Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

W tym tygodniu mamy ciszę przed burzą, pomimo pewnych zmian wszyscy czekają na kolejny tydzień gdzie profesjonalni gracze zagrają już zapewne na nowym patchu. 4.10 zapewne przyniesie sporo zmian, które prawdopodobnie najmocniej odczuje Twitch.

1. TWITCH (+1)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 96,2%
Win rate: 62,5%
KDA: 6,60

Twitchowi należy się w tym tygodniu pierwsze miejsce z dwóch powodów – wygrał w tym tygodniu 60% meczy, a Kassadinowi (który powinien być potworem) poszło średnio. Mimo triumfu szczur wie, że jego losy na szczycie (i być może nawet w całym zestawieniu) są policzone za sprawą nerfa w ostatnim patchu, na którym profesjonaliści będą grać zapewne już w tym tygodniu.

2. KASSADIN (-1)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 84,8%
Win rate: 56,3%
KDA: 4,94

50% wygranych nie jest tym, czego oczekuje się od postaci będącej na pierwszym miejscu zestawienia, szczególnie w obliczu dobrej prezencji rywala będącego tuż za plecami. Z tym tygodniem nieprzerwane panowanie Kassadina się kończy – pech czy zwiastun upadku?

3. LEE SIN (+0)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 92,4%
Win rate: 55,6%
KDA: 3,36

Gdyby noga nie powinęła się mu podczas europejskich rozgrywek (gdzie osiągnął zaledwie 40% wygranych gier) to mógłby walczyć z Twitchem o pierwsze miejsce. Na otarcie łez pozostaje mu bardzo solidne 66,6% zwycięstw w amerykańskim LCS.

4. KAYLE (+5)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 17,7%
Win rate: 62,5%
KDA: 3,55

W tym tygodniu Kayle jest niepokonanym potworem. Status pick or ban w Europie mówi sam za siebie, podobnie jak 100% wygranych gier zarówno w Europie jak i za oceanem. Gdyby tylko za oceanem zagrano nią więcej niż raz w tym tygodniu to mogłaby pokusić się o szturm na szczyt. Jeśli i te argumenty o jej mocy do was nie przemawiają, może zrobi to Overpow:

http://youtu.be/pa3Y4EuyIWc?t=7m20s

 

5. MORGANA (+5)


Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 92,4%
Win rate: 55,6%
KDA: 3,36

Miejsce w zestawieniu od dawna jej się należało, dzięki swym umiejętnościom doskonale radzi sobie z Threshem i Braumem, którzy w obecnej mecie stanowią największe zagrożenie na dolnej linii. W tym tygodniu Morgana zdobyła powalające 75% wygranych gier w amerykańskim LCS i nieco słabsze, ale wciąż imponujące 60% na starym kontynencie.

6. ELISE (+0)
Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 81,0%
Win rate: 57,8%
KDA: 3,87

Pajęczyca odnotowała niezły tydzień w Europie (60% win ratio), jednak w Ameryce nie poradziła sobie najlepiej, bo odnotowała zaledwie 20% zwycięstw. Takie rezultaty zaważyły na tym, że aktualnie pozostaje bez zmian na miejscu numer 6. Elise może pocieszyć się statusem pick or ban, który zdobyła za oceanem, co jednak mocno kontrastuje z jej kiepskimi występami na tamtejszych arenach w tym tygodniu.

7. LULU (+0)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 72,2%
Win rate: 59,4%
KDA: 5,30

Lulu odnotowała podobnie jak Elise odnotowała słaby tydzień w stanach, gdzie miała status pick or ban i znośny w Europie, jednak była tam o wiele mniej popularna niż pani pająków. W tym tygodniu kolejno 50% dla LCS-EU i 33% dla LCS-NA

8.BRAUM (-4)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 45,6%
Win rate: 63,2%
KDA: 7,48

Wielka tarcza niestety nie chroni przed upadkami. Tym razem Braum jest mocno poobijany i musi szybko dojść do siebie by móc dalej walczyć w zestawieniu. Tydzień piąty zakończył z 81,25% pick ban ratio oraz 50% win ratio dla Ameryki i 25% win ratio dla Europy. Znając jednak jego pogodny charakter i optymistyczne nastawienie na pewno nie załamał się tym wynikiem i już niedługo znów będzie walczyć o wyższą lokatę.

9. LUCIAN (-4)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 50,6%
Win rate: 61,1%
KDA: 3,23

Co prawda był brany lub banowany w każdym meczu obydwu splitów jednak jego wyniki były koszmarne. 25% win ratio w amerykańskim i 43% w europejskim LCS nie jest tym czego wszyscy po nim oczekiwali. Mimo to rozsądniej będzie traktować ten tydzień jako potknięcie, a nie ostateczny upadek tego marksmana, bo wciąż jest mocny.

10. SHYVANA (-4)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 78,5%
Win rate: 61,1%
KDA: 3,66

Po raz kolejny zestawienie zamyka smoczyca, która tym razem również nie błyszczała, co prawda w LCS-NA poszło jej znośnie i zdobyła 50% zwycięstw, jednak w Europie tradycyjnie kiepsko jej się wiedzie, została wybrana do dwóch gier i obydwie przegrała. Miejmy nadzieję, że jej rezultaty w Europie poprawią się, bo jest silna i zasługuje na wyższe miejsce.

 

SPADEK - NIDALEE

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 38,0%
Win rate: 33,3%
KDA: 2,48

W ameryce nie była wzięta do gry ani razu, w Europie wybrano ją 3 razy, z czego była w stanie wygrać tylko 1 mecz. Bardzo słaby tydzień dla Nidalee, szczególnie w obliczu patcha 4.10 na którym profesjonaliści będą grać zapewne już w tym tygodniu. Jej jedyną nadzieją na powrót jest chyba tylko AD build na topie. Rodzi się tylko pytanie czy to wystarczy by wrócić do zestawienia.

ZASKOCZENIE TYGODNIA - NOCTURNE

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 3,8%
Win rate: 0,0%
KDA: 2,00

Szok, niedowierzanie, zaskoczenia – jednym słowem Nocturne na midzie. Co prawda eksperyment SHC w tym tygodniu nie wypalił, jednak pomysł jest ciekawy i daje nadzieję na ujrzenie czegoś innowacyjnego w aktualnej mecie. Nie wiem jak Wy, drodzy czytelnicy, ale ja czekam na więcej.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.