Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mordekaiser w najnowszym patchu

Najnowsze zmiany w wojownikach zatrząsnęły metą – trzy ze zmienianych postaci (Skarner, Garen i Mordekaiser) uzyskują niesamowite wyniki podczas rozgrywek na SoloQ. Spora część graczy twierdzi, że obecny patch jest jednym z najbardziej niezbalansowanych, a za rogiem czają się mistrzostwa świata. Dzisiaj chciałem pomówić nieco o Mordekaiserze i jego roli w drużynie.

mordekaiser

Na początku przyjrzyjmy się jego statystykom – gdyż te są nie tylko imponujące, ale też … dziwne. Dziwne przede wszystkim dlatego, że naturalna tendencja rozumienia danego championa została w nich zaburzona. Mowa oczywiście o statystyce – Win Ratio w zależności od liczby gier rozegranych danym championem. Jak zauważycie na powyższym obrazku osoby dopiero co sięgające po Mordekaisera mają większą szansę na wygraną. Prawdopodobnie wynika to ze znacznego zmiany gameplayu – osoby, które przyzwyczaiły się do starego Mordekaisera mają zupełnie inny styl gry i inne przyzwyczajenia. Dlatego też – łatwiej zaadoptować jest się nowym osobom, które zaczynają przygodę z Mordem od pustej kartki.

Kolejna interesująca rzecz to % Win Ratio w zależności od minuty gry – po tym jednym wykresie bardzo łatwo jest stwierdzić jak mocny jest Morde w early i jak bardzo drużynom, które go wybierają, brakują w late game stałych obrażeń. Jak pewnie wiecie każdy wybór ma swoją negatywną i pozytywną stronę – wybierając Mordekaisera na bota poświęcamy odrobinę mocy w późnych etapach gry na rzecz dominacji w początkowych fazach.

Jednakże Mordekaiser nie jest wybierany jedynie przez graczy niższych lig – także profesjonalni gracze decydują się na jego wybór. Poniżej znajdziecie Rekklesa, który wręcz spamował grę Mordekaiserem (więcej gier profesjonalistów na Mordekaiserze znajdziecie na stronie: http://www.probuilds.net/champions/Mordekaiser)

View post on imgur.com

Wybierane przedmioty w dużej mierze zależą od gracza. Już na powyższym materiale graficznym widzicie, że itemy w dużej mierze zależą od rozgrywki i gracza. Poniżej znajdziecie szybkie porównanie najczęściej wybieranych przedmiotów i tych, które dają największą szansę na zwycięstwo.

morde_items

Bardzo gorąco zapraszamy do dyskusji – chcemy dowiedzieć się czy według Was zmiany Mordekaisera wyszły na dobre, jak należy go budować i jak nim/przeciwko niemu grać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.