Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Najbardziej wszechstronni bohaterowie #1 – Kennen

Meta ma do siebie to, że potrafi nas zaskoczyć. Poszczególne postacie, dzięki zmianom w przedmiotach, statystykach czy też w nich samych, potrafią odnaleźć się na pozycjach, na których dotąd nikt się ich nie spodziewał. W nowej serii artykułów postaram się omówić bohaterów, którzy wykazali się największą elastycznością pod tym względem i odnaleźli się w naprawdę wielu rolach na scenie profesjonalnej. Dziś pod lupą znajdzie się Kennen.

 

Ten przyjemniaczek zawsze jest w stanie znaleźć sposób, by pojawić się na profesjonalnej scenie. W gruncie rzeczy, jak dotąd Kennena nie uświadczyliśmy tylko na jungli. I nie mówię tutaj o prehistorii. Yordle-ninja obdarzony mocą błyskawic (serio, czy champion desingnerzy nie popuścili aby zbytnio wodzy fantazji, ewentualnie nie spalili o jednego blanta za dużo?) był grany w tym sezonie na zarówno na topie, midzie, adc oraz supporcie.

TOP

Górna aleja od zawsze była domem ninja-pikachu i nic więc dziwnego, że to właśnie tam widzieliśmy go najczęściej. Jednak nie był to zwykły Kennen pod AP. W tym sezonie przez większość czasu jedyną realną opcją był on-hit Kennen. Sprawdzał się całkiem dobrze, chociaż osobiście nigdy nie byłem jego fanem. Całe szczęście, do łask wrócił stary, dobry AP build i mam nadzieję, że tak pozostanie.

https://www.youtube.com/watch?v=4Fb55mJ-gCk

MID

Pojawienie się elektrycznego chomika na midzie było sporym zaskoczeniem. Flyquest próbowało zaskoczyć CLG tym niespodziewanym pickiem. Niestety, nawet gdyby ten zadziwiający wybór działał (a nie działał), to ciężko byłoby mi sobie wyobrazić wygraną FlyQuest w starciu, w którym oddano podopiecznym Hotshota Aureliona, Cho’Gatha i Sejuani.

https://www.youtube.com/watch?v=y-U1e7hIyaU

 

ADC

Ustalmy jedną rzecz. Gra Kennenem ADC powinna być zabroniona KAŻDEMU, kto nie nazywa się Martin Larsson. Jedynie Rekkles potrafi sprawić, że ten miniaturowy miotacz shurikenów sieje postrach na Summoner’s Rift. Najlepszym potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że z pozostałych marksmanów jedynie Sneaky był w stanie urwać chociaż jedną grę Kennenem ADC w ostatnim sezonie LCS.

https://www.youtube.com/watch?v=cWIAW7KvvL4

SUPPORT

Support Kennen był wybierany głównie w Korei (chociaż trzeba oddać, że w Europie również próbowano go użyć, jednak bez sukcesów) i radził tam sobe całkiem przyzwoicie. Jako wspierający był wybierany głównie ze względu na niezmiennie świetną synergię z Kalistą, co owocowało tym, że drużyny, które sięgnęły po to nietypowe wsparcie, wygrały 6 z 7 gier w LCK.


 

Obecnie pozostało nam teraz chyba tylko czekać na kolejne zmiany w mecie, które pozwolą nam ujrzeć Pikachu na sterydach również w jungli. I chociaż osobiście nie jestem fanem tej idei, to widząc Morganę i Zyrę powoli wyrabiające sobie w ostatnim patchu pozycję na jungli, czuję, że Kennen też prędzej czy później zawita do lasu.

Następny odcinek

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.