Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Odkryto znaczenie tajemnicznych symboli – nowa postać alchemikiem?

Jak pewnie większość z was wie jakiś czas temu na serwerze testowym PBE na Summoner’s Rift pojawiły się dziwne symbole, które potem zaczęły także pokazywać się na różnych materiałach wideo związanych z League of Legends (podobnie jak to było w przypadku teasera Vel’Koza). W ostatnim czasie jeden z fanów LoL-a stworzył nową teorię z czym właściwie związane są te znaki.  Zanim jednak do niej przejdziemy w jaki sposób właściwie prezentowały się te symbole:

Autorowi tej teorii symbol ten od samego początku zdawał się wyglądać znajomo, jednak dopiero w ostatnim czasie zorientował się on, że bardzo przypomina on jeden z symbolów używanych w alchemii, a mianowicie krąg transmutacji człowieka, którego przykładowy znaleźć możecie poniżej:
Idąc tym tropem autor zauważył, że pięć różnych lokacji umieszczenia tego znaku na Summoner’s Rift może symbolizować pięć żywiołów, o których mowa jest właśnie w alchemii, a mianowicie tymi żywiołami są:
  • Ziemia
  • Ogień
  • Woda
  • Powietrze
  • Eter/Próżnia

W końcu w świecie League of Legends dotychczas sporo można było znaleźć wzmianek o alchemii (jako pierwszy z brzegu przykład tego może posłużyć usunięty już przedmiot z LoL-a Philosopher’s Stone), więc wprowadzenie do gry postaci alchemika nie było by powinno być jakimś wielkim zaskoczeniem. Co więcej postać ta mogłaby być bezpośrednio powiązana z Twisted Fatem, który zyskał swoją magiczną moc po wzięciu udziału w eksperymencie Dr. Xaviera Ratha, który wydaje się być właśnie alchemikiem. Mało tego w samej historii TF’a możemy znaleźć fragment mówiący o tym, że Mistrz Kart będzie musiał jeszcze kiedyś spotkać się z doktorem, a dokładniej rzecz ujmując chodzi mi o samo zakończenie tej historii brzmiące:

Po dziś dzień Twisted Fate unikał nieuchronnej konfrontacji z Dr Rath. Mistrz Kart wie, że kiedyś to jednak nastąpi.



Jak część z was może pamiętać jakiś czas temu na oficjalnej stronie LoL-a splash art Twisteda został przykryty czarną mgłą co było bezpośrednio związane z nadejściem Kalisty, jednak w przeciwieństwie do innych championów, których spotkało to sam w  znajdującej się na tej stronie grafice przedstawiającej TF-a zaszła jeszcze jedna modyfikacja. Mowa tu mianowicie o kartach tej postaci, które w większości stały się białe i puste, po za tą jedną trzymaną przez Twisted Fate’a, na której pojawiły się dziwne symbole. Zmiana ta nadal obecna jest na oficjalnej stronie League of Legends, a zmieniony splash art prezentuje się w następujący sposób:

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.