Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

Nastał patch 4.10, a wraz z nim zmiany. Wielu przez nie ucierpiało, ale są też tacy, którym wywrócenie paru rzeczy w mecie do góry nogami bardzo służy. Nie rozpisując się, zapraszam do sprawdzenia kto zyskał, a kto stracił podczas profesjonalnych rozgrywek.

1. KASSADIN  (+1)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 7.87%
Ban rate:  68.8%
Win rate: 49.76%

Król powraca na tron i robi to w całkiem niezłym stylu. Na obydwu scenach był banowany, gdy tylko było to możliwe. Jedyną drużyną, która nie zablokowała wyboru tej postaci było CLG i słono za to zapłaciło, zbierając srogie manto od TSM z Bjergsenem na czele.

2. BRAUM (+6)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 14.32%
Ban rate: 77.76%
Win rate: 53.24%

Braum podniósł się po niezbyt udanym piątym tygodniu rozgrywek  i z nową siłą uderzył na szczyt. Tym razem osiągnął 87,5% pick/ban ratio oraz wygrał 75% gier za oceanem i 50% w Europie. Czy wąsacz utrzyma się na dłużej w okolicach szczytu tabeli?

 

3. RENEKTON (NOWOŚĆ)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 14.69%
Ban rate: 3%
Win rate: 47.56%

Wielki powrót rzeźnika z pustyni. Renekton dużo zyskał na nowym patchu i znów rozdaje razy na lewo i prawo podczas walki na górnej linii. W tym tygodniu był bardzo popularny podczas rozgrywek na obydwu kontynentach i osiągnał bardzo dobre wyniki – 66% wygranych w Ameryce i 60% w Europie. Nie wiem jak Wy, ale ja się za tą wielką gadziną stęskniłem.

4. MORGANA (+1)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 33.54%
Ban rate:  19.76%
Win rate: 51.89%

Aktualna królowa supportów rośnie w siłę. Może jej wzrost nie jest tak imponujący jak u Brauma, ale wciąż idzie w górę, a to jest tutaj najważniejsze. W tym tygodniu za oceanem wygrała 75% gier w których brała udział. Na starym kontynencie nie mogła rozwinąć co prawda skrzydeł, bo nikt jej nie wybrał, jednak czemu się dziwić, skoro była zbanowana w 5 z 8 gier w tym tygodniu?

5. LEE SIN (-2)

Statystyki SoloQ
Pick rate:34.62%
Ban rate: 24.37%
Win rate:46.97%

Zaliczył w tym tygodniu niezły występ, lecz nie uchroniło go to przed spadkiem. Mimo to Lee Sin wciąż jest bardzo mocny. Podczas LCS-NA zdobył 66% zwycięstw i zdobył status pick or ban. W Europie nieco słabiej, ale 50% win ratio to wciąż niezły wynik, jednak nie wystarczający by utrzymać 3 lokatę.

6. LUCIAN (+3)

Statystyki SoloQ
Pick rate:29.29%
Ban rate: 1.58%
Win rate:49.04%

Luciana zabolały nieco zmiany, mimo to był jednak w stanie dostosować się do sytuacji – Bloodthirstera zastąpił Botrk, a Youmuu’s Ghostblade dopełnił dzieła zniszczenia. Mimo to, ten tydzień był średnio udany – bardzo dobre 71% wygranych w LCS-EU zepsuło 25% podczas LCS-NA.

7. LULU  (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:10.22%
Ban rate: 14.79%
Win rate:50.73%

Niezbyt udany tydzień dla jedynego Yordla w zestawieniu. Pomimo ogólnej popularności na obydwu splitach (w Ameryce zdobyła nawet status pick or ban) jej wyniki pozostawiają wiele do życzenia. W rozgrywkach Europejskich wygrała tylko 40% meczy, jednak w amerykańskich było jeszcze gorzej, musiała się tam zadowolić jedynie 33% zwycięstw. Mimo to trzyma się na swojej pozycji dzięki słabszej dyspozycji paru innych postaci.

8. ELISE (-2)

Statystyki SoloQ
Pick rate:6.07%
Ban rate: 2.99%
Win rate:45.9%

Elise cierpi na podobną przypadłość co Lulu – wysokie pick/ban ratio, nawet status pick or ban za oceanem, jednak bardzo słaby stosunek zwycięstw. W ty tygodniu kolejno 50% dla Europy i zaledwie  20% dla Ameryki. Miejmy nadzieję, że pajęczyca szybko dojdzie do siebie, bo szkoda byłoby ją widzieć poza zestawieniem.

9. TWITCH (-8)

Statystyki SoloQ
Pick rate:8.82%
Ban rate: 0.43%
Win rate:45.14%

Ze szczytu na dno, szczurowi ten patch zdecydowanie utrudnił życie. Mimo to wciąż jest wybierany i może mieć nadzieję na utrzymanie w topce. W tym tygodniu był wybierany łącznie zaledwie 4 razy i wygrał połowę z tych meczy. Już za parę dni okaże się czy profesjonaliści wciąż chcą go wybierać.

10. SHYVANA (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:12.35%
Ban rate: 0.57%
Win rate:47.58%

Smoczyca w dalszym ciągu kiepsko sobie radzi. Podczas rozgrywek europejskich była wybrana zaledwie raz, jednak wygrała. W Ameryce nie było wiele lepiej, była wybrana 2 razy i wygrała jedną z tych gier. Musi zacząć częściej się pojawiać i wygrywać, bo limit szczęścia może się w końcu wyczerpać i pojawi się ktoś z lepszymi statystykami, a Shyvana wypadnie z zestawienia.

 

SPADEK - KAYLE

Statystyki SoloQ
Pick rate:15.06%
Ban rate: 81.72%
Win rate:56.25%

Nerfhammer mocno obił Kayle.  Niestety w tej chwili nie może ona myśleć o utrzymaniu w zestawieniu. Mam jednak nadzieję, że niedługo się pozbiera i niedługo uda się jej powrócić. Jednak nikomu się to jeszcze nie udało…

 

ZASKOCZENIE - SKARNER

Statystyki SoloQ
Pick rate:8.88%
Ban rate: 13.53%
Win rate:52.98%

Get over here! Tyle razy miałem nadzieję, że jeden z moich ulubionych junglerów znów pokaże się w LCS i się doczekałem. Ryzykowny pick Curse opłacił się i byli w stanie wygrać mecz przeciwko Complexity udowadniając tym samym malkontentom, że nowy Skarner działa. Czyżby rósł nam nowy pretendent do miana króla jungli?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.