Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Odczucia Doublelifta po nie dostaniu się na finały

Poniższy tekst jest tłumaczeniem wypowiedzi Doublelifta, jaką zamieścił na swoim fanpage’u po przegranych kwalifikacjach do finałów sezonu trzeciego w League of Legends:

W moim odczuciu teraz jest idealny czas, aby porozmawiać o Playoffach oraz o tym, jak czuję się Ja w środku tego całego zamieszania i rozczarowania porażką.

Od miesięcy marzyłem o graniu na Worldsach, starałem się z całych sił robić dobre zagrania i wygrywać gry dla publiczności i streamu po czym publiczność zaczynała krzyczeć me imię. W ten mecz, przeciwko TSM, włożyłem więcej wysiłku niż w cokolwiek innego kiedykolwiek wcześniej. Trening na Allstars to zaledwie spotkanie dwóch okruszków w porównaniu do tego. Nigdy, przenigdy, nie mogłem sobie wyobrazić Worldsów beze mnie. Jestem w końcu Doubleliftem, marką trashtalkującego ADC, który nie posiada ani trochę map awarness ale i tak zawsze zagra odpowiednio. Oczywiście, były czasy w których grałem słabo, ale to przeszłość. Mogę szczerze powiedzieć, nie sądzę aby był jakikolwiek AD carry, który zagrałby lepiej ode mnie w sezonie trzecim [Zakładamy, że chodzi o NA lcs przyp.]. W końcu kto zasługiwał bardziej na to aby reprezentować Amerykę? Ale teraz zdałem sobie sprawę że to nie jest ważne.

Counter-Logic-Gaming-Wallpaper

Kiedy przegraliśmy, mój cały sen oraz czas super-playsów został zniszczony. Przez długi czas rozmyślałem nad tym, co tak naprawdę znaczą dla mnie światowe finały. Jestem pro gamerem przez ponad 2 lata, a to jest pierwszy duży event, na który nie mogę pojechać niezależnie od moich chęci. NIGDY nie wygrałem żadnego LANu w mojej karierze, więc czuje się jak oszust w znaczeniu tym, że nigdy nie byłem wystarczająco dobry, wnioskując po moim słabym wyniku.

Ludzie nazwą mnie łapczywym i obłudnym, ale uważam że zagrałem dobrze przeciwko TSM. Jedyne co mogę rozpoznać to garstka złych mechanicznych rozegrań przez serię, a moja gra Ashe była całkiem udana dlatego, że trenowałem gre nią przez długi czas. Zagraliśmy całkiem dobry mecz poza paroma zacięciami w taktyce, ale TSM było lepsze. Jest to dla mnie trudne przyznać, że ktoś grał lepiej, lecz TSM miało o wiele lepszy shotcalling, lane rotation i kontrolę mapy niż my. Ciesze się, że lepsza drużyna wygrała i to oni będą reprezentować NA na finałach. Przynajmniej nie będziemy wyglądali tak idiotycznie jak ostatnio.

Dolna alejka to taka linia, na której nigdy nie wygląda się dobrze, kiedy team przegrywa. Ludzie są krytyczni w stosunku do przegranych i mówią o wygranych “Patrz, tą strategią to oni wygrali. Znaczy to, że są lepsi i mądrzejsi od was, głuptaski!” W końcu nadeszły czasy, w których jeden gracz-gwiazda nie może wygrać całego meczu. Przykładem jest Froggen, który w moim odczuciu jest najlepszym midem EU, pomimo tego, co ludzie mówią “Ale ten inny mid jest lepszy, bo jego team wygrał a mój nie”. CJ Frost nie dostał się do Worldsów, a ludzie nie bez pośpiechu zaczęli wytykać tak nieliczne pomyłki Madlife’a. Taka jest logika ludzi – wynieśmy zwycięzców wyżej i rozgniećmy przegranych. Ale to jest od nich wymagane.

Moim największym zmartwieniem nie jest jednak opinia ludzi o mnie. W każdym czasie ich opinia może się zmienić po złym lub dobrym rozegraniu. Najbardziej boje się tego, że stanę się nieistotny jako ADC, nie branie udziału w Worldsach jest do tego pierwszym krokiem.

Myślę że CLG nie posiadało takiego samego składu dłużej niż pół roku przez ostatnie dwa lata. W tym momencie jednak mamy zamiar utrzymać się dłużej i ostro wziąć się do roboty. Monte jest niesamowitym trenerem, a Kelby świetnym managerem. Ostatnio zaczęliśmy rozwiązywać problemy, które wydawały się niemożliwe do rozwiązania. Jak na trzymiesięczną drużynę, wydaje mi się że graliśmy OK w tym summer splicie. Może w 4 sezonie przestaniemy być takim rozczarowaniem dla samych siebie, i co ważniejsze, dla naszych fanów.

Co sądzicie o obecnej sytuacji CLG? Czy uda im się utrzymać na scenie w niezmienionym składzie czy będą zmuszeni do rotacji teamowych? Czy Doublelift uważany za jednego z najlepszych graczy AD Carry na świecie będzie miał jeszcze możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na finałach sezonu czwartego czy zostanie zastąpiony “świeżą krwią”?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.