Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Lustboy przeniesie się do NA/EU LCS?

Ham “Lustboy” Jank-Sik jest byłym graczem CJ Entus Blaze. Przez ostatnie (niemal) półtora roku pełnił w tym zespole rolę supporta, ale niedawno został zmuszony do opuszczenia drużyny. Od tego czasu pozostaje wolnym zawodnikiem i wszystko wskazuje na to, że szuka nowej formacji.

Wszyscy wiemy jak duża konkurencja panuje w Korei, więc istnieje dość duża możliwość, że Lustboy pójdzie śladem Serapha i Heliosa i przeniesie się na zachód. Sam zawodnik zdaje się ostrożnie potwierdzać ten sensacyjny transfer poprzez Twittera.

PrzechwytywaniePóki co tajemnicą pozostaje do jakiej drużyny miałby dołączyć doświadczony support. Analizując sytuację jedynym zespołem z Europy, który mógłby zatrudnić tego zawodnika wydaje się Supa Hot Crew, które niedawno zatrudniło koreańskiego trenera i analityka gier. Z drugiej strony SHC przed rozpoczęciem letniego splitu zmieniło także wspierającego, więc nie wiadomo jak gracze zapatrywaliby się na kolejną podmianę w składzie.

Dużo bardziej prawdopodobny wydaje się sprawdzony kierunek amerykański. Teoretycznie najbardziej podatne na zmiany powinny być zespoły z dołu tabeli, jednak nie wydaje się, żeby Curse czy Complexity przystało na zmianę supporta. Pierwszy zespół niedawno zatrudnił powszechnie uważanego za najlepszego amerykańskiej wspierającego Xpeciala, w drugim zaś sytuacja jest dość skomplikowana. Complexity jest dość specyficznym zespołem, który nie lubi robić zmian w rosterze, ponadto dom Bubbaduba jest gaming housem drużyny, więc zawodnicy raczej nie będą skłonni do wymiany tego gracza.

Najpoważniejszym kandydatem pozostaje formacja Evil Geniuses. Krepo nieraz wspominał, że nie jest nietykalny i jeśli tego będzie potrzebowała drużyna to sam zejdzie ze sceny, a występy formacji nadal nie są satysfakcjonujące. W tym kierunku przemawiałaby również znajomość Lustboya z nowym dżunglerem EG – Heliosem. Czy jednak były support CJ Entus zdecyduje się dołączyć do drużyny, która ma obecnie bliżej do walki o utrzymanie, aniżeli szczytu tabeli?

Wymaganie walki o czołowe miejsca spełnia natomiast TSM. Locodoco często wspominał, że Lustboy jest jednym z jego najlepszych kolegów. Może więc nowy trener Team SoloMidu ściągnie swojego znajomego do pomocy w walce o tytuł najlepszej drużyny w Ameryce? Tutaj jednak sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku SHC. Zespół Reginalda niedawno wymienił supporta, a Gleebglarbu miał być inwestycją w przyszłość, ponadto nowy wspierający z każdym tygodniem prezentuje się coraz lepiej. Jak postąpi w tej sytuacji Regi?

Niewątpliwe trzeba przyznać, że wymiana zawodnika w środku sezonu jest dość ryzykownym posunięciem. Czy któryś zespół zdecyduje się na ten krok? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.