Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

1. KASSADIN  (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 7.92%
Ban rate:  79.91%
Win rate: 49.89%

Tradycyjnie już Kassadin okupuje szczyt. Jedynie raz pozwolono na jego wybór i chociaż przegrał tamten mecz, to jego pozycja wciąż jest bardzo silna. Czy Riotowi uda się w końcu zbalansować tą postać na tyle by przestała być blokowana banami w każdym meczu?

2. LEE SIN (+3)

Statystyki SoloQ
Pick rate:31.42%
Ban rate: 30.4%
Win rate:45.75%

Król jungli powraca na podium. Jak zwykle okazał się niezwykle popularny – w Europie zdobył nawet status pick or ban. Wygranie 60% gier na obydwu splitach to coś czego inni mogą mu jedynie pozazdrościć. Jak widać zmiany w lesie mu nie straszne i nie zapewne nie prędko będzie musiał ustąpić z pozycji topowego junglera.

3. BRAUM  (+0)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 14.17%
Ban rate: 79.93%
Win rate: 53.15%

Wąsacz zaliczył kolejny satysfakcjonujący tydzień, jednak to nie wystarczyło by wrócić na 2 miejsce. Kto wie, może gdyby do imponującego 75% win ratio w Europie dorzucił nieco więcej w Ameryce i przebił się przez barierę 50%… Całe szczęście dla Lee Sina tak się nie stało tym razem Braum nie rusza się nawet o oczko w górę.

4. GRAGAS (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 9.86%
Ban rate:  6.77%
Win rate: 48.11%

Przybycie największego pijaka Runethery jest lekkim zaskoczeniem, jednak miło widzieć, że wrócił on do roli AP, bo moim skromnym zdaniem sprawdza się tak lepiej niż jako support. Tym razem odnotował bardzo dobre wyniki na obydwu splitach – 60% win ratio w LCS-NA i 57% podczas LCS-EU.

5. LUCIAN (POWRÓT)

Statystyki SoloQ
Pick rate:26.25%
Ban rate: 2.62%
Win rate:48.4%
Lucian udowodnił, że poprzedni, koszmarny tydzień był jedynie wypadkiem przy pracy. Powrót do zestawienia i to na bardzo wysokie, piąte miejsce tylko to udowadnia. Tym razem zdobył 66% zwycięstw za oceanem i 57% na starym kontynencie i gdyby nie fakt, że Gragas zdobył w Europie status pick or ban to byłby o oczko wyżej.

6. THRESH (+1)

Statystyki SoloQ
Pick rate:32.36%
Ban rate: 4.17%
Win rate:47.47%

Thresh rośnie w siłę, jednak w Ameryce, gdzie miał wpływ na 7 z 8 champion selectów i wygrał 60% gier, w których uczestniczył. W Europie z kolei stracił sporo na popularności, jedynym supportem, który go w tym tygodniu używał był Yellowstar, jednak był w stanie wygrać nim obydwa swoje mecze.
7. ELISE (-5)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.57%
Ban rate: 3.44%
Win rate: 45.97%

Po cudach, które wyczyniała tydzień temu nie zostało nic. O ile w LCS-NA win ratio spadło do wciąż akceptowalnego 50%, to w Europie ucierpiała o wiele bardziej – wygrała zaledwie 1 z 4 meczy i głównie za sprawą tego spadła aż o 5 pozycji. Mam nadzieję, że za tydzień pajęczyca się pozbiera i znów jej notowania pójdą w górę.
8. MORGANA (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:33.39%
Ban rate: 27.76%
Win rate:51.88%

Po drugi raz Morgana odnotowała bardzo dziwny tydzień: w Europie pomimo większej popularności nie wygrała żadnego meczu, z kolei za oceanem zwyciężyła w aż 80% gier. Widzieliśmy już u niej podobną sytuację, jednak wtedy to stary kontynent ratował jej skórę. Obawiam się, że ulegnie ona “kompleksowi Shyvany” i podobnie jak smoczyca parę tygodni temu będzie odnotowywać takie skrajne wyniki. Mam nadzieję jednak, że się tak nie stanie.

9. LULU  (-3)

Statystyki SoloQ
Pick rate:11.58%
Ban rate: 30.19%
Win rate:50.52%

Bardzo słabe występy w wykonaniu tej przesympatycznej istotki nieco niepokoją. Tym razem wygrała zaledwie 1 z 5 meczy podczas obydwu splitów. Jeśli jednak wydaje Wam się, że straciła na popularności, to grubo się mylicie. Prawda, w Ameryce została wybrana tylko raz, ale tylko dlatego, że we wszystkich pozostałych grach była banowana. Gdyby tylko wygrała nieco więcej gier, w których brała udział, to na pewno byłaby wyżej. Tym razem jednak musi zadowolić się dziewiątą lokatą.

10. RENEKTON (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:15.64%
Ban rate: 2.39%
Win rate:48.06%

Stawkę po raz kolejny zamyka Renekton, który wygrał co prawda 3 z 4 meczy, w których brał udział, jednak ten obraz zniszczyła bardzo słaba popularność. Jednak kto wie? Może dzięki tym rezultatom za tydzień sięgnie po niego więcej profesjonalistów?

 

SPADEK - JAX

Statystyki SoloQ
Pick rate:8.92%
Ban rate: 63.85%
Win rate:46.29%
Nerfy sprawiły, że w tym tygodniu Jaxa praktycznie na LCS nie było. Został wybrany tylko w jednej grze, którą i tak przegrał, odnotował też 1 ban. Aż przykro patrzeć na taki stan rzeczy.

SPADEK - KOG'MAW

Statystyki SoloQ
Pick rate:4.82%
Ban rate: 1.19%
Win rate:52.89%

Kog stracił w tym tygodniu nie tylko na popularności. Tym razem udało mu się wygrać zaledwie 1 z 5 meczy, w których został wybrany. Wygląda na to, że to co zaprezentował nam tydzień temu było zaledwie fartem i jednorazówką.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.