Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ninjas in Pyjamas z nowym składem

Na dość niespodziewany ruch zdecydowała się organizacja Ninjas in Pyjamas, a mianowicie zdecydowała się ona na pozyskanie nowego europejskiego superteamu, który dotychczas występował pod nazwą Rest in Pepperonis (między innymi podczas TSM Invitational, w którym ta drużyna zajęła pierwsze miejsce, pokonując między innymi polskie mousesport czy Gamers2, czyli drużynę Ocelote’a).

W tym ruchu nie byłoby niczego dziwnego gdyby nie fakt, że ta sama organizacja 1 Maja zdecydowała się pożegnać z dotychczasowym rosterem,w którego skład wchodziło aż trzech zawodników obecnie występujących w nowej wersji europejskiego superteamu (taka liczba była wymagana aby drużyna mogła zachować miejsce NiPu w Challenger Series).

Od drużyny Ninjas in Pyjamas najprawdopodobniej będzie wymagało się awansu do następnego splitu LCS . Jednak według wymagań NiP miał wygrać swoje mecze w dwóch ostatnich turniejach relegacyjnych (w pierwszym drużyna ta przegrała 3:0 z polskim KMT, a w drugim poległa w walce z Millenium wynikiem 3:2). Czy tym razem będzie inaczej?

Cóż, zawodnicy z pewnością mają odpowiednie umiejętności. W ich składzie znajdziemy w końcu takich zawodników jak Alex Ich, który jest uważany za jednego z najlepszych midów Europy (wątpliwe jednak żeby od razu grał na topie na takim samym poziomie co midzie), k0u, który przez wielu został już nazwany najlepszym junglerem w naszym regionie (jego wartość można zobaczyć, porównując mecze C9E z nim w składzie i bez niego), czy trzech zawodników znanych z poprzednich występów w NiPie jakimi są: nukeduck, Freeze i Mithy (każdy z nich udowodnił już na LCS, że jest w stanie z powodzeniem rywalizować z najlepszymi zawodnikami na swojej pozycji w Europie). Jednak NiP indywidualnie zawsze wyglądał mocno i raczej można się zastanawiać czy zawodnicy będą wystarczająco zgrani i czy wytrzymają presję związaną z bardzo dużymi oczekiwaniami wobec nich.

Wiele wskazuje na to, że skład do wszelkich meczy będzie przygotowywać się, mieszkając w Szwecji. Na dzień dzisiejszy pewne jest, że właśnie w Szwecji planuje zamieszkać Alex, który na Facebooku zamieścił informację, że organizacja pracuje już nad załatwieniem jemu i jego rodzinie możliwości imigracji do tego kraju (sam zawodnik wyraża nadzieję, że dzięki możliwości zamieszkania w Europie jego poziom gry ulegnie poprawie).

Obecny skład NiPu prezentuje się następująco:

RussiaAlex IchAlexey IchetovkinTop
Norwayk0uTri Tin LamJungle
NorwayNukeduckErlend HolmMid
CzechFreezeAleš KněžínekAD
SpainMithyAlfonso Aguirre RodriguezSupport
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.