Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowy trybunał League of Legends

Coraz bardziej przedłuża się przerwa w działaniu trybunału, który w założeniu miał umożliwiać szybkie karanie graczy łamiących kodeks przywoływacza, co powoduje coraz to większą frustrację wśród graczy którzy na co dzień muszą borykać się z toksycznym zachowaniem w swoich rozgrywkach. Nadejście nowej wersji trybunału coraz bardziej jednak się zbliża, a gracze nadal nie znają najważniejszych szczegółów związanych z działaniem nowego systemu, w związku z czym jeden z pracowników Riotu – Lyte zdecydował się odpowiedzieć na część pytań zadawanych w związku z trybunałem.

Jakie będą funkcje nowego trybunału?

Zdecydowaliśmy się włączać poszczególne funkcje w momencie kiedy skończymy nad nimi pracować, a więc pierwszą funkcją jaką wprowadzimy będzie system Reform Cards. Kiedy gracze otrzymają “spotęgowanego bana” za homofobię, rasizm, seksizm, grożenie śmiercią, czy zbytnie nękanie werbalne innych graczy automatycznie dostaną oni także swoje chat logi z każdym banem. System ukarze danego gracza i wyśle wspomnianą informację po grach, co w naszej opinii przyczyni się do znacznego wzrostu odsetka reform wśród toksycznych graczy. Ukarani gracze otrzymają również e-mail ze swoimi chat logami, więc już nigdy nie powinniście zobaczyć nikogo narzekającego na Reddicie czy forum, że nie wie za co został zbanowany. Zamierzamy poszerzać ten system tak aby obejmował on również restrykcje na chat i na rankedy. W ten weekend będę pisał wraz z drużyną post, który zostanie opublikowany w Maju, w którym wyjaśnimy pozostałe funkcje trybunału, a także przedstawimy naszą długo-falową wizję na tę część gry.

Czy planujecie może wprowadzić system podobny do tego zawartego w Docie, który informowałby cię kiedy zostaną podjęte jakieś akcje przeciwko zreportowanemu przez nas graczowi. Ciężko naprawdę zauważyć, że cokolwiek jest robione przeciwko takim graczom kiedy nie mamy żadnego sposobu aby się o tym dowiedzieć.

Tak, chcemy dać graczom informację zwrotną o ich zgłoszeniach.

Czy system automatycznie wykrywający zabronione słowa będzie działał również na customach? Wolałbym żeby nie działał.

Nie, customy nie będą miały żadnego nadzoru zachowań graczy. Są one w końcu opcjonalnym doświadczeniem.

Czy Oceania dostanie w tym samym czasie swój trybunał?

Oce otrzyma system z wszystkimi jego funkcjami w krótkim czasie, jednak może to nie być dokładnie taka sama data jak w przypadku EU/NA. Wszystko zależy od tego jak wypadną beta testy na każdym serwerze.

Z tego by wynikało, że macie już praktycznie wszystko gotowe by przywrócić trybunał do działania. Czy możesz to potwierdzić, a jeśli tak to powiedz czy zostanie on włączony przed końcem roku?System z jego pierwszymi funkcjami pojawi się w Maju, jednak nie wszystko zostanie od razu wprowadzone.

Czy nowy trybunał będzie zautomatyzowanym systemem podobnym do tego jaki jest obecnie aktywny, czy może gracze ponownie będą mogli przy nim pracować?

W przyszłości planujemy ponownie pozwolić graczom głosować na pozytywne i negatywne zachowania. Jednak przy pierwszym wydaniu wprowadzimy jedynie Reform Cardsy.

Czy system ten zostanie wprowadzony na wszystkie serwery?

Tak, częścią planów jakie wiążemy z tym projektem jest w końcu zapewnienie wszystkim serwerom identycznego doświadczenia jeśli chodzi o zachowanie graczy. Jest to jeden z powodów, przez który ten projekt był tak skomplikowany, jako że wiele serwerów było przestarzałych w tej kwestii.

Mówiąc o nowych funkcjach, ktoś z Riotu powiedział kiedyś że chcecie aby feedback związany z zachowaniem gracza pojawiał się tak szybko jak to tylko możliwe. Czy możesz nam podać jaki jest tego mniej więcej przewidywany czas? 

Naszym celem obecnie jest dostarczenie feedbacku w mniej niż godzinę od danego wydarzenia  Obecnie w czasie testów feedback dostarczany jest w przedziale około 5-15 minut po zakończeniu gry.

Czy planujecie powiązać jakieś nagrody z nowym trybunałem? Jeśli tak to co to będzie? 

Tak. Powinniśmy spędzać więcej czasu na nagradzaniu graczy, którzy robią niesamowite rzeczy i nie zamierzamy czekać z tym do powrotu trybunału. Przygotowaliśmy dla was kilka małych rzeczy. Nie mogę jeszcze zdradzić jakie dokładnie będą to nagrody, ale jest to zawsze trudne zagadnienie gdyż poszczególne nagrody są inaczej cenione przez danych graczy (nie wszystkim zależy przykładowo na IP Booscie czy na Mystery Skinie). Podejmiemy ten temat ponownie kiedy wszystko będzie już gotowe.

Więc jeśli gracze poczekają na ekran wyświetlany po końcu gry i tam zaczną szerzyć rasizm czy homofobię, a ja ich zgłoszę to moje reporty są tak naprawdę bezwartościowe?

Nie, jeśli faktycznie szerzyli oni takie zachowanie w tym ekranie to wszystko jest w porządku. Reporty są przygotowane z myślą o każdej fazie rozgrywki . Możemy wykryć tego typu komentarze.

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/34szvq/riot_lyte_tribunal_qa/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.