Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mistrzostwa Świata w Paryżu, Londynie, Brukseli i Berlinie

Odliczaliśmy dni do momentu, w którym mogliśmy podzielić się z wami informacjami na temat przystanków w drodze do finału. Zarezerwowaliśmy już miejsca i z radością ogłaszamy miasta, które będą gospodarzami mistrzostw!

Tej jesieni mistrzostwa świata zawitają do Paryża, Londynu i Brukseli na fazy grupowe, ćwierć- i półfinały, a następnie trafią do Berlina, gdzie pozostałe dwie drużyny zmierzą się w walce podczas finału.

Naszą podróż zaczniemy od fazy grupowej, która potrwa dwa tygodnie w Paryżu w Le Dock Pullman. Wraz z zakwalifikowanymi drużynami udamy się do Londynu na ćwierćfinały, które odbędą się na Wembley Arena ─ miejscu, w którym odbyło się LCS 2014. Gdy na placu boju pozostaną cztery najlepsze drużyny, skierujemy się do Brukseli na półfinały, które odbędą się w Brussels Expo, a następnie pojedziemy na finałowe starcie do Berlina do Mercedes-Benz Arena (obecnie O2 Arena) ─ stolicy europejskiego LCS.

Wybranie miejsc do mistrzostw świata 2015 było skomplikowanym i długim procesem. Poszukiwania rozpoczęliśmy ponad rok temu, szukając miejsc i miast, które umożliwią stworzenie imprezy, która na długo pozostanie w pamięci widzów i graczy oglądających wydarzenie z domu. W przypadku Paryża i Londynu cieszymy się z powrotu do miast, które pomogły nam zorganizować mecz All-Star i LCS w 2014 roku. Nie możemy się też doczekać sprowadzania po raz pierwszy rozgrywek na najwyższym poziomie do Brukseli oraz dostarczenia fanom z Europy Zachodnie e-sportowej akcji na żywo.

Berlin był wspaniały dla europejskiego LCS 2015. Wybraliśmy właśnie to miejsce na finał mistrzostw świata, aby pokazać to wyjątkowe miasto oraz jego e-sportową społeczność. Nie możemy się doczekać powitania fanów z całej Europy oraz innych regionów na tym ostatecznym starciu, a także jesteśmy podekscytowani w oczekiwaniu na rozpoczęcie finału sezonu 2015, który będzie świętem oddania oraz umiejętności zawodowców i drużyn.

Wiemy, że nie uda nam się zawitać w naszej podróży do każdego miejsca, na które liczyli fani. Uważamy się za szczęściarzy, gdyż tak wiele Europejczyków chce, żebyśmy odwiedzili ich miasto. Nie możemy się doczekać dostarczenia wam więcej akcji na żywo dzięki naszym europejskim finałom wiosennego splitu w Madrycie oraz kolejnym letnim finałom na zakończenie sezonu LCS.Oto pełen harmonogram. W ciągu kilku następnych tygodni udostępnimy informacje o biletach, więc zaglądajcie na stronę Lolesports, z której dowiecie się, jak wziąć udział w mistrzostwach na żywo pod koniec roku!

Fazy grupowe: 1-4 października i 8-11 października ─ Le Dock Pullman, Paryż

Ćwierćfinały: 15-18 października ─ SSE Arena Wembley, Londyn

Półfinały: 24-25 października ─ Brussels Expo, Bruksela

Finały: 31 października ─ Mercedes-Benz Area (wcześniej O2 Arena, Berlin) – halloweenowy kostium opcjonalny

Do zobaczenia w Europie!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.