Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Legendarny support wznowi karierę w sezonie 2020?

Fanom e-sportowej sceny League of Legends raczej nie trzeba przedstawiać postaci Bory “YellOwStaR” Kima, czyli wręcz legendarnego supporta, który najbardziej kojarzony jest ze swoich wieloletnich występów w barwach Fnatic.

Francuz zakończył swoją karierę profesjonalnego gracza pod koniec sezonu 2016, pozostając jednak na e-sportowej scenie League of Legends w roli trenera takich drużyn jak Paris Saint Germain czy Team LDLC. Wydawałoby się, że w takim kierunku będzie rozwijać się jego dalsza kariera, a przynajmniej tak wydawało się do dnia dzisiejszego. Dzisiaj bowiem YellOwStaR zamieścił na swoim koncie na Twitterze, w którym stawia on wyzwanie swoim obserwującym – 10 tysięcy zebranych podań dalej owego wpisu skutkować ma powrotem Kima do roli gracza w sezonie 2020. Oczywiście zaskoczeniem raczje nie może być fakt, że społeczność League of Legends zmobilizowała się i szybko zrealizowała postawiony przed nią cel.

Póki co nie wiadomo co dokładnie zawodnik miał przez to na myśli, jednak wydaje się że samo opublikowanie tego typu wpisu jednoznacznie wskazuje na to, że coś jest w tym temacie na rzeczy. Nie wiadomo jednak czy YellOwStaRowi chodzi o całkowite wznowienie swojej kariery e-sportowego zawodnika, co oczywiście wydaje się być pierwszym skojarzeniem po zobaczeniu tego typu wpisu, czy może raczej powróci on do roli zawodnika tylko w ramach jakiegoś jednorazowego wydarzenia, jak to w przeszłości miało miejsce w przypadku wielu innych popularnych byłych zawodników.

Sam wpis szybko zapoczątkował również dyskusję na ile w ogóle ewentualny powrót Kima do roli profesjonalnego gracza ma właściwie sens. Wielu fanów zwraca uwagę na fakt, że już w 2016 roku, pod koniec swojej zawodniczej kariery, YellOwStaR zdawał się odstawać pod względem czysto mechanicznym od najlepszych zawodników występujących na jego pozycji, a trzy letnia przerwa od występów na scenie raczej w tej kwestii nie pomogła. Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od tego na jaki poziom rozgrywkowy miałby ewentualnie powrócić ów zawodnik – bo o ile można mieć wątpliwości czy poradziłby on sobie przykładowo w takim LEC, o tyle że jego doświadczenie i wiedza o grze mogłaby okazać się niezwykle cennym atutem dla wielu zespołów występujących w regionalnych ligach.

źródło: =https://twitter.com/YellOwStaRL0L/status/1189227583986163712?s=19

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.