Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

/od dewelopera: nagrody i splity w sezonie 2019

Poniżej dodaliśmy transkrypcję, bo być może otaczają was uśpione, lecz mimo to czujne tygrysy, i nie możecie swobodnie obejrzeć filmu.

WSTĘP

Ed „SapMagic”: Oto wasz pancerz rankingowy, nowa, zmieniająca się nagroda, która odzwierciedla wasze osiągnięcia i czas włożony w gry rankingowe. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak zdobywać nagrody w 2019, i podzielimy się planami dotyczącymi sezonu z trzema splitami.

Cześć, przywoływacze, to znów my. Jestem Ed, główny deweloper w zespole ds. gry rankingowej.

Primus „Riot Gortok”: A ja jestem Primus, główny projektant w tym samym zespole.

SapMagic: Zaczniemy od omówienia tego, jak będzie wyglądał sezon. A potem odpowiemy na kilka pytań, które zadawaliście nam w mediach społecznościowych.

SPLITY I NAGRODY

SapMagic: Na chwilę obecną sezon jest naprawdę długi. Gracie przez dziewięć miesięcy z rzędu, a jeżeli w tym czasie byliście dość dobrzy, dajemy wam parę nagród. Wielu graczy wcale nie dostaje nagród, a sama gra rankingowa jest dość żmudna. W przyszłym roku podzielimy sezon na trzy splity, żebyście mieli punkty kontrolne i mogli sprawdzać, jak wam idzie, oraz stawiać sobie nowe cele, a my będziemy mogli zmieniać grę w razie potrzeby.

Riot Gortok: Nagrody od teraz będą związane ze splitami. Nie pozbędziemy się nagród za sezon. Po prostu dodamy nowe rzeczy, które będziecie mogli zdobyć, grając w każdym splicie. Jeżeli chcecie dostać najlepsze nagrody, musicie zagrać we wszystkich trzech splitach. Ale nie przejmujcie się, jeżeli możecie wygrać tylko kilka gier w tygodniu, to powinno wystarczyć.

SapMagic: Już mówię, jak to działa. Zdobywacie punkty splitu, wygrywając gry na przestrzeni całego splitu. Kiedy zdobędziecie ich dostatecznie dużo, od razu odblokujecie nagrody, które pozwolą wam chwalić się swoją rangą w grze i poza nią.

Riot Gortok: Główną rzeczą otrzymywaną dzięki punktom splitu są ulepszenia pancerza rankingowego. Co split dostaniecie nowe ulepszenie. Ponadto baner zwisający z tyłu będzie zawsze pokazywał waszą rangę z zeszłego sezonu. To znaczy, że do końca 2019 r. wasz pancerz pokaże waszą obecną rangę, wszystkie ulepszenia zdobyte w splitach w czasie sezonu i waszą rangę z 2018 r. Czyli dwa sezony rankingowej podróży.

SapMagic: Jeszcze jedna rzecz o pancerzu rankingowym i banerze. Zabierzecie je ze sobą do wielu nowych miejsc, w tym do waszego profilu, listy znajomych, zakładki rankingowej, ekranu wczytywania i poczekalni. Teraz już zawsze będziecie mogli przypominać swoim kumplom, że macie lśniącą, złotą zbroję, a oni nie. Jeśli chodzi o nagrody za sezon, zachowamy co najmniej Zwycięską skórkę. Porozmawiamy o naszych innych planach już po tym, jak zaczniemy sezon, a wy powoli zaczniecie piąć się do Pretendenta.

WASZE PYTANIA

SapMagic: W blogach deweloperów zauważyliśmy, że macie wiele pytań dotyczących splitów i nagród. Dlatego poświęcimy trochę czasu, żeby porozmawiać o rzeczach, które was interesują. Zaczynajmy.

P: Czy Zwycięska skórka zostanie na poziomie złota?

Riot Gortok: Tak, taki jest aktualny plan. Chcieliśmy obniżyć próg zdobycia tej skórki, ale jej ekskluzywność jest całkiem fajna. Istnieje też swego rodzaju poprzeczka postawiona przez tę skórkę, która decyduje o tym, co znaczy być względnie dobrym w rankingu, a my nie chcemy umniejszać znaczenia tych, którzy już kiedyś zdobyli te nagrody, czyniąc je łatwiejszymi do zdobycia.

P: Czy pomiędzy splitami będzie miękki reset, a pomiędzy sezonami twardy reset?

Riot Gortok: Na początku sezonu przeprowadzimy reset, tak jak robiliśmy co sezon, ale po zakończeniu splitu nie będziemy przeprowadzać żadnego resetu. Moglibyście odnieść wrażenie, że wymaga się od was więcej grania, a my przecież chcemy, żebyście ocenili swoje postępy na przestrzeni sezonu i postawili sobie nowe cele między jednym a drugim splitem.

P: Czy pomiędzy splitami będzie krótka przerwa, czy od razu zacznie się nowy split?

Riot Gortok: Nie planujemy żadnych przerw pomiędzy splitami. Chcemy dopilnować, żebyście mogli rozegrać grę rankingową, kiedy tylko chcecie, a przerwy, które by w tym przeszkadzały, nie miałyby sensu.

P: Co stało się z Powrotem dla Pretendentów?

SapMagic: Cóż, trochę czasu nam to zajęło, ale możemy już ogłosić, że Powrót Pretendenta wreszcie pojawi się na początku przyszłego sezonu. Będzie to działać tak, że kiedy znajdziecie się w Pretendencie, otrzymacie ten Powrót i myślimy, że to naprawdę świetny rodzaj nagrody, ponieważ daje wam prawo do przechwałek i ukazuje wasze osiągnięcia w grze.

P: Czy za wbicie poszczególnych rang na wielu pozycjach można coś dostać? Czy w grę wchodzi pięć Zwycięskich skórek albo dodatkowa Barwa?

SapMagic: Krótka odpowiedź brzmi: nie. Z drugiej strony chcemy nagradzać graczy za opanowanie wielu pozycji. Wydaje się nam, że dobra nagroda pokazuje wasze umiejętności i ma spore znaczenie, jeżeli gracie na danej pozycji, a Zwycięska skórka nie całkiem spełnia te kryteria. Dlatego będziemy szukać sposobów na zrobienie tego w ramach nagród za sezon, więc jeżeli macie jakieś pomysły, chętnie je usłyszymy.

To już wszystkie pytania dotyczące splitów i nagród, na jakie mieliśmy czas, ale dajcie nam znać, czy podoba wam się ten format, a może w przyszłości znowu go wykorzystamy. I jak zwykle chcemy usłyszeć, co myślicie o naszych planach. Piszcie o tym w komentarzach albo mediach społecznościowych, lub wyślijcie pytania do Spytaj Riot. Dzięki za grę i do zobaczenia na Summoner’s Rift.

Odpowiedzi na kolejne pytania — w tym szczegółowy opis wpływu Honoru na nagrody rankingowe oraz aktualizację dotyczącą fizycznych nagród dla Pretendentów — znajdziesz na blogu deweloperów. Jak zwykle jesteśmy otwarci na wszelkie opinie, więc dajcie nam znać, co myślicie, i zasypcie nas pytaniami w komentarzach. A jeszcze lepiej, kliknijcie umieszczony poniżej przycisk Spytaj Riot.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.