Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS z 10 zespołami? – rozważania Riotu

Riot zastanawia się nad wprowadzeniem w życie pomysłu polegającego na poszerzeniu zarówno europejskiej jak i amerykańskiej wersji LCS z 8 do 10 drużyn. Poniżej znajdziecie przetłumaczony post Nicka Allena, w którym znajdziecie więcej szczegółów dotyczących tego pomysłu.

Witajcie,

Jestem Nick Allen, League Operations Manager w Riocie i chcę wam dzisiaj przedstawić nową blog-serię, prowadzoną przez nasz e-sportowy team, w której będziemy chcieli wyjaśniać co stoi za naszymi decyzjami. Żeby rozpocząć tę serię z “wysokiego c”, chce się z wami podzielić pomysłem na jedną ze zmian, która jest rozważana w kontekście nadchodzącego sezonu 2015. Nie mogę wam obiecać, że zmiana ta z pewnością zostanie wprowadzona jednak wiedzcie, że znajduje się ona na naszym radarze.

Zastanawiamy się czy w sezonie 2015 nie powiększyć puli zespołów zarówno w europejskich, jak i amerykańskich LCSach do 10. Jest to przez nas rozważane z kilku powodów:

  • Skrócone splity, które pozwolą na dłuższe i bardziej ekscytujące playoffy.
  • Jednolity terminarz bez żadnych superweeków.
  • Większa różnorodność graczy i matchupów teamowych.
  • Optymalizacja playoffów.

Jednym z głównych powodów, jest chęć stworzenia ligi, która będzie przepełniona akcją, a przez to stanie się bardziej strawna dla widzów. Będziemy w stanie zaprojektować sezon w taki sposób, aby zawierał on większą różnorodność w drużynach/matchupach, przez co stanie się bardzie różnorodnym i ekscytującym doświadczeniem zarówno dla graczy jak i widzów.

Zdajemy sobie sprawę, że nasz obecny terminarz z superweekami jest wymagający i surowy dla widzów. Rozszerzenie LCSów do 10 drużyn sprawi, że format stanie się bardziej elastyczny, a niektóre problemy z układaniem terminarza zostaną rozwiązane.  Najprawdopodobniej bylibyśmy w stanie usunąć całkowicie superweeki, skrócić regularny sezon, zapewniając jednocześnie dłuższe i lepsze playoffy.

Uważamy, że 1-2 tygodniowe playoffy są za krótkie. Chcemy, żeby stały się one bardziej ekscytujące i żeby napięcie rosło wraz ze zbliżaniem się finałowego meczu o mistrzostwo danej ligi.  Obecnie rozważamy stworzenie 3 tygodniowych playoffów. W nowym systemie każda drużyna występująca w fazie playoff miałaby zapewnione bezpieczeństwo od relegacji. Drużyny występujące w tej fazie powinny skupiać się na rozwoju i wygrywaniu, a nie na próbie uniknięcia relegacji.

Wiemy, że każda większa zmiana ma swoje zalety i wady. Najbardziej obawiamy się czy w obu regionach jest wystarczająco dużo talentów by wypełnić i wspierać dodatkowe drużyny. Jednak opierając się na występach teamów z Challanger Series i długodystansowych korzyściach związanych z ewentualnym wprowadzeniem nowego systemu wierzymy, że podjęcie tej decyzji będzie dobre dla Ligi.

Zamierzamy kontynuować tworzenie naszego “competitive ekosystemu”. Jako, że liga, drużyny i gracze cały czas się rozwijają to nasz format i zasady także muszą ewoluować. Wiemy, że po drodze możemy napotkać kilka przeszkód jednak jesteśmy zdecydowani by zrobić wszystko by liga nadal była “healthy”.

Wkrótce pojawią się podobne posty, które będą was informowały o kierunku jaki zamierzamy obrać na resztę sezonu i na nadchodzący sezon 2015.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.