już kurz po aktualizacji zabójców, wzmacniamy destrukcję, aby zwiększyć trochę siłę i potencjał uwielbianych przez wszystkich maszyn do zabijania. Pracujemy nadal nad zmniejszeniem dominacji dżunglerów we wczesnej fazie gry, tym razem zmniejszając poziom zdrowia, jaki będą mieli dżunglerzy podczas pierwszych ganków. Mimo że Odkupienie i Odwaga Kolosa były ekscytującym dodatkiem przedsezonowym, podejmujemy pewne kroki, aby gracze mogli wybrać coś innego, nie czując się źle.

Poza ważnymi przedmiotami zajmujemy się także kilkoma innymi rzeczami. Darius i Katarina utrzymują swoje aleje w śmiertelnym uścisku we wczesnej fazie gry i chcemy ten uścisk trochę poluzować. W międzyczasie Duch staje się niezwykle popularny jak drugi przycisk do panicznej ucieczki w połączeniu z Błyskiem, co jest dość frustrujące. Trochę bardziej różnicujemy oba czary — niżej znajdziecie więcej szczegółów.

To wszystko od nas w tym patchu! Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się na Summoner’s Rift, pod warunkiem, że Warwick nie rozszarpie nas najpierw na strzępy.

Powodzenia, miłej zabawy.

Patrick „Scarizard” Scarborough Paul „Aether” Perscheid Mattias „Gentleman Gustaf” Lehman Lucas „Luqizilla” Moutinho

Bohaterowie

Warwick

Warwick, Rozkiełznany Gniew Zaun, zostanie zaktualizowany wraz z premierą patcha 7.2! Aby dowiedzieć się więcej, sprawdźcie następujące odnośniki:

Udajcie się do działu „Dodatki” w artykule ujawnienia bohatera, do którego odnośnik znajdziecie wyżej, aby zobaczyć zaktualizowane portrety jego podstawowego wyglądu i skórek w wysokiej rozdzielczości!

Akali

Zwiększone skalowanie R.

Akali wreszcie osiągnęła stabilny (chociaż trochę poniżej przeciętnej) stan po zmianach w aktualizacji zabójców. Biorąc pod uwagę fakt, że jej najważniejszy przedmiot zostaje osłabiony w tym patchu (zajrzyjcie do sekcji Przedmioty!), wykorzystujemy okazję, aby nie tylko zredukować cios związany z osłabieniem Miecza-Pistoletu, ale też trochę ją wzmocnić w porównaniu z aktualnym stanem.

Taniec Cienia reprezentuje sobą to, co podoba nam się w jej stylu zabijania — jest widoczny, ma odpowiedni czas przerwy między użyciami i daje przeciwnikom czas na zareagowanie, aby utrzymać ją z dala od celu. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważamy, że to odpowiednie miejsce, aby pomóc Akali skutecznie przeskakiwać między kolejnymi ofiarami, gdy już się rozkręci.

R — Taniec Cienia

SKALOWANIE 0,25 pkt. mocy umiejętności 0,35 pkt. mocy umiejętności

Darius

Obrażenia umiejętności zmniejszone na niższych poziomach, obrażenia Q zmniejszone przy trafieniu styliskiem.

Darius ma być wielkim gościem, który niszczy cele wielkim toporem, jeśli podejdą za blisko, obecnie więc nie da się przeciwko niemu walczyć w alei. Wartości Noxiańskiej Potęgi na wczesnych poziomach są największym problemem. Dzięki tak potężnemu wzmocnieniu obrażeń od ataku na 1. poziomie, szanse stoją zdecydowanie po stronie Dariusa. Jego umiejętność bierna pozostaje tak skuteczna na wczesnych poziomach, że przeciwnicy nie mają szansy na odbicie się. Nie ma nic złego w tym, że Darius zyska przewagę po jednym zabójstwie, ale jedna śmierć nie powinna decydować o całej fazie gry w alei.

Chcemy także nagrodzić przeciwników, którzy potrafią walczyć z Dariusem i poradzić sobie ze Zdziesiątkowaniem, pod warunkiem, że zachowają ostrożność. Najlepiej jest całkowicie unikać wielkiego topora, ale jeżeli naprawdę chcecie walczyć z Ręką Noxusu, to teraz będziecie mieli większe szanse.

Biernie — Krwawienie

Dodatkowe obrażenia od ataku zmniejszone o 10 pkt. na poziomach 1-14.

PREMIA NOXIAŃSKIEJ POTĘGI (POZ. 1-6) 40/40/45/45/45/45 pkt. obrażeń od ataku 30/30/35/35/35/35 pkt. obrażeń od ataku
PREMIA NOXIAŃSKIEJ POTĘGI (POZ. 7-13) 50/60/70/80/90/100/110 pkt. obrażeń od ataku 40/50/60/70/80/90/100 pkt. obrażeń od ataku
PREMIA NOXIAŃSKIEJ POTĘGI (POZ. 14-18) 120/140/160/180/200 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku (bez zmian)

Q — Zdziesiątkowanie

OBRAŻENIA STYLISKA 50% obrażeń ostrza 35% obrażeń ostrza

Gragas

Zwiększony pancerz. Zwiększone leczenie umiejętności biernej.

Gragas miał problemy z przetrwaniem pierwszego czyszczenia dżungli po przedsezonie. Obozy z kilkoma potworami (z którymi powinien sobie świetnie radzić) okazały się szczególnie problematyczne. Wzmocnienie wczesnej fazy gry Karczemnego Zabijaki powinno ułatwić mu wczesne czyszczenie dżungli i rośnięcie w siłę w dalszej części gry.

Ogólne

PANCERZ 26 pkt. 29 pkt.

Biernie — Happy Hour

UZDROWIENIE PRZY RZUCENIU 4% maksymalnego zdrowia 6% maksymalnego zdrowia

Graves

Prawdziwe Męstwo odświeża się od każdych obrażeń.

W patchu 6.23 wprowadziliśmy zakulisową poprawkę, która miała poprawić kod Prawdziwego Męstwa. Naprawiła ona błąd, który sprawiał, że Prawdziwe Męstwo odświeżało się od każdych obrażeń zadawanych przez Gravesa, zamiast tylko od podstawowych ataków (jak było napisane w opisie). Jednakże prawidłowe działanie nie zawsze jest słuszne. Błąd był tak długo w grze, że wszelkie zmiany wprowadzaliśmy z myślą o nim, a grający Gravesem przyzwyczaili się do tego odświeżania. Więc wprowadzamy to działanie ponownie i zmieniamy opis.

E — Rozpęd

NAPRAWA NAPRAWY BŁĘDU Czas działania Prawdziwego Męstwa odświeża się przy podstawowych atakach przeciw celom niebędącym stworami podstawowych atakach i użyciach umiejętności przeciw celom niebędącym stworami

Katarina

Zmniejszone skalowanie E.

Ponieważ terroryzuje rozgrywki na najwyższym poziomie (oraz Jin Air Green Wings) możemy śmiało stwierdzić, że aktualizacja Katariny udała się aż za bardzo. Duża część opresyjnej siły Kat pochodzi z jej zdolności do pójścia na całość we wczesnej fazie gry: może trafić przeciwników kilkoma umiejętnościami, zanim oni będą mieli dostęp do większości swoich. Gdy zaczęliśmy patrzeć na rzeczy, które moglibyśmy trochę wyrównać, Shunpo wyglądało na oczywisty wybór, ponieważ jest mało interesującą umiejętnością, jeżeli używa się jej tylko do zadawania obrażeń. Na zabójstwa Katariny powinny składać się cierpliwość, wykonanie oraz rzucanie sztyletami. Wielokrotne klikanie na przeciwnika we wczesnej fazie gry nie powinno sprawdzać się też później.

E — Shunpo

SKALOWANIE 0,65 pkt. całkowitych obrażeń od ataku 0,5 pkt. całkowitych obrażeń od ataku

Lulu

Zwiększone obrażenia umiejętności biernej, zmniejszony koszt many Q.

Skuteczność Lulu w solowej alei sprowadzała się do połączenia mocnych stron, na rzecz których poświęcała niewiele, przez co walka przeciw niej była niezwykle frustrująca. Rozwiązaliśmy ten problem, zamieniając część jej zdolności do czyszczenia alei na większą użyteczność dla drużyny, dzięki czemu nie może już tak bardzo nękać przeciwników. Teraz, gdy Wróżkowa Czarodziejka w lepszy sposób radzi sobie z falami stworów, możemy przywrócić jej trochę zdolności ofensywnych, aby była lepsza podczas wspierania, jak i solo.

Biernie — Pix Duszek Towarzysz

OBRAŻENIA 9-105 pkt. (na poziomach 1-18) 15-117 pkt. (na poziomach 1-18)
KONSEKWENTNY PIX Obrażenia Pixa zwiększają się z każdym poziomem, zamiast co drugi poziom

Q — Lśniąca Lanca

KOSZT 60/65/70/75/80 pkt. many 50/55/60/65/70 pkt. many

Master Yi

Podwójne Uderzenie nie zostaje przerwane, jeżeli pierwszy cios zabije jednostkę. Medytacja wstrzymuje czas działania E i R oraz zapewnia ładunki Podwójnego Uderzenia.

Medytacja Mastera Yi jest uznawana za przycisk „stój w miejscu, bądź wytrzymały i odzyskuj zdrowie”. Jej oczywistym zastosowaniem w czasie walki jest użycie jej podczas oczekiwania na odnowienie umiejętności lub przybycie sojuszników, ale grający jako Yi mogą jej używać także bez tych okoliczności. Pierwszy przypadek jest podobny do umiejętności takich jak Riposta Fiory: użycie Medytacji na chwilę, aby zredukować nadciągające obrażenia, a potem natychmiastowe jej przerwanie i wznowienie ofensywy. Drugi przypadek wykorzystuje Medytację do resetowania ataków — również wymaga dobrego refleksu, ale nie jest tak samo ważnym momentem dla Yi (w porównaniu z innymi postaciami korzystającymi z podstawowych ataków).

Wyjaśniamy, że tymi zmianami nie pozbędziemy się zastosowań wynikających z natychmiastowego przerwania Medytacji! Zamiast tego sprawimy, że podtrzymanie umiejętności będzie bardziej kuszące i mniej karzące, aby decyzja nie była tak nierówna.

Biernie — Podwójne Uderzenie

nowośćJAK LUCIAN Jeżeli pierwszy cios Podwójnego Uderzenia zabije jednostkę, drugi zacznie wyszukiwać cel w odległości do 300 jednostek (priorytetowo wybiera śmiertelne ciosy)

W — Medytacja

nowośćCISZA! Podtrzymywanie Medytacji wstrzymuje czas działania E — Stylu Wuju i R — Nieśmiertelnego
nowośćMEDYTUJĘ Teraz daje Masterowi Yi 1 ładunek Podwójnego Uderzenia za każdą sekundę podtrzymywania

Nidalee

Podstawowe zdrowie i wartość leczenia ludzkiego E zwiększone. Ludzkie W działa teraz jak totemy.

Nie jest tajemnicą, że Nidalee nie jest tak silna w 2017 roku, jak była wcześniej. Jednakże jest tu pewien haczyk — podczas gdy większość Zwierzęcych Łowczyń musi się namęczyć, żeby coś zdziałać, doświadczeni gracze Nidalee nie odczuwają tego tak bardzo. Nie spieszy nam się, żeby znowu uczynić z niej królową dżungli, ale nie oznacza to, że nie możemy jej trochę pomóc. W przypadku tych zmian skupiamy się na zwiększeniu skuteczności Nidalee poza dżunglą. Sprawienie, że Pułapka będzie bardziej konsekwentnie aktywować Łowy — szczególnie w alei — powinno nagradzać kreatywne Nidalee bez umieszczania ich ponownie na szczycie.

Ogólne

PODSTAWOWE ZDROWIE 511 pkt. 540 pkt.

W — Pułapka

nowośćPUŁAPKOWE TOTEMY Pułapki są teraz niewidzialne, mają 3 pkt. zdrowia i są wyłączane przez Totemy Kontroli
MAKSYMALNA LICZBA PUŁAPEK Bez ograniczeń 4/6/8/10 na poziomach 1/6/11/16

E — Pierwotna Moc

MINIMALNE PODSTAWOWE LECZENIE 25/45/65/85/105 pkt. 35/55/75/95/115 pkt.
MAKSYMALNE PODSTAWOWE LECZENIE 50/90/130/170/210 pkt. 70/110/150/190/230 pkt.

Yasuo

Zmniejszone obrażenia E, ale skaluje się teraz z obrażeniami od ataku.

Nie mamy nic przeciwko temu, że Yasuo maksymalnie rozwija Zamaszyste Cięcie w pierwszej kolejności, jeżeli musi unikać różnych rzeczy i poruszać się szybko, ale nie podoba się nam to, ile obrażeń zyskuje wraz z tą mobilnością. To powiedziawszy, Yasuo wciąż powinien być bardzo silnym prowadzącym w późnej fazie gry, więc dodajemy skalowanie do E, aby mógł odzyskać trochę obrażeń wraz z postępem gry. Nie ma nic za darmo, ziom.

E — Zamaszyste Cięcie

OBRAŻENIA 70/90/110/130/150 pkt. 60/70/80/90/100 pkt.
nowośćSKALOWANIE Teraz posiada skalowanie w wysokości 0,2 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku (nie zwiększa się z ładunkami Zamaszystego Cięcia)

Przedmioty

Destrukcja

Zwiększona podstawowa skuteczność destrukcji.

Wprowadzenie destrukcji rozwiązało problem z przegiętym zwiększeniem obrażeń zadawanych przez postacie skupiające się na obrażeniach fizycznych, które pojawiło się pod koniec sezonu 2016, ale stało się jasne, że przesadziliśmy w drugą stronę. Podczas gry przedmioty z destrukcją faktycznie pojawiają się i często są kupowane jako trzeci lub czwarty przedmiot. Jest to ciekawy przypadek: większość przedmiotów z destrukcją posiada także prędkość ruchu poza walką, która ma zachęcać do wędrowania i gankowania, ale nie są one wystarczająco opłacalne, żeby na ich rzecz zrezygnować z bardziej konkretnych zakupów (jak chociażby Młot Bojowy Caulfielda). Z tego powodu zwiększamy obrażenia destrukcji niezależnie od momentu zakupu, ale zmiana będzie miała największy wpływ przy wczesnym zakupie. Skompletowanie Sztyletu (lub nawet Mrocznego Ostrza), gdy zacznie się zyskiwać przewagę, powinno lepiej umożliwić zabójcom zadawanie obrażeń, które są im potrzebne do odpowiedniego rozkręcenia się.

PODSTAWOWA SKUTECZNOŚĆ Destrukcja natychmiast daje 40% 60% swojej wartości jako stałe przebicie pancerza. Reszta skaluje się z poziomem wrogiego bohatera.
PRZYKŁAD 10 pkt. destrukcji daje 6 pkt. stałego przebicia pancerza z miejsca i 0,22 pkt. stałego przebicia pancerza za każdy poziom przeciwnika, osiągając pełną wartość 10 pkt., gdy przeciwnicy mają 18. poziom.

Mroczne Ostrze Draktharru

Obrażenia zyskane w wyniku bycia niedostrzeżonym zostały zwiększone.

W związku z modyfikacją destrukcji, wprowadzamy też trochę zmian dla jej głównego przedmiotu. Podobnie jak Ostrze Nieskończoności i Zabójczy Kapelusz Rabadona, Mroczne Ostrze powinno być tym wielkim zakupem, jeżeli chcecie zainwestować w destrukcję i mordować każdego, kto nie jest obrońcą. To powiedziawszy, wielu bohaterów, którzy powinni kupować ten przedmiot (jak Kha’Zix czy Talon), zamiast niego sięgają po inny potężny przedmiot, jak Krwiożercza Hydra czy Ostrze Nieskończoności, aby zadawać jeszcze większe obrażenia. Zwiększamy trochę skuteczność efektu Mrocznego Ostrza, aby lepiej sprawdzał się w sytuacjach, w których powinien.

OBRAŻENIA NOCNEGO ŁOWCY 50 pkt. 75 pkt.

Ostrze Nocy

Skrócony czas odnowienia efektu użycia.

Ostrze Nocy jest kolejnym przedmiotem związanym z destrukcją. Podobnie jak Mroczne Ostrze jest to wyjątkowy przedmiot dla konkretnego stylu gry, który przegrywa z innymi (w tym wypadku z Paszczą Malmortiusa). Podoba nam się różnica między tymi dwoma przedmiotami, ale trudność w odpowiednim stosowaniu efektu użycia Ostrza zniechęca do niego ludzi. Zmiana czasu odnowienia otwiera więcej możliwości i daje więcej miejsca na błędy podczas używania tarczy magii, przez co przedmiot nie jest tak karzący, gdy źle przewidzi się walkę drużynową. Dodajmy do tego możliwość zyskania kilku tarcz magii podczas walk i może być to zmiana, która sprawi, że Ostrze będzie jeszcze ostrzejsze. I to nie tylko w nocy.

CZAS ODNOWIENIA 45 sek. 30 sek.
TARCZA NINJA Aktywacja efektu użycia Ostrza Nocy podczas niewidzialności/kamuflażu nie przerywa już ukrywania się

Miecz-Pistolet Hextech

Obrażenia efektu użycia zmniejszone na wczesnych poziomach.

Miecz-Pistolet znajduje sie w podobnym miejscu co Lodowy Młot w zeszłym sezonie. Mimo że z jego specyficznych statystyk może skorzystać tylko kilku bohaterów, ci, którzy mogą (Akali, Katarina, Corki), są w stanie posiąść olbrzymią potęgę. Gdy zostanie kupiony jako pierwszy przedmiot, efekt użycia Miecza-Pistoletu zadaje obrażenia niczym piąte zaklęcie dla większości postaci, dzięki czemu mogą przytłoczyć przeciwników za jego pomocą. Chcemy, aby użytkownicy Miecza-Pistoletu czuli się dobrze, sięgając po tak agresywny przedmiot, ale był on jednak zbyt skuteczny.

OBRAŻENIA EFEKTU UŻYCIA 250 pkt. na wszystkich poziomach 175-250 pkt. (na poziomach 1-18)

Odkupienie

Mniej punktów zdrowia. Uzdrowienie słabsze na niższych poziomach. Zwiększona regeneracja many.

Odkupienie umożliwia wspierającym (szczególnie Zaklinaczom) bardziej bezpośredni wpływ na walki drużynowe. Jednakże jego zdolność do odwracania przebiegu potyczek w środkowej fazie gry sprawia, że jest optymalnym pierwszym zakupem dla praktycznie każdego wspierającego. W takiej sytuacji pierwsza osoba, która kupi Odkupienie, zyskuje znaczącą przewagę podczas starć, co nie pozostawia miejsca na inne przedmioty. Znacznie osłabiamy siłę przedmiotu we wczesnej fazie gry, ale zachowujemy jego potencjał do walk drużynowych, dzięki któremu jest tak skuteczny.

ZDROWIE 400 pkt. 300 pkt.
REGENERACJA MANY +75% podstawowej regeneracji many +125% podstawowej regeneracji many
LECZENIE 130 pkt. + 20 pkt. za poziom celu (150-490 pkt.) 40 pkt. + 25 pkt. za poziom celu (65-490 pkt.)

Przysięga Rycerska

Mniejszy koszt.

Przysięga Rycerska nie jest zbyt popularna nawet wśród Protektorów, takich jak Braum. Może być tak dlatego, że wszyscy kupują Odkupienie (czytajcie wyżej), więc chcemy sprawdzić, jak ten patch zmieni wykorzystywanie przedmiotów dla wspierających, zanim poczynimy większe zmiany w Przysiędze Rycerskiej. To powiedziawszy, niższa cena powinna zachęcić wspierających do zmiany nawyków.

KOSZT SKOMPLETOWANIA 800 szt. złota 700 szt. złota
ŁĄCZNY KOSZT 2400 szt. złota 2300 szt. złota

Oko Ekwinokcjum

Zwiększony koszt. Dodano skrócenie czasu odnowienia.

Oko Ekwinokcjum cierpi z dwóch powodów. Wspierający Obrońcy nie są już tak wszechobecni, a Rubin Widzenia stał się znacznie popularniejszy. Czynimy Oko Ekwinokcjum bardziej atrakcyjnym dla Obrońców, którzy będą mogli rozwiązać oba problemy za pomocą jednego kamienia.

Koszt skompletowania 550 szt. złota 650 szt. złota
Łączny koszt 2200 szt. złota 2300 szt. złota
Skrócenie czasu odnowienia 0% 10%

Ognisty Trybularz

Wzmocnienia prędkości ataku i wysysania zdrowia skalują się teraz z poziomem celu.

Ognisty Trybularz nie sprawdza się jako przedmiot wzmacniający prędkość ataku prowadzących podczas walk drużynowych w późnej fazie gry. Dodajemy trochę skalowania, aby Zaklinacze mieli z niego większą korzyść wraz z postępem gry.

WZMOCNIENIE PRĘDKOŚCI ATAKU 20% 20%-35% zależnie od poziomu celu
WZMOCNIENIE WYSYSANIA ZDROWIA 20 pkt. 20-35 pkt. zależnie od poziomu celu

Kielich Harmonii

Zwiększona odporność na magię.

Przedmioty związane z Kielichem Harmonii mają dawać wspierającym przypominającym magów (i magom przypominającym wspierających) zdrowie i manę, których potrzebują do używania umiejętności. Jednakże zdolność do utrzymywania przy życiu na niewiele się zdaje, jeżeli giniecie w dwie sekundy. Biorąc pod uwagę te wszystkie obrażenia magiczne, które występują teraz w dolnej alei (na was patrzymy, Ziggsie i Malzaharze), Kielich kiepsko się sprawdza w utrzymywaniu wspierających przy życiu. Trochę więcej odporności na magię powinno naprowadzić go na dobre tory.

ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ 25 pkt. 30 pkt.

Bluźnierczy Graal Athene

Skutek uboczny.

ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ 25 pkt. 30 pkt.

Tygiel Mikaela

Także skutek uboczny.

ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ 35 pkt. 40 pkt.

Summoner’s Rift

Usprawnienia dżungli

Potwory w dżungli pojawiają się trzy sekundy później.

Jak mówiliśmy już kilka razy, dżunglerzy mają zbyt duży wpływ na wczesną fazę gry. W zeszłym patchu wprowadziliśmy poprawki do korzyści wynikających z czyszczenia obozów, teraz zajmujemy się tym, jak bardzo od przedsezonu spadło ryzyko wczesnego gankowania.

Na początek czas pierwszego pojawienia się potworów w dżungli. Ponieważ potwory pojawiają się tak wcześnie, walczący w alejach mogą je odciągnąć, pozwalając dżunglerom bez żadnego ryzyka nie korzystać z Porażenia. A ci dzięki temu otrzymują bardzo mało obrażeń przy pierwszym obozie, dzięki czemu mogą zachować obrażenia oraz regenerację z Porażenia na później. Walczący w alejach wciąż będą mogli odciągnąć potwory z dżungli, ale będą musieli przypłacić to utratą jednego czy dwóch stworów z alei.

Ogólne

POCZĄTKOWE POJAWIENIE SIĘ STWORÓW W DŻUNGLI 1:37 1:40
POJAWIENIE SIĘ PONURNIKA I SKALNIAKA 1:49 1:52

Następne w kolejności: obrażenia obozów. Brzytwodzioby stanowią zagrożenie ze względu na swoją liczebność; maluchy zadadzą dżunglerom sporo obrażeń, nawet jeżeli szybko załatwią dużego. Jednakże mniej liczebne obozy nie działają w ten sposób: dżunglerzy, którzy są w stanie szybko załatwić dużego potwora, praktycznie nie otrzymują obrażeń podczas czyszczenia obozu. W przypadku Ponurnika jeszcze bardziej idziemy w kierunku tego, że zadaje olbrzymie obrażenia na samym początku, a Pradawny Skalniak zadaje po prostu więcej obrażeń.

Ponurnik

OBRAŻENIA OD ATAKU 45 pkt. 70 pkt.
nowośćZADYSZKA Obrażenia od ataku zmniejszają się w czasie pierwszych pięciu ataków do 50 pkt. (zgodnie ze zmniejszającą się prędkością ataku Ponurnika w czasie pierwszych pięciu ataków)
nowośćBUM, BUM Pierwsze dwa ataki Ponurnika wyświetlają się jako trafienia krytyczne

Pradawny Skalniak

PODSTAWOWE OBRAŻENIA OD ATAKU 60 pkt. 80 pkt.

Na koniec: czas początkowego pojawienia się Miodowego Owocu. Wczesne ganki często są przeprowadzane, zanim walczący w alejach mają okazję do zainwestowania w wizję, a jeżeli dodać do tego odzyskiwanie zdrowia dzięki Miodowym Owocom, dżunglerzy w zasadzie nie ryzykują niczym podczas pierwszych odwiedzin w alei. Opóźniamy nieco pojawienie się Miodowego Owocu, aby walczący w alei mogli trochę odetchnąć.

Miodowy Owoc

POCZĄTKOWE POJAWIENIE SIĘ Pomiędzy 5:00 i 5:30 6:00 i 6:30

Wędrujący Krab

Głodne kraby.

UCZTA Wędrujące Kraby zjadają teraz pobliskie Miodowe Owoce. Jeżeli zabijecie je podczas jedzenia, to nie macie serca.

Specjalizacje

Odwaga Kolosa

Skrócony czas działania. Podstawowa wytrzymałość tarczy skaluje się teraz zależnie od liczby pobliskich wrogów.

Odwaga Kolosa powinna być pierwszym wyborem dla wytrzymałych bohaterów, którzy chcą rzucić się w środek wrogiej drużyny i nie zginąć natychmiast. Jednakże narusza także terytorium Uścisku Nieumarłego, mając o wiele za dużo mocy w starciach 1 na 1. Chcemy skupić Odwagę Kolosa na walkach drużynowych, żeby Uścisk Nieumarłego mógł sprawdzać się przy długich potyczkach.

CZAS DZIAŁANIA TARCZY 4 sek. 3 sek.
PODSTAWOWA WYTRZYMAŁOŚĆ TARCZY 10-180 pkt. (na poziomach 1-18) 3-54 pkt. (na poziomach 1-18) za każdego wrogiego bohatera (maksymalnie 15-270 pkt.)

Czary przywoływacza

Duch

Duch potrzebuje teraz czasu, aby osiągnąć maksymalną premię do prędkości ruchu.

Obecnie gracze używają Ducha w podobny sposób, co Błysku: czaru używanego natychmiast, gdy sytuacja zrobi się nieciekawa. Uważamy, że Duch ma swoje miejsce, jeżeli chodzi o unikanie ganków, ale nie powinien być tak skuteczny podczas już trwających ganków. Problem jest w tym, że Duch daje pełną prędkość natychmiast, czym zmniejsza karę za wolny czas reakcji.

nowość0-60 W DWIE SEKUNDY Prędkość ruchu Ducha zwiększa się teraz w czasie pierwszych dwóch sekund, zamiast aktywować się natychmiast

Wskaźnik „ujawnienia”

Rozkwit Wróżbity wykorzystuje teraz efekty cząsteczkowe „ujawnienia”. Efekty cząsteczkowe „ujawnienia” zostały uproszczone.

Gdy dodawaliśmy efekty cząsteczkowe „ujawnienia” do Rozkwitu Wróżbity, zdaliśmy sobie sprawę, że stare efekty cząsteczkowe wprowadzały duże zamieszanie. Aktualizujemy je, aby były bardziej przejrzyste i mniej natrętne.

OCZY WRÓŻBITY Jednostki ujawnione za pomocą Rozkwitu Wróżbity wyświetlają teraz efekty cząsteczkowe „ujawnienia”
KROPLE DO OCZU Efekt cząsteczkowy wskaźnika „ujawnienia” został uproszczony, aby nie był tak natrętny

Aktualizacja klienta League

Ten patch jeszcze bardziej poprawia stabilność i dodaje kilka usprawnień zaktualizowanemu klientowi. Więcej szczegółów poniżej!

Jeżeli macie pytania dotyczące trwającej otwartej bety aktualizacji klienta, sprawdźcie FAQ otwartej bety.

Jeżeli macie problemy techniczne lub nękają was błędy uniemożliwiające komfortową rozgrywkę, pamiętajcie, że wciąż macie dostęp do klasycznego klienta. Wystarczy, że klikniecie „Uruchom klasycznego klienta” przed zalogowaniem się. Rozwiązania większości najbardziej powszechnych problemów znajdziecie w dziale znane problemy na naszej stronie wsparcia.


Nowe funkcje

Poniżej znajduje się lista najważniejszych elementów, które dodaliśmy do klienta League w tym patchu.

nowośćRUCHOMY CZAT Gracze mogą teraz odczepić okno czatu, przesuwać je i zmieniać rozmiar.
nowośćMASZ NOWĄ WIADOMOŚĆ W późniejszym czasie podczas tego patcha wprowadzimy do zaktualizowanego klienta zakładkę „Wiadomości”. Będzie ona centrum najnowszych informacji nt. League of Legends oraz prac społeczności dostępnym z poziomu klienta.


Jeżeli nie zgłosiliście się do otwartej bety, informujemy, że wypuścimy kolejną dużą paczkę plików (~500 MB) jakiś czas po premierze patcha. Ta zawartość do pobrania (i jej podobne, wypuszczane w przyszłych patchach) podzieli zaktualizowanego klienta na mniejsze kawałki, zmniejszając rozmiar plików do pobrania, gdy nadejdzie pora zastąpienia klasycznego klienta. Jeżeli zgłosiliście się do otwartej bety, to już pobraliście te pliki, więc nie musicie się tym przejmować.


Ważniejsze poprawki

 • Ikony statystyk na stronie run zostały zastąpione tekstem dla lepszej czytelności.
 • Jakiś czas po premierze tego patcha planujemy naprawić błąd, który sprawia, że wiadomości klubowe są oznaczone jako nieprzeczytane, nawet jeżeli zostały przeczytane.
 • Dodano instrukcje na temat wypełniania (np. Shift+kliknięcie) stron z runami, aby przyspieszyć ich tworzenie.
 • Wprowadzono usprawnienia, które powinny umożliwić streamerom korzystanie z okienkowego trybu łapania obrazu w popularnym programie do streamowania.

Ustawienia nagrywania najlepszych zagrywek

Dodaliśmy możliwość ręcznego ustawienia jakości nagrywania najlepszych zagrywek z powtórek. Przed rozpoczęciem nagrywania możecie zmienić jakość audio i wideo, rozdzielczość pionową oraz liczbę klatek na sekundę w zakładce Wideo w menu opcji.

Aby nagrać zagrywkę podczas oglądania powtórki należy skorzystać z przycisku nagrywania na osi czasu lub skorzystać ze skrótu Ctrl+V (Windows) lub Cmd+V (OSX).

Rotacyjne Tryb Gry

Atak. Obrona. Raz za razem. Oblężenie Nexusa powraca do rotacji w dniach 27.01.2017 — 30.01.2017 i 3.02.2017 — 6.02.2017.

 • Na zmianę atakujcie i brońcie Nexusa za pomocą arsenału wyjątkowego sprzętu oblężniczego.
 • Zniszczcie bazę szybciej niż przeciwnicy (w trybie ataku), a zwycięstwo będzie wasze.
 • Średni czas trwania gry wynosi 25 minut.

Brzmi łatwo? Niech zacznie się rozwałka.

Aktualizacja stanu kolejki

Kolejka Solo/Duo

Rankingowa Elastyczna

Naprawione błędy

 • Pozbyto się braku konsekwencji co do tego, jak Totemy Kontroli ujawniały i wyłączały totemy.
 • Umiejętność Bierna — Miotacz Światła Luciana teraz prawidłowo wystrzeliwuje drugi strzał, jeżeli pierwszy atak zabije wrogiego bohatera.
 • W — Płomienny Wybuch Luciana prawidłowo uderza w przeciwników ukrywających sie w zaroślach lub mgle wojny.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że nasiona Zyry z W — Szybkiego Wzrostu i Umiejętności Biernej — Cierniowego Ogrodu nie przestrzegały swojego limitu przy pojawianiu się.
 • Q — Roztrzaskana Sfera LeBlanc już prawidłowo odbija się do przeciwników oznaczonych Umiejętnością Bierną — Znakiem Złośliwości, jeżeli LeBlanc jest zbyt daleko.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że E — Waleczność Riven mogła przerwać efekty kontroli tłumu nałożone za pomocą umiejętności wywołujących przemieszczenie.
 • Ahri nie wydłuża już czasami zasięgu pierwszego podstawowego ataku celu trafionego E — Urokiem, gdy jego efekt przestanie działać. Ups.
 • Ataki Shaco z wykorzystaniem Umiejętności Biernej — Ciosu w Plecy teraz prawidłowo generują tarczę z Krwiopijcy przy pełnym poziomie zdrowia.
 • Drugie użycie Q — Protokołu Precyzji Camille teraz prawidłowo zadaje obrażenia totemom na poziomie 16. i wyższych.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że wskaźnik wzmocnionej R — Burzy Lodu Anivii był widoczny przez mgłę wojny.
 • Mroczne Kule Syndry nie są już przemieszczane przez Wybuchowe Szyszki. Coś tam, coś tam, stwory…
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że zwłoki Zyry mogły przechwycić śnieżkę w ARAM. Ups.
 • Wrogie tarcze magii nie są już zużywane, gdy przebywający w pobliżu Kha’Zix dokona ewolucji umiejętności.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gdy Quinn użyła E — Doskoku na Gangplanku w tej samej chwili, w której on wywołał wybuch E — Beczki Prochu na kilku celach, to stawał się bardzo szybkim piratem.
 • Wskaźnik zasięgu Umiejętności Biernej — Niewidocznego Drapieżnika Rengara jest teraz konsekwentny we wszystkich skórkach.
 • Trundle nie gada już podwójnie, gdy korzysta z R — Zniewolenia, jeżeli już coś mówi.
 • Naprawiono błąd w trybie obserwatora, który sprawiał, że podczas przeskakiwania w przód lub tył, Eteryczna DJ Sona czasami pozostawiała elementy swojego sprzętu na mapie.
 • Skarner Strażnik Pustyni nie wydaje już niezwykle głośnych dźwięków podczas niektórych czynności.
 • Naprawiono kilka błędów wyświetlania na Macach w związku z obrysem, który pojawia się po najechaniu kursorem na jednostki.
 • Gdy Azir zabije innego Azira z inną skórką, umierający Azir nie kradnie już efektów cząsteczkowych śmierci swojego zabójcy.
 • Efekty cząsteczkowe bandaży Emumu podczas R — Klątwy Smutnej Mumii są ponownie bardziej emo.
 • R — Widmowa Szarża Ahri Gwiazdy Popu nie wykorzystuje już efektów cząsteczkowych przy trafieniu Ahri Lisiego Ognia.
 • Lulu i jej skórki ponownie posiadają animację biegu przy przyspieszeniu, zamiast zwykłej, choć bardzo szybkiej, animacji chodzenia.
 • Kałuża z W — Rozpaczy Smutnego Robota Amumu nie obraca się już dookoła, gdy Amumu zmienia kierunek poruszania się.
 • Efekt świecenia Hextechowego Totemu nie jest już przerywany na niektórych ustawieniach graficznych.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że noktowizor Teemo z Oddziału Omega świecił przez cały czas.
 • Lustrzane odbicie w kosturze Nami Rzecznego Ducha zostało ponownie przymocowane do kostura, zamiast do ziemi.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że efekty graficzne różnych wzmocnień (np. Całunu Banshee) nie podążały za Riot Blitzcrankiem podczas animacji Powrotu.

Nadchodzące skórki i barwy

W patchu 7.2 udostępnimy następujące skórki:

W patchu 7.2 udostępnimy następujące Barwy:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.