Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP 10 – power ranking championów

Za nami dopiero drugi tydzień rozgrywek LCS, a my już mamy pierwszych spadkowiczów w naszym zestawieniu. Kto to? Przekonajcie się sami.

 

1.Lissandra (+4)

lissandraStatystyki
Pick/Ban rate: 77,5%
Win rate: 63,5%
KDA: 3,20

Lissandra doczekała się tego, co było jej potrzebne – dostała więcej okazji do wykazania się. Z 6 meczów przegrała wyłącznie 1. Do tego trzeba dołożyć jeszcze 11 banów. Lissandra jest aktualnie niesamowicie groźna i nie zapowiada się na to, by ktoś był w stanie rywalizować z królową lodu o miejsce na szczycie.

2. Kassadin (+2)

kassadinStatystyki
Pick/Ban rate: 90%
Win rate: 60%
KDA: 4,20

Kassadin jest coraz bliżej swojej starej formy. Zaliczył w tym tygodniu bardzo udany występ wygrywając trzy z czterech rozegranych meczów i zbierając spory komplet banów. Łącznie Kassadin nie brał udziału w zaledwie 2 z 20 champion selectów w tym tygodniu. Teraz wystarczy poczekać, aż liderowi powinie się noga…

3. Rek'sai (-1)

reksaiStatystyki
Pick/Ban rate: 92,5%
Win rate: 50%
KDA: 3,92

Piaskowa furia zaliczyła w miarę udany tydzień, jednak to było za mało by powstrzymać rozpędzonego Kassadina. Może gdyby za oceanem poszło jej lepiej, wtedy mogłaby pomyśleć o wyższym miejscu. Niestety dwie porażki bez zwycięstw sporo jej utrudniły.

4. Jarvan IV (-3)

jarvanStatystyki
Pick/Ban rate: 90%
Win rate: 58%
KDA: 3,79

Król zdetronizowany! O ile w tamtym tygodniu mógł się pochwalić win ratio na poziomie 61,5%, o tyle teraz jest to jedynie 50%. To prawda, mogło być gorzej, jednak ktoś kto chce być na szczycie nie ma prawa do słabszej dyspozycji.

5. Sivir (+5)

sivirStatystyki
Pick/Ban rate: 72,5%
Win rate: 47%
KDA: 5,27

Sivir nie była może w tym tygodniu zbyt popularna (łączny pick/ban rate wyniósł jedynie 40%), to nadrobiła ilość jakością. Tym razem wygrała pięć z siedmiu meczy, co pozwoliło jej podskoczyć aż o 5 oczek.

6. Irelia (NOWOŚĆ)ireliaStatystyki
Pick/Ban rate: 57,5%
Win rate: 63%
KDA: 3,34

Co prawda Irelii nie widuje się często, jednak spora w tym zasługa banów, których zebrała w tym tygodniu aż dziewięć. Do tego zarówno w Europie jak i Ameryce wygrała na czysto po 1 meczu, co dało jej 6 lokatę. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że znajduje się ona głęboko w cieniu Gnara jeśli chodzi o popularność.

7. Annie (-1)

annieStatystyki
Pick/Ban rate: 52,5%
Win rate: 66,6%
KDA: 3,53

Tydzień temu widząc komentarz “Ania, dziecko szatana 66,6 xD” jedynie się uśmiechnąłem. Jednak widząc identyczny odsetek zwycięstw w tym tygodniu poważnie zaczynam się zastanawiać czy w tym zdaniu nie kryje się odrobina prawdy. Aktualnie popularność Annie nieco spadła, jednak nie zdziwię się jeśli będzie to tylko chwilowe.

8. Graves (-1)

gravesStatystyki
Pick/Ban rate: 45%
Win rate: 58,8%
KDA: 5,03

Graves widocznie stracił na popularności. O ile na NALCS nie był popularny również wcześniej, o tyle w tym tygodniu również Europa nieco o nim zapomniała. Mimo wszystko osiągnął on solidne 62,5% zwycięstw, więc nie ma co tracić nadziei, bo Graves nie wygląda jakby wybierał się nigdzie poza topkę.

9. Kalista (NOWOŚĆ)

kalistaStatystyki
Pick/Ban rate: 17,5%
Win rate: 80%
KDA:  14,67

Kalista pokazała się znikąd na Amerykańskiej scenie i z miejsca ją zawojowała.  Nie było na nią mocnych w żadnej z 4 gier, w których brała udział. Jedyne czego jej teraz trzeba to odrobina popularności. Może w trzecim tygodniu również europejscy pro playerzy skuszą się na ten pick?

10. Gnar (-7)

gnarStatystyki
Pick/Ban rate: 85%
Win rate: 48%
KDA: 5,41

Ten yordle zgarnął w tym tygodniu niezły łomot. Pomimo niemałej popularności udało mu się wygrać niecałe 40% gier tym samym znajdując się blisko pozycji wylotowej z zestawienia. Co stanie się za kolejne 7 dni? Gnar odzyska siły czy pożegna się z najlepszą dziesiątką?

Spadek - Corki

corkiStatystyki
Pick/Ban rate: 45%
Win rate: 52,9%
KDA: 5,19

Bombardier nie tylko stracił na popularności, ale i nie szło mu równie dobrze jak w zeszłotygodniowym zestawieniu. Corki zdobył mniej niż 45% zwycięstw tym samym lądując poza topką. Co prawda musi teraz rywalizować o miejsce z jeszcze jednym strzelcem, jednak nie stawiałbym go na straconej pozycji, bo nawet gdy zrobi się dla niego zbyt ciasno na dole, zawsze może spróbować szczęścia na środku mapy.

Spadek - Janna

jannaStatystyki
Pick/Ban rate: 75%
Win rate: 25%
KDA: 3,86

Podczas pierwszego tygodnia to Europa próbowała pogrzebać Jannę pięcioma porażkami bez żadnego zwycięstwa. To było jednak nic w porównaniu z siedmioma porażkami w ośmiu meczach za oceanem. To zastanawiające jak tak popularny champion może przegrywać tyle gier.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.