Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Natychmiastowe wiadomości o banach dla zgłoszonych przez Ciebie osób

W ostatniej aktualizacji na serwerze testowym PBE wprowadzone zostały pewne ulepszenia związane z systemem automatycznego wykrywania i karania toksycznych graczy w League of Legends. Co dokładniej zostało jednak wprowadzone?

Karty reform w kliencie

Dotychczas ukarani gracze otrzymywali swoje karty reform na e-maila, od teraz jednak pojawiają się one w kliencie dostarczając szczegółów związanych z nałożoną karą , a także pokazując zapisy z chatu które doprowadziły do nałożenia owej kary. Dzięki przeniesieniu kart do klienta Riot upewnia się, że gracze na pewno zapoznają się z tymi informacjami co zwiększy szansę na to, że zrozumieją oni dlaczego zostali ukarani i zmienią swoje zachowanie. Jako, że większość graczy najprawdopodobniej takiej karty nigdy nie otrzyma to poniżej możecie zapoznać się z jej wyglądem:

 

Restrykcje na chat

System natychmiastowego feedbacku dotychczas działał w przypadku dwutygodniowych i pernamentych banów ponieważ zachowania, które były w ten sposób karane (homofobia, rasizm, seksizm, grożenie śmiercią i wyjątkowo intensywny verbal abuse) są w bardzo mocnym stopniu odrzucane przez społeczność, a także ciężkie do pomylenia z czymkolwiek innym. Po zebraniu danych z kilku milionów gier rozegranych w ostatnich miesiącach Riot jest teraz gotowy by sprawić iż system ten będzie pomagał w reformacji również bardziej łagodnych, ale natarczywych przypadków negatywnego zachowania karanych przy użyciu restrykcji na chat.

Bany za celowe feedowanie

Celowe feedowanie potrafi całkowicie zrujnować daną rozgrywkę, dlatego tego typu zachowanie prowadzi do ukarania gracza dwutygodniowym banem i może nawet prowadzić do pernamentnego bana jeśli dany zawodnik nie zmieni swojego zachowania. Riot po przejrzeniu masy danych z gier, chat logów i nawet historycznych stylów gry jest już pewien, że system ten może odróżnić celowe feedowanie od zostania zniszczonym na linii przez maina Riven. W związku z tym nie powinniście się więc martwić jeśli macie po prostu słabą grę.

 

źródło: http://boards.pbe.leagueoflegends.com/en/c/general-pbe-feedback/PtffcGAV-instant-feedback-updates-land-on-pbe

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.