Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS Top 10 – power ranking championów

Kolejny tydzień rozgrywek za nami. Widzieliśmy wiele ciekawych meczy i już czas by po raz drugi ocenić którzy championi byli najgroźniejsi w ostatnich grach. Nieco się zmieniło, pojawiły się nowe twarze, a starzy znajomi osiągali mniej lub bardziej zaskakujące rezultaty. Nie ma sensu tu się dalej niepotrzebnie rozpisywać, przed Wami TOP 10 po 3 tygodniu LCS!

 

1. KASSADIN (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 8.01%
Ban rate: 68.65%
Win rate: 48.37%

Trzyma się twardo na pierwszym miejscu i nie wygląda na to by miał z niego ustąpić. W obydwu splitach gracze mieli okazję nim zagrać jedynie po razie. Czy ktokolwiek ma szansę go zdetronizować?

2. TWITCH (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 16.43%
Ban rate: 5.65%
Win rate: 49.93%

Szczurzysko niezmiennie depcze po piętach liderowi rankingu. Co prawda nie jest już pick or banem, ale wciąż ma udział w wyborze postaci w 75% meczów. Twitch był w tym tygodniu w stanie wygrać 75% meczy w Europie i 66% w USA co jest świetnym wynikiem.

3. LEE SIN (+2)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 37.28%
Ban rate: 19.61%
Win rate: 48.06%

Notowanie króla jungli idą w górę i zapewne nieprędko spadną. Zaliczył kolejne świetne 2 dni rozgrywek w Europie, gdzie wygrał 80% meczy. W Stanach Zjednoczonych zaliczył nieco gorszy występ, ale 60% win ratio to wciąż coś godnego pozazdroszczenia.

4. LUCIAN (+2)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 34.11%
Ban rate: 2.91%
Win rate: 51.71%

Kolejny, dobry tydzień dla Luciana jeśli chodzi o pick/ban ratio – z 16 gier nie został wybrany lub zbanowany tylko raz, a miało to miejsce w meczu SHC vs Fnatic. Nieco gorzej jest z win ratio, które wynosiło 66,66% oraz 42,86% kolejno w Ameryce i Europie.
5. THRESH (+4)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 34.17%
Ban rate: 3.6%
Win rate: 48.41%

Król supportów jak zwykle niezwyciężony. W tym tygodniu pick or ban na obydwu splitach. Jeśli chodzi o win rate, to w tym tygodniu osiągnął ponad 70% zwycięstw za oceanem oraz 60% na europejskich rozgrywkach, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak Braum nadciąga i już niedługo może mu wyrosnąć solidna konkurencja. Czy w tym tygodniu równie pewnie będzie siedzieć na tronie?

6. KAYLE (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 15.18%
Ban rate: 58.71%
Win rate: 54.97%

Nie ma złudzeń, Kayle dzięki Runaanowi osiąga świetne wyniki i zasłużenie wbija się do TOP 10. Tym razem osiągnęła 68,75% pick/ban ratio i 75% wygranych meczy. Pokazała też , że dzięki niej można carrować mecze niemal samodzielniem tak więc o ile Runaan’s Huricane lub kayle nie otrzymają nerfa można spodziewać się, że anielica utrzyma się w tej topce na dłużej.

7. SHYVANA (-3)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 14.47%
Ban rate: 1%
Win rate: 48.26%

Smoczyca lata bardzo nisko nad Europą, gdzie pomimo 75% pick rate’a odniosła zaledwie 1 zwycięstwo w 6 meczach. W amerykańskich rozgrywkach osiągnęła zdecydowanie lepszy wynik wygrywając 60% rozgrywek przy współczynniku pick/ban na poziomie 62,5%. Czy kiepski wynik na jednym ze splitów to zwykły pech, czy może smoczyca powinna zacząć się niepokoić?
8. JAX (-5)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 12.71%
Ban rate: 81.66%
Win rate: 51.77%

W tym tygodniu latarnik był widziany łącznie w 87,5% champion selectów w obydwu splitach. Jego statystyki meczowe jednak nie powalają, bo wygrał zaledwie 2 z 5 meczów, w których brał udział.Tak słabe występy sprawiły, że mocno odczuł to jeśli chodzi o ranking. Jednakże tylko głupi lekceważyłby tego wojownika.

9. ELISE (-2)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 7.25%
Ban rate: 3.26%
Win rate: 46.82%

Na amerykańskim LCS ma niezmienny status pick or ban, jej umiejętności sprawiają, że jest tam uwielbiana. W Europie jej pozycja jest nieco słabsza, jednak to wciąż solidne 62,5% uczestnictwa w champion select. Co prawda w tym tygodniu osiągnęła zaledwie 50% wygranych na obydwu splitach, jednak nikt nie kwestionuje jej siły.
10. KHA'ZIX (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 11.22%
Ban rate: 24.94%
Win rate: 46.46%

Wciąż uwielbiany na amerykańskich arenach, jednak w Europie niemal kompletnie zapomniany. Czy będzie w stanie wybić się z tego dołka po tym jak drużyny z NALCS pokazały, że wciąż jest dobrym pickiem na środkową linię? W tym tygodniu solidne 50% zwycięstw, ale na pewno liczy na więcej przy kolejnej okazji.

 

SPADEK - EVELYNN

Statystyki SoloQ
Pick rate: 9.1%
Ban rate: 25.19%
Win rate: 49.78%

Ulubiona junglerka Europy zaliczyła koszmarny występ w tym tygodniu. Podczas rozgrywek zaliczyła zalednie 28,57% win ratio w Europie oraz 33,33% za oceanem. Miejmy nadzieję, że już niedługo niewidzialna pani wróci do zestawienia.

ZASKOCZENIE TYGODNIA - SONA

Statystyki SoloQ
Pick rate: 5.39%
Ban rate: 0.07%
Win rate: 51.94%

Sona Była sporym zaskoczeniem. Co prawda SHC z nią przegrało grając przeciwko Alliance, jednak miło było zobaczyć ponownie supporta, który dzielił i rządził przez tak długi czas do pojawienia się Thresha. Czy pick Wewillfailera był tylko jednorazowym wybrykiem, a może zapowiedzią ponownego pojawienia się tej wspaniałej, lecz niestety zapomnianej postaci na salonach?

OBJAWIENIE TYGODNIA - ANIVIA

Statystyki SoloQ
Pick rate: 1.71%
Ban rate: 0.02%
Win rate: 49.96%

Froggen postanowił wyjąć ze schowka swoją dawną broń zagłady – Anivię. Co prawda wielu miało wobec niej wątpliwości, ale okazało się, że kurz nie był jej straszny i jest efektywna jak za starych, dobrych czasów. Czekamy na więcej takich picków, które urozmaicą ten nieco monotonny champion pool graczy na LCS.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.