Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nagrody za natychmiastowe reagowanie

Kilka miesięcy temu pojawiły się bany natychmiastowego reagowania, czyli automatyczny system przydzielania dwutygodniowych i stałych banów za obraźliwe słownictwo w ciągu 15 minut od zakończenia rozgrywki. System natychmiastowego reagowania ma dwa zadania – karać toksycznych graczy i pomagać im zmienić swoje zachowanie.

Obecnie naszym celem jest podrasowanie mechanizmów natychmiastowego reagowania. Ograniczenia czatu i gry rankingowej oraz bany za celowe umieranie, nakładane na podstawie waszych raportów dotyczących tego, co jest, a co nie może być akceptowane (a także dzięki odrobinie ciężkiej pracy z naszej strony), będą wchodzić w życie w ciągu 15 minut od zakończenia rozgrywki. Oprócz wymienionych ulepszeń, postanowiliśmy przenieść karty resocjalizacyjne do klienta, a takżenagradzać graczy zachowujących się w pozytywny sposób, korzystając ze specjalnej letniej ikony.

Karty resocjalizacyjne w kliencie gry

Do tej pory karty resocjalizacyjne wysyłane były graczom drogą mailową. Teraz będą pojawiać się na poziomie klienta i zawierać informacje kontekstowe na temat kary, a także fragment dziennika czatu, który sprawił, że zapadła decyzja o nałożeniu kary na gracza. Dzięki przesunięciu kart resocjalizacyjnych do klienta gracze będą mieć pewność, iż otrzymają informacje, których potrzebują, by lepiej zrozumieć, czemu ich ukarano, i tym samym będą mogli zmienić swoje zachowanie na lepsze. Ponieważ zdecydowana większość was nigdy nie otrzyma karty resocjalizacyjnej, poniżej zobaczycie, jak wygląda:

 

 

Ograniczenia czatu i gry rankingowej

W ramach systemu natychmiastowego reagowania wprowadzono dwutygodniowe i stałe bany, ponieważ negatywne zachowania, za które są one przyznawane (homofobia, rasizm, seksizm, grożenie śmiercią i używanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe), są zarówno powszechnie potępiane przez społeczność graczy, jak i łatwe do zauważenia. Po przeanalizowaniu danych z kilku milionów rozgrywek, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, system natychmiastowego reagowania jest już gotowy. Będzie pomagał graczom zmienić niegroźne, lecz regularnie powtarzające się złe zachowanie, dzięki nakładaniu ograniczeń czatu i gry rankingowej. Oprócz poprawy funkcjonowania systemu, postanowiliśmy też zmodyfikować same ograniczenia, by zachęcić do zmiany zachowania. Dowiedz się więcej na temat tych działań w kontekście forów.

Bany za celowe umieranie

Osoby ginące celowo psują mecze, dlatego gracze dopuszczający się tego zostaną ukarani dwutygodniowymi banami, które mogą przemienić się w stałe, jeśli takie zachowania będą się powtarzać. Za sprawą setek danych, dzienników czatu, a nawet schematów z poprzednich rozgrywek stworzyliśmy system, który rozróżnia celowe umieranie od obrywania od Rivena w kolejce solowej, dlatego nie martw się, gdy nie idzie ci rozgrywka.

Podobnie jak w przypadku innych nowych opcji, pierwsze kilka tysięcy zgłoszonych przypadków zweryfikuje zespół ds. zachowań graczy, by się upewnić, że wszystko działa bez zarzutu.

Pozytywni gracze uzyskają specjalną ikonę

Aby promować pozytywne zachowania podczas meczów, każdy gracz, który przez trzy ostatnie miesiące nie zostanie ukarany ograniczeniami czatu lub gry rankingowej, otrzyma specjalną ikonę przywoływacza . Powinna ona znaleźć się na waszym koncie przed 5.19.

Będziemy czytać wasze komentarze, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.