Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowe runy na supportach, czyli wywiad z Supportem Drużyny How2Win

Wywiad z Supportem Drużyny How2Win- Lan Olesno

napis

Cześć TheRMajster!

Siemanko !

Jak oceniasz poziom przeciwników w granym turnieju?

Oceniam na średni – przeciwnicy byli poziomu GOLD i Platyny, wyjątkami byli niektórzy z Diamentu. Ale fajnie się z nimi grało i ogólnie pogadać z nimi też można było.

Czy jakiś Support, z przeciwnego teamu zasługiwał Twoim zdaniem na pochwałę?

Raczej nie, nikt mnie zbytnio nie zaskoczył. Chociaż 1 akcja zapadła mi w pamięć, Thresh “CanCannabis” (Przepraszam, jeżeli źle napisałem NICK), ale to tylko jedna akcja była.

Słyszałem, że zmieniłeś swoje Runy. Możesz nam powiedzieć z jakich na jakie?

Tak, wraz z nową metą i nowym patchem, postanowiłem wraz z naszym Game Analystem -Eronem zmienić runy Seala z FLAT ARMOR na HP oraz Armor PerLVL, a także bardziej zainwestować w Armor QUINTY. Myślę, że ARMOR na QUINTACH który daje +13 Pancerza, jest lepszym rozwiązaniem, dlatego iż to tylko 3 RUNY, a dają tyle co 9 run żółtych, a dodatkowe eHP (effective HP) na linii zawsze się przyda.

Thresh

Zmiana Run, wpłynęła jakoś na Twoją rozgrywkę?

Czy wypłynęła? Hmmm, na pewno gra mi się lepiej, czuję że wraz z nowymi runami mogę więcej, a także dłużej przetrwam na linii podczas wymian.

Wiem, że masz siedem stron na runy. Jakich run używasz, gry grasz Threshem, Karmą czy Lulu?

Siedem stron run to stanowczo za mało, przydałoby się jeszcze z 5 – 6 stron :

THRESH :

MARK : ATK DMG

SEAL : HP FLAT

GLYPH : MR FLAT

QUINT : ARMOR

Na Threshu gram na takich runach ponieważ, gdy Thresh otrzymał nerf na zasięg AA, musiał stać się bardziej pasywną postacią, polegającą TYLKO na Q + E, ale nadal jest w GOD TIER SUPPORTÓW, powiem tyle – LATARNIA BROKEN a DEATH SENTENCE potrafi wyccarować niejedną gre

KARMĄ :

MARK : ARMOR

SEAL : 5x FLAT HP oraz 4 x ARMOR PER LVL

GLYPH : AP

QUINT : 2x AP oraz 1x ARMOR

Karma to zbyt squishy champion, dlatego polecam dać w MARK armor zamiast HYBRYD lub MAGIC PEN, ponieważ może szybko paść w early game, a AP dodane w QUINT oraz GLYPH dają nam bonus do POKE, który daje ogromny DMG w połączeniu Q + MANTRY (R)

LULU :

To co wyżej, tylko że w GLYPH dałbym troche mana regenu, bo jak wiemy LULU jest bardzo manożerna.

 

Jakie Runy, polecasz kupić dla początkującego Supporta?

RUNY jakie polecam to z pewnościa FULL TANK czyli :

MARK/SEAL/ – ARMOR

GLYPH – MR

QUINTY – ARMOR ALBO HP

Uważam, że to dobre rozwiązanie, dla początkującego Supporta, ponieważ gdy ktoś zaczyna grę na tej pozycji, nie mając dużego pojęcia powinien być jak najbardziej wytrzymały na linii. A Takie runy, pasują dla niemal każdego championa (supporta).

Jak Twoim zdaniem Runy, mogą wpłynąć na rozgrywkę w SoloQ?

Dobry dobór run dla odpowiedniej postaci, może dać już 40% wygranej a reszta zależy od skilla gracza i opanowania danej postaci.

Jacy championi w obecnej mecie są Twoim zdaniem mocni?

Jeżeli chodzi o supportów to moja lista się nie zmienia, którą możecie sprawdzić na moim blogu http://thermajster.tumblr.com/ gdzię na bieżaco bede informował was o mecie supportów i zmianach.

Jak dobierasz swoje masterki? Używać stron na runy w stylu probuildu?

Moje masterki możecie zobaczyć na moim profilu i są podzielone na 3 rodzaje

1. TANK

2. Harras/Poke

3. Utility

12. Wiemy, że bardzo dobrze grasz na swojej pozycji. Wzorowałeś się kiedyś, lub nawet teraz może się wzorujesz na jakimś profesjonalnym suporcie?

Czy dobrze gram? Napewno jak na Diament 2/3 gram dobrze, ale wciąż mi dużo brakuje do bycia najlepszym. Tak oczywiście że wzoruje się na profesjonalnych supportach. Moimi największymi idolami są Nyph, Xpecial oraz Nrated (może i nie ma jakiegoś najwyższego skilla mechanicznego, lecz ma duża wiedzę na temat supportów oraz bardzo podoba mi się jego gra niestandardowymi pickami (np. Velkoz)

 To może teraz spytam trochę o drużynę. Jak współpracuje Ci się na dolnej alei z Nexem?

Bardzo dobrze, lubię gościa oraz mamy dobrą synergie już zbudowaną 😀 Czasami jest naprawdę upierdliwy, ale wystarczy muted i gramy dalej 🙂 haha

Co sądzisz o robionych przez Twoją drużynę Lane swapach?

Można zmienić pytanie ? Nie no, tak poważnie to dużo nam brakuje doświadczenia w tych lane swapach, ciągle to trenujemy chcemy opanować to do perfekcji.

Lan Olesno, od lewej – zymloq(sub), nex(adc), TheRMajster(support), PotiBoss(jungle), Vederos(top)

Ostatnio jest bardzo głośno, o nowym przedmiocie dla ADcarry. Jak myślisz, co to będzie za przedmiot?

Ale ja nie gram na ADC, pytać się NEXA 🙂

Dzięki za wywiad i powodzenia na Field of Justice!

Dzięki!

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.