Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nadchodzą zmiany związane z “funnelingiem”

Jeden z pracowników Riotu na oficjalnym forum League of Legends zaprezentował kilka potencjalnych zmian, których wydania możemy się spodziewać w przyszłości.

Po pierwsze jeszcze w patchu 8.14 możemy się spodziewać się zmian mających na celu osłabienie taktyki na środkową aleję/junglę znaną jako “funneling”. Konieczność wprowadzenia takiego nerfu argumentuje się  faktem, że taka taktyka zarówno tworzy niezbyt interaktywne linie, a także wywołuje rozmaite i dotychczas nie pojawiające się problemy w balansie. Póki co niestety nie udało się znaleźć rozwiązania, które zarówno  nie wpłynęło by w dużym stopniu na bardziej standardowych taktykach na junglę jak i zmieściło by się objętościowo w zwykłym patchu. W związku z tym w aktualizacji 8.14 wprowadzone zostanie rozwiązanie tymczasowe, które zgodnie z założeniami ma zostać zastąpione właściwymi zmianami w nadchodzącym przedsezonie. Ta tymczasowa zmiana ma polegać na znaczącym zmniejszeniu ilości złota otrzymywanego od minionów na linii w momencie gdy posiadamy przedmiot na junglę pierwszego lub drugiego stopnia, a nasza postać ma najwięcej złota w naszej drużynie.

Najpewniej w kolejnym patchu (8.15) spodziewać możemy się natomiast pewnych nerfów w Conquerorze. Póki co nie wiadomo jednak jak dokładnie będą prezentować się te zmiany, a jedyną informacją jaką o nich posiadamy jest fakt że mają one na celu przywrócić tanków na odpowiednie miejsce.

Dodatkowo w bliżej nieokreślonej przyszłości możemy spodziewać się również pewnych zmian w wyglądzie interfejsu wyboru run, które przynajmniej skupiać będą się na tym jakie runy są zastępowane w momencie gdy zmieniamy naszą drugorzędną ścieżkę.

źródło: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/7tEYw6Ij-quick-gameplay-thoughts-july-11

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.