Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowa dywizja pomiędzy Diamentem a Challengerem

Rezerwowy zawodnik Evil Geniuses Stephen “Snoopeh” Ellis zdradził za pośrednictwem facebooka plany Riotu dotyczące drabinki rankingowej (sam zawodnik otrzymał powiadomienie z Riotu jako, że utrzymuje się od jakiegoś czasu na poziomie D1/Challengera). Plany te zakładają wprowadzenie Master Tiera, który znajdować się będzie pomiędzy Diamentem, a Challengerem.

Już wkrótce gracze po udanym zakończeniu promocji na poziomie D1 zostaną przeniesieni właśnie do tego tieru, jednak w odróżnieniu od obecnego Challengera z Master Tier nie będzie miał narzuconego limitu graczy (punkty w tym tierze będzie się zdobywało tak samo jak obecnie w Challengerze). Takie rozwiązanie ma zapobiec występowaniu takich sytuacji jakie miały miejsce pod koniec ostatniego sezony (kiedy to spora część graczy straciła miejsce w Challengerze i nie byli oni w stanie go odzyskać gdyż za dużo osób posiadało protekcję), a w dodatku dzięki niemu gracze nie będą dostawać kilkukrotnie po 0 LP za zwycięstwa po osiągnięciu 99 LP w D1.

Co w takim razie stanie się z Challengerem? Po wprowadzeniu tych zmian stanie się on miejscem, w którym będzie 200 najlepszych graczy (lub 50 najlepszych drużyn) z Master Tieru . Co 24 godziny dojdzie do sprawdzenia pozycji graczy, w skutek której z Challengera wypadną zawodnicy, którzy spadli poniżej top 200 (lub top 50 w przypadku drużyn) w Master Tierze robiąc miejsce nowym graczom. 

W nadchodzących tygodniach do wiadomości publicznej ma zostać podanych więcej szczegółów dotyczących tego systemu wraz z informacjami dotyczącymi zakończenia sezonu 4.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.