Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowy klient oparty na HTML5

Obecny klient League of Legends bazuje na zewnętrznym rozwiązaniu Adobe Air. W związku z tym napotykamy na liczne problemy i ograniczenia samej platformy, której efektem jest przestarzały i ociężały klient (obecnie działanie sklepu pozostawię bez komentarza). Jednak zgodnie z najnowszymi zapowiedziami – już wkrótce nowy klient (a w zasadzie pierwsze jego fragmenty) trafią na serwery PBE.

Według informacji udostępnionych przez pracowników Riotu nowa wersja patchera ma bazować na HTML5 oraz kodzie pochodzącym wyłącznie od Riot Games. Wersja, która lada chwila wejdzie na PBE, jest pierwszym krokiem do poprawy jakości działania – skoro patcher bazować będzie na HTML5 można się spodziewać, że także sam klient zostanie zaprogramowany z użyciem tej technologii. Oczywiście do czasu pełnej przebudowy dalej będziemy musieli męczyć się z Adobe AIR, jednakże wydzielenie chociaż części funkcjonalności do lepszej technologii nastraja optymizmem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.