Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

Superweek przyniósł nam nieco nowości i powrót starego porządku rzeczy. Przed Wami, drodzy czytelnicy, kolejne zestawienie najsilniejszych postaci na scenie zawodowej.

1. KASSADIN (+1)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.35%
Ban rate: 74.08%
Win rate: 46.56%

Kassadin z trudem, jednak wraca na pierwsze miejsce. Czemu trudno było mu wrócić? Wypada zacząć od tego, że stracił status pick or ban. Podczas ostatniego tygodnia letniego splitu nie wybrano ani nie zbanowano go w aż 6 grach. Może dla innych byłby to rewelacyjny wynik, jednak Kassadin nigdy nie stracił więcej niż 1-2 gier w tygodniu. Całe szczęście dla niego udało mu się wygrać 3 z 4 meczów, w których wysłano go do boju. Drugim powodem dla którego powrót był trudny jest…

2. KOG'MAW  (-1)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.02%
Ban rate: 1.4%
Win rate: 52.08%

…Kog’Maw. Podczas pierwszych 3 dni superweeku szedł on jak burza i wydawało się, że nic go nie zatrzyma. Miał 75% wygranych gier w Europie, jednak gdy doszło do zmiany kontynentów… Kassadin się ucieszył, bo wiedział już, że wraca na pierwsze miejsce. Podczas rozgrywek amerykańskich Kog wygrał mniej niż połowę spotkań i to właśnie dlatego nasz ulubiony rzygacz nie utrzymał 1 lokaty.

3. ELISE (+0)


Statystyki SoloQ
Pick rate:  4.87%
Ban rate:  2.67%
Win rate: 44.71%

Trzeba przyznać, że Elise odnotowała bardzo równy tydzień. Na obydwu scenach została wybrana w 12 z 16 meczów i wygrała tam po 58% gier. Utwierdza to tylko w przekonaniu, że nawet po zmianach w itemach junglerskich Pajęczyca wciąż jest straszna.

4. BRAUM (+6)


Statystyki SoloQ
Pick rate:  12.23%
Ban rate:  71.2%
Win rate:  49.54%
Wąsy znowu w modzie! Tym razem miły i pozytywny aż do obrzydzenia wielkolud odbił sobie z nawiązką 2 ostatnie tygodnie i z łącznym 62,5 % zwycięstw podskoczył aż o 6 pozycji. Rodzi się jedynie pytanie jak bardzo odczuje ostatnie nerfy?5. MORGANA (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:  31.09%
Ban rate:  46.59%
Win rate:  52.2%
Świetne występy w Europie i przeciętne w Ameryce dają łącznie 61% wygranych gier podczas supertygodnia. Nie jest to zły wynik, pozwala on mocno się trzymać na 5 miejscu. Niestety jest to nieco za mało by ruszyć wyżej. Jednak w obliczu nerfów Brauma Morgana może mieć nadzieję na pozycję supporta nr 1 na LCS jak i całej lidze.

6. MAOKAI  (NOWOŚĆ)
Statystyki SoloQ
Pick rate:  8.57%
Ban rate: 15.53%
Win rate:  53.2%

Mao na topie to już stały element mety. Pozorne szaleństwo Roccatu przerodziło się w coś co jest teraz normą. Drewniak odnotował bardzo udany debiut, wziął udział w 12 grach z czego wygrał 58%. Czy tylko ja uważam, że na tym się nie skończy?

7. EVELYNN (+1)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 7.55%
Ban rate: 37.4%
Win rate: 45.85%

Powolutku, stopniowo i bez pośpiechu. Evelynn krok po kroku odbudowuje swoją pozycję na LCS i idzie jej to całkiem nieźle. Tym razem odnotowała wzrost o jedno oczko z wynikiem 55% wygranych gier. Tak trzymać!

8. LULU (-4)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 8.88%
Ban rate: 22.96%
Win rate: 48.45%

Trzeba przyznać, że Lulu ma pecha. Gracze czują przed nią respekt i często ją pickują (szczególnie za oceanem), jednak nie jest w stanie odnieść zbyt wielu zwycięstw. Tym razem to Stary Kontynent ratuje jej tyłek, bo zaledwie 33% wygranych meczy w Stanach by ją pogrążyło. Oby już niedługo szczęście znów się do niej uśmiechnęło.

9. TWISTED FATE (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 5.71%
Ban rate: 1.77%
Win rate: 48.12%
Skoro już o szczęściu mowa, to grzechem byłoby nie wspomnieć o tym dżentelmenie. Po paru tygodniach oczekiwania za czołówką w końcu Twisted Fate zawitał od zestawienia. W tym tygodniu był wybierany bądź banowany w 13 meczach, co nie jest złym wynikiem zważywszy na jego raczej sytuacyjne zastosowanie. Nie poszło mu też źle, bo wygrał 3 z 4 gier, w których brał udział.

10. TRISTANA (-4)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 32.44%
Ban rate: 16.38%
Win rate: 51.26%
Słabnąca pozycja Tristany dziwi. Pomimo potwornej wręcz prezencji w późniejszych etapach gry, drużyny z nią w składzie wygrały jedynie 45% gier. Czyżby Tristana nie była taka straszna jak się ją kreuje? Przekonamy się już niedługo.

SPADEK - FIZZ

Statystyki SoloQ
Pick rate: 12.3%
Ban rate: 13.88%
Win rate: 50.29%

Fizz nie miał raczej okazji by poszaleć podczas ostatnich gier. Został wybrany zaledwie 2 razy, do tego dochodzi jeszcze 8 banów. Jednak wszystko zamyka się w Europie i nie jest to dość by zapewnić mu egzystencję w zestawieniu.

SPADEK - THRESH

Statystyki SoloQ
Pick rate: 28.77%
Ban rate: 3.82%
Win rate: 45.18%

Latarnik zebrał w tym tygodniu srogi łomot. O ile w Europie obronił się jakoś i wygrał 50% gier, o tyle w Ameryce zbierał cięgi niemal w każdej grze. Ilość wygranych za oceanem zamyka się w 14%, co jest wynikiem wręcz strasznym. Sytuacji tego supporta nie poprawi też raczej nerf, który przyszedł z ostatnim patchem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.