Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Lista artykułów

Lista najważniejszych artykułów na How2Win, które poprawią Twoje umiejętności i pomogą Ci się wznieść na wyżyny skilla. Dzięki nim nie tylko zwiększysz swoje umiejętności, ale dodatkowo poznasz wiele dodatkowych informacji o League of Legends. Polecamy używanie funkcji wyszukaj aby znaleźć interesujący Cię artykuł (dodaliśmy specjalne tagi, aby ułatwić Wam wyszukiwanie).

ZdjęcieLinkTagiOpis
Faza linii – mega poradnik League of Legendsmegaporadnik, faza linii, laning phase, wardowanie, strategia, taktyka, freeze, zamrażanie linii, jak grać, jak wyjść z elo hell, elo hellNajobszerniejszy poradnik o fazie linii jaka widziała polska społeczność – lektura do której będziesz wracać, aby za każdym razem uczyć się czegoś nowego. Wspaniały zbiór porad, które nauczą Cię jak zyskać przewagę się we wczesnych etapach gry. Drodzy czytelnicy przedstawiamy: Faza linii – poradnik
Historia mety w League of Legendshistoria, tank meta, bruiser meta, league of legends beta, sezon 3, finały lol, mistrzostwa świata, azubu,Przekrój przez historię Ligi ze wszystkimi trendami, które wystąpiły od początku jej istnienia. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto nie grał od czasów wczesnej bety.
Poznaj reguły zwycięstwa – taktyka jednego bohateramain, how to main, jedna postać, najlepsza postać, jak mainować, mainowanie,Różnorodność postaci w League pozwala każdemu graczowi znaleźć coś dla siebie. Przedstawiamy zalety wynikające z poświęcenia całego swojego czasu jednemu bohaterowi i opanowania go do perfekcji.
3478 AP – czyli co by było, gdyby pasywy przedmiotów nie były unikalnethe black cleaver, czarny tasak, black cleaver stack, unique passive, pasyw unikalny,Na początku sezonu 3 ogromną popularność zdobył Black Cleaver, który budowany był przez prawie każdego AD zabójcę. Posiadanie 3 Tasaków na jednej postaci było niczym nadzwyczajnym - sposobem na balans było uczynienie nakładanej redukcji pancerza unikalną. W grze jest wiele przedmiotów, które od stanu "Riot chyba oszalał" dzieli niełączenie się biernych efektów lub statystyk. Puśmy wodze fantazji i zastanówmy się, co byłoby, gdybyśmy ominęli tę przeszkodę.
Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?kassadin, counter kassadin, kontra kassadin, jak grać na kassadina, championselect kassadin,W dzieciństwie odważniejsi koledzy straszyli młodszych Buką. Świat się jednak zmienił, a przerażenie dzisiejszej młodzieży wzbudza postać LoLa (która tak przy okazji jest na swój sposób podobna do stwora z Muminków). Na dźwięk słowa "Kassssadin" każdy dostaje ciarek. Może i sytuacja jest trochę przerysowana, jednak jest on tak często banowany, że mało kto dokładnie wie, jak przeciw niemu grać, czy nieopatrznie oddamy go przeciwnikom. Dzięki nam nie będziecie zaskoczeni.
Jak kontrować Mundomundo, how to counter mundo, mundo ignite, mundo ulti, kontrowanie mundo, jak kontrować mundo, jak zabić mundo, mundo unkillable,Mundo jest przykładem postaci zaprojektowanej w "starym stylu", czyli posiadającej niezbyt skomplikowane umiejętności, ale nadrabiającej wysokimi statystykami. Przedmioty budowane na nim są czysto defensywne i nie ma się czemu dziwić, ponieważ nie posiada on żadnych przeliczników. Warto dowiedzieć się, jak poradzić sobie z nim zanim stanie się niezabijalną maszyną do wyciskania łez przeciwników.
Kompozycje bot lane: Lucian + Threshthresh lucian, best duo lanes, najlepsze kompozycje, kompozycje na bota, bot lane postacie, postacie na bota, lucian thresh combo, latern lucian, thresh murzynWedług historii obu postaci są oni śmiertelnymi wrogami, jednak na Polach Sprawiedliwości wszelkie grzechy przeszłości nie mają znaczenia. Posiadana przez nich synergia i troszeczkę zawyżone statystyki sprawiają, że ramię w ramię sieją terror na dolnej alei. Linia z ogromnym potencjałem ofensywnym i wyjątkowych możliwościach, potężna w każdej fazie gry.
Kompozycje bot lane: Vayne + Namivayne nami, vayne nami bot lane, support dla vayne, ad carry dla nami, najlepsze combo bot lane, kompozycje, dolna linia vayne, jak grać vayne namiMimo, że żadna z tych postaci nie jest obecnie w ścisłej czołówce tier listy w swojej kategorii, to połączenie ma tyle potencjału, co Chińczycy ryżu. Przy odrobinie synergii kompozycja może zdziałać cuda w każdej fazie gry i pozwala na wygranie większości rozgrywek rankingowych. Jedyną wadą, która ogranicza wykorzystanie tych bohaterów są trudności mechaniczne, ale nikomu nie zaszkodzi małe urozmaicenie od czasu do czasu.
12 zasad poprawiania lane phaselaning phase, lane phase, faza linii, jak lanować, jak lejnować, jak grać na linii, bot lane, mid lane, top laneFaza linii - tutaj zaczyna się każda gra, a jeśli rozegramy początek w zły sposób, to również tutaj nasz mecz się zakończy. Dobrze rozegrana linia gwarantuje nam wspaniały start w późniejsze fazy gry - wystarczy jedynie zauważyć i wykorzystać pojawiające się okazje. Wspominamy również o rzeczach, które często przychodzą nam automatycznie i się nad nimi specjalnie nie zastanawiamy (jak last hity), a warto byłoby poświęcić im chwilę.
Sekrety Elo Boostinguelo boosting, how to raise division, jak grać lepiej, improving lol, better player, jak być lepszym,Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak właściwie działają osoby wbijające dywizje za pieniądze? Sam proceder jest nielegalny, jednak warto przybliżyć sobie stosowane przez nich techniki (co jest w pełni dozwolone). Widząc podejrzane duo w przeciwnym składzie będziesz wiedzieć, czego się spodziewać i jak temu przeciwdziałać. Naprawdę interesująca lektura dla osób zainteresowanych strategiami i analitycznym podejściem do gry.
W 7 dni do diamentudiamond, jak wbić diament, diament wbijanie, jak zdobyć diament, high elo, jak się wybićJeśli spodziewałeś się zwyczajnej listy kroków, z której nic nie pozostanie w Twojej głowie, to muszę Cię zasmucić. "W 7 dni do diamentu" jest bardzo przystępnie opisaną ścieżką, którą należy podążać na szczyt rankingu. Nie zostań zwiedzony przez pierwsze wrażenie - opisywanych aspektów gry na pewno nie opanowałeś w takim stopniu, że nie dowiesz się od nas nic nowego, czego nie mógłbyś zastosować do poprawy wyników!
Z mechaniką za pan bratmechanics, mechanika, fizyka lol, jak działa lol, hitbox, minion collision, kolizja jednostek, unit collision, outplay, minion block, unit blockWystępujące często sytuacje, gdy ktoś z przeciwnej drużyny pisze Ci "ur a god, such outplay", są najprawdopodobniej znakiem, że jesteś utalentowany mechanicznie. Oczywiście szybki czas reakcji i dobra klawiatura nie są jedynymi czynnikami wpływającymi na sukces - potrzebna jest podpora w formie wiedzy o fizyce gry i innych szczegółach, których nie dowiesz się po kilku grach.
Bądź egoistą!egoizm, jak się wybić, wbijanie dywizji, wbijanie ligi, jak grać lepiej, lepszy grać, soloq, granie samemu, dlaczego duoq, co to duoq, how to be a fagetCzłowiek jest stworzeniem towarzyskim, a empatia to jedna z najważniejszych cech charakteryzujących osobę moralną. Warto się zastanowić, czy przeciwstawiając się ludzkim odruchom nie zyskamy wiele na Polach Sprawiedliwości. Dowiedz się, dlaczego warto kierować się rozsądkiem i instynktem gracza, a nie emocjami - może to inni ograniczają Twoje możliwości awansu?
Sztuka roamingu, czyli sposób na carry’owanieroaming, how to roam, how to roaming, roamowanie, mobliność, mobility, how to gank, gankowanie, jak carrować, how to carry, jak wygrać, postacie do roamowaniaSummoner's Rift to nie ośrodek wypoczynkowy, ale pole nieustannej walki - nie ma tutaj miejsca na bierne przypatrywanie się, jak wrogowie obniżają Twoje szanse na wygraną. Większość graczy nawet nie wie, jak dokładnie korzystać z mapy i innych sygnałów dawanych im przez drużynę, co drastycznie ułatwi Ci poruszanie się niepostrzeżenie między liniami. Zanim postanowisz wyruszyć w drogę, dokładnie zapoznaj się z naszym artykułem. Inaczej tylko sobie zaszkodzisz.
Kontrowanie rywala, a kompozycja drużynycounterpicks, how to counter, kontrowanie, konter picki, jak kontrować, kassadin karthus, budowanie drużyny, wygrywanie laning phase, faza linii kontrySkuteczność kontr nie została potwierdzona naukowo, chociaż faktem jest, że część osób stosuje je, z większym bądź mniejszym powodzeniem. Ograniczanie swojego wyboru bazując jedynie na jego wynikach w starciu z konkretnym przeciwnikiem jest co najmniej nierozważne. Czy zyskanie jednej przewagi kosztem utworzenia słabości jest "worth"?
Historia Opekowatości: Jaxjax, how to beat jax, jax old days, stary jax, jax pentakill, zabijanie jax, film jax, rework jax, jax przed zmianami, jax prerework, reworked jax, jax history, jax changesDowiedz się więcej o czasach świetności Jaxa - czasach w których siał on powszechny postrach i był niemalże niemożliwy do wybrania. Przeczytaj o unikaniu ataków wież (a nawet fontanny!), unikalnej mechanice uników oraz co by się stało, gdyby Jaxa wyposażyć w prawdziwą broń.
Jak skutecznie gankować?how to gank, ganking, gank, jak gankować, gankowanie, skuteczny gank, how to play jungle, dobry jungler, jak gankują prosiDobrego junglera charakteryzuje wiele cech. Jak jednak spośród wielu dostępnych informacji wyselekcjonować te najbardziej wartościowe i bazując na nich dokonywać wyborów? Skuteczne ganki to klucz do sukcesu w lesie, ponieważ nierozważne działanie może doprowadzić do przekazania double buffa w ręce przeciwników
Złap Teemo!killing teemo, tryb gry, nowy tryb gry, aram, custom, custom modes, tryby gry, normal, zabijanie teemo, berek lol, premadeSzukasz odskoczni od rankedów i chciałbyś spróbować czegoś nietypowego w gronie zaufanych przyjaciół? Jeśli spełniasz ten warunek i dodatkowo uwielbiasz mordować Teemo, to właśnie znalazłeś coś dla siebie. Opis niestandardowego trybu gry, który może za kilka miesięcy nie będzie aż tak "niestandardowy".
Analiza kompozycji niezawierającej AD Carrykompozycja bez ad carry, granie bez ad carry, nietypowe strategie,Raz na jakiś czas kazdy powinien oderwać się od mety i zagrać czymś niekonwencjonalnym. Nietypowe strategie nie zawsze są wyraźnie lepsze od klasycznych odpowiedników, ale mają ogromną przewagę w postaci zaskoczenia. W tym przypadku omawiamy kompozycje, które nie mają w swoich szeregach AD carry, co jest na pewno rzadko spotykane i niewielu graczy będzie potrafiło odpowiednio zareagować.
Popularność championów na przestrzeni czasustatystyki, popularność postaci, champions popularity, jak popularne są postacieCzy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Amumu jest popularniejszy na Śląsku czy w Warszawie? Warto raz na jakiś czas oderwać się od grania i spojrzeć na LoLa z troszkę innej strony - strony statystyk.
Strategia z potrójnym Smitem by AZB TPAsmite, fiddlesticks, nidalee, triple smite, tpa, taipei assasins, azjaPołudniowoazjatyckie zespoły są znacznie bardziej śmiałe i chętniej stosują niestandardowe kompozycje, wyskorzystując element zaskoczenia. Opisywana strategia oparta była na starej wersji smite'a, jednak spokojnie można "przełożyć" ją na sezon 4 - mniejszy czas odnowienia oznacza większe możliwości kontroli mapy.
Kontrowanie Zedazed, kontra zed, jak grać na zeda,Czasy świetności Zeda już dawno minęły, jednak kierowany przez wprawnego gracza wciąż stanowi śmiertelne zagrożenie. Jest to postać o ogromnym potencjale, jednak można w pewien sposób przeciwdziałać rozwinięciu pełni jego możliwości; wcale nie jesteśmy zmuszeni do wcielenia Kayle do naszej kompozycji, a nawet jeśli, to nie jedynie ze względu na jej ulti.
Gra w drużynie – Czemu morale są tak ważne?morale, drużyna, teamplay, kapitan, jak być kapitanem, dowodzenie, call maker, shotmakerOd zawsze w wojskowości wysokie morale ogrywały podobną rolę, co odpowiednie uzbrojenie czy też wyszkolenie. Identycznie jest na wirtualnym polu bitwy, gdy mając przewagę w złocie możesz przegrać przez brak zorganizowania. Drużynę należy traktować jak organizm złożony z 5 organów, a "choroba" jednego oznacza problemy dla innych.
Meta: jedyna słuszna strategia, czy instynkt stadny?meta, metagame, metagolem, styl gry, sposób gryWychowuje, nadaje kierunek rozwoju, ale jednocześnie zabija indywidualność i wzbudza spory. Mowa o "mecie", czyli niepisanej umowie społecznej, modzie na dany sposób grania i wykorzystanie pewnych postaci. To, czy dasz się porwać przez tłum, czy postawisz na samodzielną ocenę, co jest mocne/słabe zależy tylko od Ciebie - racz nam jednak pomóc podjąć Ci decyzję.
Historia supportowania wg Elendixasupport, supporting, historia, history, supportowanieDzieje tej najmniej docenianej pozycji były dosyć burzliwe. Ostatni sezon przyniósł prawdziwą rewolucję w standardzie grania "postaciami wsparcia" - jednak jak wiele pamiętacie z tego, co było przedtem? Zapraszamy w podróż w przeszłość razem z Elendixem.
Pozycjonowanie w League of Legends cz.1pozycjonowanie, positioning, jak się ustawić, ad carry, pozycjaWłaściwe ustawienie się jest jednym z najważniejszych elementów strategii - w przypadku LoLa odpowiadamy tylko za jedną jednostkę - siebie. Znajdując się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, możemy zapewnić sobie idealną pozycję do użycia naszej kluczowej umiejętności. Jak jednak opanować tę sztukę do perfekcji?
Jak przeszkodzić próbom stealu baronabaron, nashor, secure nashor, baron steal, smite, smite steal, jungle, junglerZabicie barona daje niebanalne profity i wie o tym każdy. Problem jest jednak z zabezpieczeniem tego ważnego buffa. Co jeśli wrogi jungler wykaże się lepszym refleksem niż Twój? Zamiast obwiniać później sojusznika, znacznie lepiej jest zapobiegać - dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przed próbą zabicia Nashora.
Dlaczego X jest nagle OP – zmiany w meciemeta, metagame, metagolem, kassadin, op picks, najlepsze picki, postaćNiektórzy gracze pamiętają obowiązkowe bany na Amumu i Garena. Te czasy już przeminęły, ale pomimo starań zespołu balansującego Riotu nie udało się wyeliminować problemów z niektórymi postaciami. Jedne pojawiają się znikąd (jak Kayle) i na pewien czas dominują scenę, zaś inne są przegięte już od samego wyjścia. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób jest kształtowana meta i co wpływa na jej zmiany?
Nerfy i buffy – czyli o zmianach metynerf, buff, meta, zmiany metyIrelia stała się swoistym męczennikiem, jako postać nieustannie osłabiana. Spadek jej popularności jest spowodowany nie tylko nerfami - zwyczajnie wypadła ona z mety, czyli swoistej mody na sposób gry. Przypadek czy większy plan polityki Riotu?
Support OP, czyli carry’owanie gier w solo Qsupport, how to support, jak grać na bocie, jak supportować, ad carry, wsparcie, jak grać wsparciem, dolna alejaWielu mówi, że grając supportem nie mamy żadnego wpływu na grę. Oczywiście jest to nieprawdą, a samo stwierdzenie wynika z ograniczonej wiedzy o tej pozycji. Granie wsparciem nie jest wcale takie łatwe jakby mogło się wydawać - samo bieganie i leczenie Soraką nie wystarczy. Potrzeba trochę serca, poświęcenia oraz wiedzy - to ostatnie posiądziecie dzięki artykułowi.
„Szósty Zawodnik”, czyli Blaze pushujące do zwycięstwa!the sixth man, szósty zawodnik, freeze, deep freeze, lane freeze, zamrażanie linii, cj entus, blaze, koreańska meta, korean stratsWprowadzenie tej strategii zapewniło CJ Blaze 13 wygranych z rzędu oraz uczyniło ich jednym najlepszych zespołów, jeśli chodzi o zamrażanie linii. "Szósty zawodnik" opiera się na odpowiednim kontrolowaniu fal creepów i wykorzystania ich do swoich celów, bez przejmowania się faktem, że są one kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Spójrz na Ligę od strony niewidocznej dla niewprawionego widza.
AP Carry na bocieap carry, ap bot, dolna aleja, bot lane, cassiopeia bot, bot cassio, nidaleePróba wytknięcia głowy z pociągu na linii "Brąz-Diament" spółki "Meta-game" zwykle kończy się negatywnymi komentarzami reszty naszej drużyny. Dziękujmy zatem graczom, którym nie brakuje odwagi, by w profesjonalnym meczu zastosować taktykę, której skuteczność nie została potwierdzona tysiącami godzin testów. Stosując coś tak nietypowego, jak AP maga zamiast standardowego strzelca można uzyskać wiele korzyści oraz element zaskoczenia.
Roamujący support w loluroam, roaming, support, mobility, taric, alistar, gankCo prawda czasy, gdy w prawie każdej grze nagle z dżungli mógł wybiec Ci roamujący Taric/Alistar minęły, jednak wciąż mamy okazję, by rywale poczuli się jak w kapsule czasu. Gotowi do terroryzowania wrogów mobilnym supportem?
Swap linii w loluswap, lane swap, zamiana linii, 2v1, 1v2, najlepsze postacie na swapa, jak grać 2v1Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby Riot i Valve postanowili zamienić się nadzorem nad swoimi MOBAmi na jeden dzień? Raczej zapanowałby chaos, jednak przy wprawnym zarządzaniu możnaby było osiągnąć ogromne korzyści. Podobnie jest z lane swapem (zamianą linii). Robiona nieświadomie może zaszkodzić - celem tego artykułu jest pozwolenie Wam na osiągnięcie jak najlepszych efektów.
Elementarz ADCadc, marksman, ad carry, strzelec, wyborowy, bot lane, support,Obecna nazwa tej pozycji to strzelec, chociaż wydaje mi się, że dawne "prowadzący" znacznie lepiej oddaje jej naturę. Każdy ludzi zadawać ogromne obrażenia - niestety przy wyborze championa tej klasy małym druczkiem jest napisane, że poziom trudność przekracza ten z innych pozycji. Tekst zapewnia pełne kompendium wiedzy o ADc - dowiesz się tutaj wszystkiego o wyciskaniu łez niemocy z oczu zrozpaczonych rywali.
Dlaczego tylu graczy ciągle siedzi w brązie?elo hell, jak wyjść z elo hell, bycie lepszym, jak się wybić,Odwieczne pytanie - jak stać się lepszym - zadawali sobie już nasi potomkowie z Epoki Brązu (przypadek?). Chociaż co właściwie utrzymuje tak wielu graczy na dolnych szczeblach rankingu? Na pewno jest to kwestia mentalności oraz przywiązywanie zbyt wielkiej (lub zbyt małej!) wagi do punktów rankingu. Są również inne przyczyny - jeśliś ciekaw, to już wiesz, z jakim artykułem spędzić następne kilkanaście minut.
Okiem supporta: Pasywnie czy agresywniepassive, aggresive, agresja, pasywny, styl gry, support, bot lane, dolna alejaZwrot "passive aggresive" na stałe zadomowił się w encyklopedii lolowych memów, mimo że porusza bardzo ważną kwestię, a mianowicie styl gry. Zarówno defensywny jak i przeciwny mu ofensywny mają swoje wady i zalety; zaś stosowane w odpowiednich proporcjach zapewnią dobrobyt na linii, a Twój AD carry będzie wycierał pieniędzmi łzy szczęścia.
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.