Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowa gra Riotu z uniwersum League of Legends?

Konto na twitterze prezesa Riotu, Marka Merrilla zostało zhakowane, a osoba, która tego dokonała postanowiła podzielić się informacjami na temat domniemanej nowej produkcji studia, League of Legends: Supremacy – karcianej wersji jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

20131014_league_of_legend_supremacy

Haker przedstawiający się jako “Jason” część uzyskanych materiałów zdecydował się udostępnić w formie paczki o wielkości 200 mb, zawierającej głównie szablony kart. “Jason” jest także zdania, że to co zobaczył jest gotowym dziełem:

To samodzielna graMam dostęp do jej klienta i serwera.

Prezes Riot Games przyznawszy, iż dokonano włamania na jego konto skomentował doniesienia hakera:

Tak, ktoś dostał się na moje konto na Twitterze. Tak, ktoś opublikował kilka starych screenów z wielu prototypów, nad którymi pracowaliśmy. Ciągle opracowujemy różne pomysły związane z League of Legends – mnóstwo eksperymentów, które mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

 

W tym miejscu warto przypomnieć, iż w kwietniu zeszłego roku Riot Games zarejestrował markę “League of Legends: Supremacy”, wraz z wieloma domenami internetowymi, co tylko uwiarygadnia rewelacje hakera. Poniżej screen ze strony whois.net, gdzie można sprawdzić dane osoby, która rejestruje daną domenę:

Tyle z faktów – sprawa wydaje się być naprawdę skomplikowana, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić nieco dokładniejsze niż zwykle dochodzenie. Wiele komentarzy na reddicie wskazuje, że za wszystkim mogą stać większe machinacje. Spodziewajcie się bardziej szczegółowej analizy jeszcze dziś w porze wieczornej!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.