Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LPL powiększa się do 12 zespołów

Żeby nagrodzić mnogość niesamowicie utalentowanych zespołów występujących w LoL Secondary Pro League (chiński odpowiednik Challenger Series) Tencent postanowiło rozszerzyć format LPL do 12 zespołów w 2015 roku. 

Tego lata, World Elite Academy, drużyna, która zdominowała rozgrywki LoL Secondary Pro League, dołączy do LPL wraz z zespołem Young Glory. Formacje te zastąpią Energy Peacemaker oraz Positive Energy (w myśl wprowadzonych niedawno zasad, bez przeprowadzania dodatkowych spotkań). Young Glory i World Elite Academy będą miały szansę zaprezentować swoje umiejętności już 14 czerwca, kiedy to rozpocznie się kolejna edycja chińskiej odmiany LCS – LoL Pro League (LPL).

Jednak od 2015 roku w LPL ma występować już 12 drużyn. Chińczycy wymyślili dość skomplikowany sposób przeprowadzenia tej reformy, która nagradza zespoły występujące w LSPL, a jednocześnie daje kolejną szansę najsłabszym formacjom z LPL. W myśl tej idei w kolejnym splicie do najwyższej klasy rozgrywkowej ponownie awansują dwie najlepsze drużyny LSPL, a pozostałe zespoły z chińskiego Challenger Series zmierzą się wraz z dwoma najsłabszymi formacjami LPL w turnieju kwalifikacyjnym. Ten wyłoni cztery kolejne zespoły, które dołączą do LoL Pro League.

To jednak nie koniec zmian mających promować utalentowanych pretendentów. Także nagroda pieniężna dla najlepszego zespołu LSPL została zwiększona z 100 000 ¥ do 200 000 ¥ (w przeliczeniu z ok. 50 000 zł do 100 000 zł). Wszystkie te działania mają jeszcze wspomóc już i tak bardzo dynamicznie rozwijającą się scenę e-sportową w Chinach.

Czy uważacie, że Europa i Ameryka powinny pójść w tym samym kierunku? A może najlepszym jest koreański system albo to europejskie i amerykańskie rozgrywki mają najwłaściwszy format? Swoje zdanie przedstawcie w komentarzach.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.