Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Linak i Rayt3ch pozbawieni możliwości gry w LCS

Być może niektórzy z Was pamiętają, gdy jakiś czas temu Riot zbanował kilku profesjonalnych graczy, którzy nagminnie łamali Kodeks Przywoływacza. Wielu z nich otrzymało stałą blokadę na konto lub zakaz uczestnictwa w LCSach. Chociaż minął rok od tych wydarzeń, Riot nie spoczywa na laurach i weryfikuje swoje wcześniejsze postanowienia co do zachowania graczy.

W wyniku weryfikacji dwaj europejscy gracze, Simon “Rayt3ch” Näslund oraz Damien “Linak” Lorthios otrzymali bany na większe turnieje w 4 sezonie – zawieszenie obejmuje 2014 Season Spring Promotion Tournament oraz LCS (na okres roku). Obaj otrzymywali raport średnio co piątą grę. Co gorsza – Linak otrzymał perma bana na dwóch smurfach z pięciu, lecz na każdym z używanych kont był wielokrotnie zgłaszany do Trybunału.

Jeśli obaj poprawią swoje zachowanie, będą mogli uczestniczyć na scenie turniejowej najwcześniej w sezonie piątym – w innym wypadku kara może ulec wydłużeniu.

Ponadto dwaj gracze, którzy zostali zablokowani na sezon trzeci: Christian “IWillDominate” Rivera oraz Ilyas “ShookL2” Hartsema otrzymują odwołanie od zawieszenia, dzięki czemu mogą brać udział w sezonie czwartym.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.