Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mamy zwycięzcę IEM Cologne!

Po długiej, wyczerpującej, pełnej emocji i zwrotów akcji serii dowiedzieliśmy się już, która drużyna spośród zaproszonych okazała się tą najlepszą. Czy były to czarne konie z Korei pod banderą EVER? A może chińskie Qiao Gu po przebyciu długiej drogi od ćwierćfinałów sięgnęło po trofeum?

Wyniki spotkań
Na początku Qiao Gu kompletnie zdeklasowało oponentów, a tym tak bardzo nie spodobał się wybór sorakaSoraki na supporcie, że w pozostałych grach ją już zbanowali. Za drugim razem QG ponownie zdominowało wczesną i środkową fazę rozgrywki, jednak swej przewagi kompletnie nie wykorzystało, co pozwoliło rywalom na nadgonienie strat i wyrównanie wyniku. Trzecia gra była bardzo podobna do drugiej, nawet pod względem wybranych bohaterów, co przełożyło się także na identyczny rezultat. W czwartej potyczce do TnT i spółki dotarło wreszcie, jakie błędy cały czas popełniali, dzięki czemu doprowadzili do remisu i wszystko zależało od walki numer pięć. Ta z kolei należała do najbardziej wyrównanych z całej serii, lecz po raz kolejny, dzięki mądrze zbudowanej kompozycji opartej na późniejsze fazy gry, wygrał team EVER, pokonując ostatecznie Chińczyków 3-2.

QGQiao-Gu10300px-Ever_LogoEVERMVP: Doinb (QG)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

EVER300px-Ever_Logo11Qiao-GuQGMVP: Loken (EVER)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

QGQiao-Gu12300px-Ever_LogoEVERMVP: Loken (EVER)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

EVER300px-Ever_Logo22Qiao-GuQGMVP: Swift (QG)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

EVER300px-Ever_Logo32Qiao-GuQGMVP: Athena (EVER)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Podsumowanie
Zwycięzca może być tylko jeden i zostali nim podopieczni organizacji EVER, osiągając to po długiej i wyczerpującej walce, zarówno z H2K, jak i QG Reapers. Gratulujemy!

iemiem
Intel Extreme Masters Cologne

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.