Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mid-Season Invitational – dzień 1

Doczekaliśmy się. Turniej Mid-Season Invitational nazywany też Małymi Mistrzostwami Świata rozpoczął się, a o zwycięstwo walczą koreański SK Telecom T1, chińskie Edward Gaming, amerykański Team SoloMid, europejski Fnatic, tajwański AHQ e-Sports Club oraz turecki Besiktas eSports Club.

Pierwszy dzień zawodów zdecydowanie nie było pozbawiony emocji, a kibice mogli obejrzeć kilka, nie zawsze przyjemnych, niespodzianek. Od mocnego akceptu rywalizację rozpoczęli Koreańczycy z SKT T1, pokonując kolejno Besiktas, Edward Gaming oraz Team SoloMid. Zaskakuje przede wszystkim jednostronność tych pojedynków, bowiem żaden z rywali nie potrafił przeciwstawić się koreańskiej machinie i spotkania kończyły się zdecydowanie zbyt szybko…

Drugi kandydat do zwycięstwa, czyli chińskie Edward Gaming, które miało wreszcie przerwać dominację koreańskich drużyn w zawodach tej rangi niestety zawiodło w potyczce z SKT, którą, pomimo dobrego początku, chińska ekipa przegrała dość łatwo. W drugim meczu EDG jednak zgodnie z oczekiwaniami rozprawiło się z Tajwańczykami z AHQ.

Co ciekawe było to jedyna porażka AHQ pierwszego dnia. W dwóch pozostałych meczach drużyna ta bez większych problemów pokonała outsidera turnieju – Besiktas, a także… pokonała Fnatic. I dokonała tego w naprawdę dobrym stylu. Być może Fnatic było zdekoncentrowane po pierwszej grze, w której nie dało szans TSM-owi? Ten mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando YellowStaR-a i spółki, a wybór Cassiopei na górną aleję przez Huniego wydawał się całkowicie zaskoczyć rywali z Ameryki, którzy przyjechali do Tallahasassee walczyć o najwyższe cele. Tymczasem po pierwszym dniu legitymowali się oni nie najlepszym bilansem 1-2, przy czym jedyna wygrana Bjergsena i spółki nie miała wielkiej wartości ze względu na fakt, że przeciwnikiem w tym starciu był Besiktas…

Za nami już także drugi dzień turnieju, który odbył się tej nocy. Zapraszamy na powtórki przygotowane przez How2winTV, które rozpoczną się o godz. 18.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.