Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

O zmianach w Kassadinie i reworku Warwicka


Po wprowadzeniu ostatniego reworku wiele osób stwierdziło, że Kassadin został zbyt mocno osłabiony przez co wypadnie on z obecnej mety. Jeden z pracowników Riotu jasno stwierdził, że podoba im się kierunek, w którym podążył tenże rework, gdyż dzięki niemu przeciwnicy mają obecnie znacznie więcej opcji żeby skontrować Kassadina (zwłaszcza, że nie są już dłużej uciszeni), a przy tym zachował on unikalność. Zauważony został jednak fakt, że postać ta obecnie jest odrobinę za słaba (choć według Riotu nie odkryty został jeszcze optymalny sposób grania/budowania tej postaci, a do tego czasu pewnie nie odkryjemy jego pełnej mocy) i zapowiada, że jeśli chodzi o ewentualny balans tej postaci to ulepszona może lekko zostać jego faza lane’owania (zwłaszcza przeciwko postaciom, które Kassadin powinien kontrować), a po ewentualnych zmianach postać ta może szybciej osiągać szczyt swojej mocy. W swoich rozważaniach jeden z pracowników Riotu zastanawia się czy przypadkiem Nether Blade nie daje tej postaci zbyt mało (w porównaniu z ryzykiem jakie Kassadin musi podjąć żeby go użyć). Pewne jest jednak, że w nadchodzącym patchu nie zobaczymy żadnych zmian gdyż zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Riot chce dać graczom czas by oswoić się z nowym Kassadinem i przez to opanować w pełni jego moc.


Na forum LoLa ponownie poruszono temat reworku Warwicka, a tym razem głównym tematem jest aktyw jaki zostanie dodany do Blood scenta (E). Okazuje się, że aktywem tym będzie zapowiedziana już jakiś czas temu umiejętność przy użyciu, której będziemy poruszać się w przód i w tył (ruchem bumerangowym) do momentu w którym wrócimy na miejsce startu lub zostaniemy zatrzymani przez CC (lub zatrzymamy się na wrogim championie). Dodatkowo w czasie trwania tej umiejętności będziemy mieli możliwość używać umiejętności, a także smite’a, przy okazji dowiadujemy się że w obecnej wersji umiejętność ta posiada duży cooldown. Inną nową informacją jest fakt iż jedna z umiejętności nowego Warwicka będzie fearować (fear będzie działał podobnie do E Volibeara jednak będzie on nakładany nawet na wrogich championów). Na końcu warto zaznaczyć, że do momentu premiery wszystkie te zmiany mogą zostać w jakiś sposób zmodyfikowane, a także nie mamy co się spodziewać szybkiego wejścia tego reworku na PBE (mimo iż wydaje się że zmiany umiejętności są całkiem zaawansowane to nie wyjdzie on przed zaktualizowaniem grafiki co może jeszcze potrwać).


W znacznie mniejszym stopniu poruszono też temat ewentualnych zmian w kilku innych postaciach.
Pierwszą poruszoną postacią jest Quinn, która według Xelnatha jest całkiem zbalansowana i świetnie trafia w swoją niszę (ADC grający na topie lub ADC świetnie radzący sobie w pojedynkach na linii). Od jakiegoś czasu poruszany jest także temat ewentualnej aktualizacji tekstur tej postaci. Okazuje się, że ktoś zajął się już tym tematem jednak nie wiadomo kiedy ta zmiana ujrzy światło dzienne.
Wszyscy którzy liczyli na wprowadzenie omawianego kilka razy reworku Viktora poczują się zawiedzeni gdyż okazuje się, że takowego reworku nie ma w planach na najbliższą przyszłość. Możemy się także dowiedzieć, że problemem tej postaci jest fakt iż jego umiejętności (mimo iż nie są jakoś bardzo złe) kompletnie ze sobą nie współgrają. Komplikacją przy wprowadzaniu ewentualnego reworku jest z pewnością fakt iż gracz, którzy opanowali jego trudną mechanikę wydają się być do niego przywiązani.
Na koniec warto przytoczyć kilka bardzo drobnych wiadomości, z których możemy się dowiedzieć, że: Singed w opinii Riotu nadal jest mocny i raczej nie czekają go żadne zmiany/ istnieje spory potencjał na rework Zileana jednak nie zdecydowano na razie nawet czy ma on po tych zmianach być magiem czy supportem/ Janna podobnie jak Singed nie doczeka się raczej w najbliższej przyszłości zmian (obecnie ma ona jeden z największych % zwycięstw)/ zmiany także raczej nie dosięgną Talona, który w opini Xelnatha nadal jest niezwykle mocnym bohaterem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.