Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Oficjalne przeprosiny Riotu

Jako, że ostatnie ogłoszenie Riotu związane z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata wywołało spore poruszenie wśród koreańskich fanów,  Brandon “Ryze” Beck postanowił wystosować się specjalny list skierowany do wszystkich fanów League of Legends.

Do koreańskich graczy i wszystkich fanów League of Legends,

W tym tygodniu ujawniliśmy nasze plany dotyczące przeprowadzenia początkowej fazy Mistrzostw Świata sezonu 4 w południowo-wschodniej Azji i Taiwanie  i zakończenia całego turnieju w Korei. Była to pierwsza informacja na ten temat od momentu ogłoszenia w Listopadzie, że Mistrzostwa Świata odbędą się w Korei.

Nasze poprzednie ogłoszenie niestety było zbyt ogólne. W rezultacie wielu koreańskich graczy zaczęło myśleć, że cała impreza odbędzie się na terenie ich kraju. Więc kiedy do wiadomości publicznej podaliśmy większą ilość szczegółów koreańskie community było złe i sfrustrowane, co jest absolutnie zrozumiałe gdyż wydać się mogło, że zostali oni przez Riot oszukani. Tak mocna reakcja dała nam także do zrozumienia, że koreańscy fani bardzo cenią sobie fazę grupową co jasno pokazuje, że nie doceniliśmy waszego apetytu na tak wczesną fazę tych rozgrywek.

Chciałbym szczerze przeprosić za całe nieporozumienie. Chciałbym także podzielić się z wami naszym punktem widzenia i planami jakie poczyniliśmy by rozwiązać ten problem. Popełniliśmy błąd w naszym pierwszym ogłoszeniu  i nie przewidzieliśmy w jaki sposób je zinterpretujecie. W imieniu Riotu chciałbym was oficjalnie przeprosić. Przepraszamy.

they_said_esport_will_never_fill_stadiums

Jakie więc intencje stały za naszymi ogłoszeniami? Poza ogłoszeniem lokalizacji w momencie opublikowania tych wiadomości mieliśmy plan przeprowadzenia kilkutygodniowych Mistrzostw Świata z fazą grupową rozegraną w wielu krajach i finałem w Korei. Z pewnych powodów (o których jeszcze powiem) nie podaliśmy tego do wiadomości publicznej co spowodowało, że gracze zaczęli twierdzić, że cały turniej będzie miał miejsce tylko i wyłącznie w Korei.

Moglibyśmy uniknąć całego zamieszania od razu informując o naszym planie. Naszym zamiarem było spowodowanie, że jak największa ilość fanów będzie mogła czynnie uczestniczyć w tym kilku tygodniowym evencie. Nie chcieliśmy jednak ujawniać naszych planów, gdyż  cały czas pracowaliśmy nad detalami. Najpierw chcieliśmy być pewni, że poradzimy sobie z logistycznym aspektem turnieju rozgrywanego w wielu krajach. Obawialiśmy się także, że informacja o wielu tym, że Mistrzostwa Świata rozgrywane będą w wielu miastach/regionach spowoduje, że fani zaczną oczekiwać, że turniej zawita też do miast, do których zawitać nie może (z powodów logistycznych).

W pozostałej części tej wiadomości, chcę zobrazować największe obawy koreańskiej części community League Of Legends.

Po co odwiedzać inne kraje? Balansowanie pomiędzy fanami z różnych zakątków świata jest naprawdę bardzo trudne jednak jest to bardzo ważna część naszego podejścia do e-sportu. W decyzji o przeprowadzeniu fazy grupowej w Tajpeju i Singapurze chcieliśmy oddać globalną naturę tego turnieju. Właściwie zamierzaliśmy zrobić tak także w poprzednich latach jednak nie sprostaliśmy logistycznie temu wyzwaniu. Planowany obecnie format idealnie wpisuje się do obranego przez nas celu by League of Legends było świetnym doświadczeniem dla graczy z całego świata. Naprawdę ostatnią rzeczą jaką chcielibyśmy za pośrednictwem niego zrobić byłoby obrażenie koreańskich graczy. Staramy się pomóc wszystkim graczom w odczuwaniu tego samego rosnącego podekscytowania związanego z e-sportem, które jest tak dobrze znane przez koreańskich graczy.

Żeby uniknąć przyszłych rozczarowań chcemy także wyjaśnić jakie są nasze plany na przyszłość. Nie możemy zmienić zaplanowanej struktury fazy grupowej. Nawet jeśli taka decyzja będzie dla was rozczarowująca, wierzymy że zrozumiecie, że tak duże eventy wymagają  miesięcy planowania i negocjacji co oczywiście powoduje, że relokacja jest niemożliwa. Choć czytanie całego waszego negatywnego feedbacku było dla nas trudne i upokarzające nie możemy już niczego zmienić. Mamy także nadzieję, że w 2015 roku ten pomysł spowoduje, że przyszłe Mistrzostwa Świata będą odbywać się w wielu miastach/krajach.

league_of_legends_worlds_fans

Wiele głosów z koreańskiego community wyrażało także obawę o to jak nasz plan wpłynie na samych zawodników. Rozegranie turnieju w 4 krajach jest bardzo skomplikowane i będzie wymagało ponad 100 Rioterów by wszystko się udało jednak możecie być pewni, że zrobimy wszystko by zminimalizować wszelkie niedogodności jakie mogą odczuwać profesjonalni gracze. Zdajemy sobie sprawę, że konieczność podróży może wpłynąć na to jak zawodnicy będą grać dlatego zrobimy wszystko żeby każdy gracz przez cały turniej utrzymywał jak najlepszą formę (choćby po przez planowanie dni bez meczy, które mogą zostać wykorzystane na podróż).

Mam nadzieję, że nasze problemy z komunikacją nie ostudziły waszego zapału związanego z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata. Wiemy, że macie duże oczekiwania i zamierzamy zrobić wszystko co w naszej mocy by zapewnić wam najlepsze Mistrzostwa Świata w historii.

W międzyczasie jeszcze raz dziękuje wam za wasze wsparcie i zaangażowanie. Chciałbym wam także podziękować za dzielenie się z nami waszymi pomysłami i waszą frustracją. Sprawiacie, że stajemy się coraz lepsi. Sprawiacie, że e-sport staje się coraz lepszy. Proszę dajcie nam znać o wszelkich pytaniach na jakie moglibyśmy jeszcze odpowiedzieć (co postaramy się zrobić jak najszybciej).

Z poważaniem

Brandon Beck

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.