Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

“Nie sądzę, aby AHQ i Fnatic były silnymi zespołami” – wywiad z Fakerem

Tuż po wczorajszych meczach Faker zdecydował się udzielić wywiadu dla koreańskiej strony Inven – sprawdźcie co miał do powiedzenia mid laner zespołu SKT T1 występującego podczas Mid Season Invitational.

Pierwszy dzień MSI, SKT T1 jest jedynym zespołem z trzema wygranymi. Jakie to uczucie?

Wyniki scrimów nie były aż tak zachwycające. To dziwne, że zaczęliśmy tak dobrze sobie radzić wraz z początkiem pierwszego meczu. Nasza sytuacja była znacznie lepsza w grze niż podczas scrimów.

Krążą pogłoski, że kilkukrotnie przegrywaliście z TSM.

Faktycznie kilka razy się zdarzyło, ale nie były to stompy. Nasze wyniki nie były dobre w porównaniu do naszej gry w Korei.

Zostałeś zgankowany przez 4 przeciwników w meczu z Besitkas. Jak to się stało?

Faker 5

Niewystarczająco obserwowałem mini-mapę. Nie jest mi zbyt dobrze z tym, że się tego nie spodziewałem.

Komentarze na temat mid lanera TSM-u – Bjergsena?

Porównując Bjergsena do koreańskich mid lanerów – ma on bardzo widoczne zalety i wady. Ma bardzo wysoki procent trafionych skill shotów, ale jest też bardzo podatny na ganki.


Wszyscy w SKT T1 mieli znakomite występy, więc Ci przypadło nieco mniej światła reflektorów. Jakie to uczucie?Mam wyrzuty co do moich występów. Przede wszystkim miałem problemy ze zbyt zimną pogodą, a dodatkowo w trakcie gier też było mi zbyt zimno. Powinienem popracować nad poprawkami mojego stanu.

Po raz kolejny musiałeś spędzić urodziny zagranicą (jak rok temu w Paryżu).

Nie wiedziałem, że moje urodziny przypadną na ten szczególny dzień. Chciałbym podziękować w tym miejscu moim rodzicom – szkoda, że nie mogę z nimi spędzić tego dnia i dziękuję fanom, którzy pomagają mi je świętować.

Byłeś bardzo pewny siebie w meczu z TSM. Czy to dlatego, że mieliście już 2 zwycięstwa?

Byliśmy w stanie powrócić do poziomu z Korei, gdy tylko nasze ręce się rozgrzały, a my zyskaliśmy lepsze skupienie. To sprawiło, że mogłem grać bardziej agresywnie.

Jutro gracie z AHQ i Fnatic – jak się do tego przygotujecie?

Nie sądzę, aby AHQ i Fnatic były silnymi zespołami. Jednakże dzisiaj grali naprawdę dobrze, więc może być kilka zmiennych, które będą miały wpływ na grę. Jak zawsze damy z siebie wszystko.

Faker 4 Czy po 3-0 pierwszego dnia myślisz, że uda się Wam nie przegrać żadnego meczu?

Chciałbym tego. Jednakże jest sporo rzeczy, które mogą na to wpłynąć w obecnej mecie. Postaramy się oczywiście wygrać każde jedno spotkanie.

Istnieje przekonanie, że jedynie EDG jest w stanie sprostać koreańskim drużynom. Pomimo, że nie grałeś w meczu z EDG – jak się czujesz po obejrzeniu ich meczu?

Spałem w jego trakcie, więc nie jestem w stanie o nim zbyt wiele powiedzieć

To już wszystko na dzisiaj – nie zapomnijcie, że dzisiaj od godziny 18 będziecie mogli oglądać powtórki wczorajszych meczów ze wspaniałym polskim komentarzem. Nie zapomnijcie zajrzeć na stronę główną portalu How2Win!

źródło: http://www.inven.co.kr/webzine/news/?news=132009&site=lol

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.