Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

League of Legends i wykształceniu nie po drodze

Niecały tydzień temu Team Curse ogłosiło swój nowy skład w którym Pobelter miał pełnić rolę midlanera. Młody Amerykanin nie zagrzał miejsca w składzie drużyny Saintviciousa na długo. Jak dziś mogliśmy przeczytać na jego twitterze, został usunięty z zespołu ze względu na to, że nadal chciał kontynuować swoją edukacje:

Tłumacząc na polski: jego koledzy z drużyny byli zaniepokojeni tym, że ich nowy midder ze względu na szkołę mógłby nie poświęcać wystarczającego czasu potrzebnego na treningi/analizę gry.Pobelter byłby najmłodszym uczestnikiem nadchodzącego 4. sezonu w Ameryce Północnej (jeżeli cały czas pozostałby w składzie). Na scenie jest już od samej bety, ale był “wiecznie” za młody na to, by rywalizować na profesjonalnym poziomie – ot, amerykańska wersja Rekklesa. Teraz, kiedy wreszcie ukończył 17 lat i mógłby regulaminowo grać w LCS, jego zespół nie pozwolił mu kontynuować edukacji i grać w pierwszym składzie zespołu jednocześnie.

Decyzja Curse nie należy do kontrowersyjnych. Zawód pro gamera jest bardzo wymagający pod względem czasowym i dla przykładu – żaden z uczestników zakończonych niedawno World Championships nie kontynuował swej edukacji będąc równocześnie zawodowym graczem.

Jak na razie nie ma żadnych plotek o tym, kto mógłby zostać nowym mid lanerem zespołu. Prawdopodobnie ich tymczasowym zastępstwem na tej pozycji (przynajmniej na czas trwania ligi North American Challanger League) będzie ich były midder – Nyjacky.

Team Curse:

USAVoyboyJoe EsfahaniTop
USAIWillDominateChristian RiveraJungle
USAAphromooZaqueri BlackAD
USAZekentGeorge LiuSupport
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.