Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nadchodzi nowy patcher League of Legends

Patcher League of Legends nie ma najlepszej opinii wśród graczy, którzy często narzekają na jego brak stabilności, czy powolne instalowanie nowych aktualizacji.

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy Riot zatem zdecydował się na przygotowanie zupełnie nowej odsłony tego programu, która powinna rozwiązać większość problemów na jakie skarżyli się użytkownicy. Poniżej znaleźć możecie kilka wskazówek związanych z tym tematem przygotowanych przez Riot:Instalowanie nowego programu instalującego patcha
Nie musisz nic robić, żeby zacząć korzystać z instalatora. Stary instalator instaluje patche do nowego instalatora (to bardzo metafizyczne). Gdy zostanie uruchomiony, League automatycznie przeniesie istniejące pliki gry w miejsce, w którym nowy program instalacyjny je znajdzie. Oznacza to, że nie musisz ponownie pobierać gry ani nic w tym stylu.


Proces ten będzie miał miejsce tylko raz i powinien potrwać kilka minut, zależnie od prędkości komputera i tego, od jak dawna League było na nim zainstalowane. Dodatkowo możesz zauważyć, że League będzie zajmować trochę mniej miejsca na dysku po zamianie.
Problemy z patchem
Jeśli nagle zaczniesz mieć problemy z instalacją patcha, sprawdź najpierw ten artykuł. Jeśli porady te nie zadziałają, problemem jest najprawdopodobniej nowy program instalujący patcha. Najpierw sprawdź, czy korzystasz z nowego patchera:


Udaj się do folderu instalacyjnego League of Legends.


Przejdź do folderu „Config” i otwórz plik „LeagueClientSettings.yaml” w edytorze tekstowym takim jak Notatnik.


Znajdź wers „game_patcher_available”. Jeśli wartość obok to „true” — używasz nowego instalatora. W przeciwnym razie korzystasz ze starego.


Jeżeli korzystasz z nowego programu do instalacji patcha i masz problemy z instalacją, spróbuj podążać za następującymi wskazówkami:


Napraw zezwolenia dla plików (tylko dla Windows)


Program instalujący patcha wymaga uprawnień administratora, żeby zainstalować aktualizacje League. Jeśli nie możesz uruchomić League jako administrator, mogą pojawić się problemy z instalacją patcha. Żeby to naprawić, musisz poprosić kogoś, kto może zalogować się do komputera jako administrator, żeby zmienić uprawnienia ścieżki instalacji League. Jak naprawić uprawnienia:


Przejdź do swojego folderu Riot Games (domyślna ścieżka: C:/Riot Games).


Kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze League of Legends i wybierz „Właściwości”.


Przejdź do „Bezpieczeństwo” i kliknij „Edytuj”.


Na górze listy wybierz opcję „Użytkownicy” (lub „Zweryfikowani użytkownicy”, jeśli masz taką opcję).


Upewnij się, że na dole listy masz zaznaczoną opcję „Zmiana” w kolumnie „Zezwalaj”.


Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.


Zatrzymaj stare procesy League (tylko dla Windows)


Czasami stare procesy League pozostają aktywne po zakończeniu gry, powodując problemy z aktualizacją League. Procesy te można zatrzymać z Menedżera zadań:


Zamknij swojego klienta League.


Otwórz Menedżera zadań klikając w menu Start i wpisując „Menedżer zadań”.


Przejdź do zakładki „Szczegóły” na górze. Jeśli nie widzisz takiej zakładki, kliknij najpierw na „Więcej szczegółów”.


Poszukaj wszystkich wpisów na liście pod nazwami „League of Legends.exe”, „LeagueClient.exe”, „LeagueClientUx.exe” i „LeagueClientUxRender.exe”.


Jeśli masz jakiekolwiek z tych nazw, kliknij je prawym przyciskiem myszki i wybierz „Zakończ zadanie”, żeby je przerwać.


Otwórz swojego klienta League i spróbuj zainstalować patcha.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.