Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowy typ skórek wreszcie w League of Legends!

Już od dłuższego czasu w społeczności League of Legends krążył pomysł wprowadzenia nowego najtańszego rodzaju skórek, który od podstawowego skina różniła by się tylko kolorystyką. Riot kilkukrotnie badał opinię graczy na ten temat za pośrednictwem różnorakich ankiet, a teraz oficjalnie ogłoszono że tego typu rozwiązanie zostanie wprowadzone wraz z nową aktualizacją na serwer testowy PBE.

Dokładniej rzecz ujmując za cenę 590 RP będziemy mogli zakupić modyfikator zwany “Chroma pack”, który umożliwi nam wybór jednego z trzech alternatywnych wariantów dla danego skina (w tym także dla klasycznych skórek). Oczywiście jeśli chcemy skorzystać ze zmodyfikowanej wersji danego skina będziemy musieli posiadać na naszym koncie zarówno wybranego przez nas championa jak i tą skórkę (jeśli nie będziemy posiadać czy to bohatera czy to skina to będziemy mogli kupić je w zestawie wraz z Chroma packiem). Pasującą nam kolorystykę danego skina wybrać będziemy mogli w champion select pod zakładką związaną z wyborem skórek. Na razie rozwiązane to będzie testowane na podstawowym modelu Luciana, a także na jednej ze skórek noszącej nazwę “Dragon Fist Lee Sin” i alternatywne wyglądy tychże skinów prezentują się w następujący sposób:

 

Riot przygotował FAQ związane z najnowszym rozwiązaniem zmierzającym na PBE i jego przetłumaczoną wersję znaleźć możecie poniżej:

Dlaczego nie mogę kupić Chroma packów za pomocą IP, czy też zarobić na nie w jakiś inny sposób?

Nie wykluczamy, że w przyszłości zdecydujemy się wprowadzić jakiś inny sposób pozyskania Chroma packów – w tym zarobienie na takowy poprzez uzyskanie maestrii w posługiwaniu się danym bohaterem. Jednak przynajmniej póki co podobnie jak w przypadku wszystkich innych kosmetycznych zmian Chroma paki będziecie mogli zakupić tylko za RP.

Dlaczego muszę kupować na raz trzy różne warianty danego skina zamiast tylko jednego?

Dotychczas najtaniej sprzedawane przez nas skiny kosztowały 390 RP, jednak przez lata znacznie poprawiliśmy wydawane przez nas skórki i teraz “recolor” tier nie oddaje zbyt dobrze tego co oferuje nasza nowa usługa.

Jednak mimo wszystko, cena zakupu jednego alternatywnego wariantu kolorystycznego ustawiona zostałaby na 390 RP. W takim razie jeśli sprzedawalibyśmy je osobno to zakup trzech kosztował by was 1170 RP.

Zdecydowaliśmy się połączyć trzy chroma packi w jeden zestaw kosztujący 590 RP, dzięki czemu otrzymacie lepszą cenę bez wprowadzania niepotrzebnego zamieszania w sposobie wyceniania przez nas danego rodzaju skinów.

Czy uważacie, że lepszym rozwiązaniem byłoby umożliwienie zakupu jednego Chroma packu za 390 RP? Dajcie nam znać co o tym sądzicie.

Czemu niektóre Chroma packi kosztują więcej niż inne?

Póki co wszystkie Chroma packi kosztują tyle samo: 590 RP. Kiedy chcesz zakupić dany Chroma pack system rozpoznaje czy posiadasz już danego championa/skina i na tej podstawie dostosowuje cenę całego zestawu. W założeniu to rozwiązanie ma ułatwić wam życie, gdyż nie będziecie musieli ciągle skakać pomiędzy zakładkami.

TL DR: Jeśli nie posiadasz danego championa/skina to jego cena jest doliczana do ceny Chroma packu.

Czy mogę zakupić Chroma packa z poziomu champion select?

Nie. W przeciwieństwie do skinów chroma packi będzie można odblokować tylko w sklepie. One są sprzedawane w zestawie trzech packów w związku z czym nie mogą być zakupione w champion select.

Jak mogę zwrócić zakupiony Chroma pack?

Podobnie jak w przypadku wszystkich towarów wchodzących w skład jakiś zestawów Chroma packi nie mogą zostać zwrócone. Jednak w związku z wprowadzeniem Chroma packów rozważamy sens obecnych ograniczeń związanych z zestawami.

Dlaczego nie Zac (lub [tu wstaw imię swojego ulubionego championa])?

Zac jest dość szczególnym przypadkiem gdyż ta postać wydaje się być wręcz stworzona pod Chroma packi. Odpowiedzią dlaczego Zac czy też jakikolwiek inny bohater/skin nie otrzymał póki co Chroma packów jest fakt, że póki co dopiero testujemy to rozwiązanie i chcemy najpierw zobaczyć jak się ono sprawdzi i jak się wam ono spodoba.

Jak możemy wybrać przyszłe Chroma packi?

Każdy champion czy skin będzie mógł otrzymać Chroma packa, a my będziemy kierować się takimi aspektami jak popularność, zainteresowanie wprowadzeniem takiego rozwiązania czy też faktem jak pasowało by ono do danego bohatera/skina.

Chcemy dostarczyć wam produkty odpowiedniej jakości, które mogłyby wam się spodobać. Jeśli osiągniemy już ten poziom to możemy zaprezentować dany prodult szerszej publiczności abyście mogliście nam powiedzieć co o nim sądzicie.

Dlaczego wypuszczacie Chroma packi zamiast nowych skinów?

To nie jest tak, że wydając Chroma Packi zamykamy furtkę na wydanie nowych skinów do danej postaci. Zamierzamy wydawać obie rzeczy. Oczywiście nie mogę tutaj powiedzieć wam jakie skórki nadchodzą , ale na pewno zamierzamy wydawać większą ilość skinów, a nie mniejszą.

Czemu kiedykolwiek miałbym kupować skina drugi raz?

Więc wydaje mi się, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest “ponieważ sądzisz. że wygląda to niesamowicie”, ale to tak naprawdę zależy tylko od ciebie. Warto zaznaczyć, że musisz posiadać oryginalną wersję skina żeby móc zakupić do niego Chroma packa.

Czy kolorystyka cząsteczek również ulegnie zmianie?

Wydaje nam się, że w przypadku niektórych postaci czy skórek tego typu rozwiązanie faktycznie miałoby sens. Zmiana kolorów cząsteczek zwiększa złożoność danego projektu co często mija się z tym jak według nas powinny wyglądać Chroma packi, a jak powinny wyglądać skórki. Z drugiej strony bez zmiany koloru cząsteczek jakość wielu Chroma packów może nigdy nie osiągnąć oczekiwanego przez nas poziomu.

Czy Chroma packi zawsze będą w tej samej cenie?

Jeśli pytasz się czy Chroma packi będą kiedyś na przecenie to musimy to jeszcze ustalić. Jeśli chodzi ci o to, czy kiedyś zdecydujemy się wydać droższe wersje Chroma packów to niestety nadal nie mogę udzielić jednoznacznej  odpowiedzi.

Społeczność od dawna prosiła o wprowadzenie recolorów, ale po za testowaniem i eksperymentowaniem nie udało nam się rozwinąć wielu ciekawych pomysłów. Obecna cena Chroma packów oddaje ilość pracy włożoną w ich stworzenie.

Jak wybraliście postacie i skiny do pierwszej partii Chroma packów?

Opieraliśmy się na popularności danego bohatera/skórki, a także na wielu innych czynnikach by ustalić które z nich będą dobrymi kandydatami do otrzymania Chroma Packów. Dodatkowo społeczność chciała niebieskiego Luciana.

Czy jakikolwiek istniejący skin zostanie teraz przekwalifikowany na Chroma pack?

Łatwo można zauważyć, że niektóre z wydanych przez nas w przeszłości skinów są stosunkowo podobne do Chroma packów (przykładowo mowa tu o Toxic Mundo). Póki co nie będziemy przekwalifikować tego typu skinów, jednak chcemy usłyszeć co o tym sądzicie.

Jak mogę zobaczyć jakie Chroma packi są obecnie dostępne do kupienia?

Jeśli nie posiadasz jakiegoś Chroma packu będziesz mógł go znaleźć w zakładce “Bundle” w sklepie.

Czemu Chroma packi nie posiadają specjalnych splash artów ze zmienionymi kolorami?

Choma packi mają za zadanie pogłębić wasze doświadczenie czerpane z gry ulubionym championem/skinem , a nie zmieniać jego tożsamość.

Czy mogę komuś dać Chroma pack? Jak sprawa się ma z Mystery Giftami?

Nie w dniu premiery, jednak jest to opcja której na pewno warto przyjrzeć się w przyszłości.

W innych grach społeczność może tworzyć tanie recollory, dlaczego nie zaimplementować takiego samego rozwiązania w League of Legends?

Nie mamy obecnie takich planów, ale chcemy abyście nam powiedzieli jakie Chroma packi chcielibyście zobaczyć.

Twórcy kontentu , z umiejętnościami wystarczającymi by stworzyć coś w stylu Chroma packa, mogą zaprezentować nam swoje prace w takich konkursach jak Polycount art showdown.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.